Fotodermatitas. Simptomai, priežastys, eiga ir gydymas

Teksto dydis:


Fotodermatitas – tai atvirų odos vietų uždegimas, atsiradęs dėl išoriškai ant odos ar į organizmo vidų patekusių medžiagų sąveikos su ultravioletiniais spinduliais.

Ligos eiga

Fotodermatitą išprovokuoja saulės šviesa ar dirbtinė UV spinduliuotė.  Šiai alergijai susiformuoti yra būtinas ankstesnis kontaktas su saulės šviesa ar dirbtine UV spinduliuote bei gali būti pažeista bet kuri odos sritis. Dažniausiai išberia niežtinčiomis raudonomis papulėmis saulei atvirose vietose, taip pat gali susidaryti pūslės ir patinimai. Išbėrimai gali atsirasti po keletos valandų ar net keletos dienų po buvimo saulėje.

Fototoksiškumas primena saulės nudegimą, tačiau iš tikrųjų išsivysto dėl reakcijos tarp saulės šviesos ir išgertų vaistų ar odos absorbuotų cheminių medžiagų. Oda parausta, jaučiamas diskomfortas, sunkiais atvejais formuojasi pūslelės saulės paveiktoje vietoje. Kai fototoksiškumas pasireiškia dėl vaisto, pažeidimas gali atsirasti bet kokioje saulės apšvitintoje srityje. Ūmiai reakcijai nurimus dažnai lieka ryškesnė odos pigmentacija.

Į viršų