Alerginis kontaktinis dermatitas. Simptomai, priežastys, eiga ir gydymas

Teksto dydis:


Alerginis kontaktinis dermatitas – tai odos uždegimas (alergoia), kilęs alergeno (dirgiklio) kontakto vietoje dėl organizmo įsijautrinimo (lėtos alerginės reakcijos), t.y. po pakartotinio cheminių, fizinių, biologinių ir kitokių dirgiklių poveikio odai. Simptomai: odos paraudimas, patinimas, bėrimas, niežulys.

Patarimai ir profilaktika

Venkite alergiją iššaukiančių veiksnių. Dažniausiai darbe, buityje labiausiai kenčia rankų oda. Tik rūpestinga priežiūra, drėkinimas ir maitinimas išlaiko odos tamprumą, elastingumą. Bet kokius darbus buityje reikia atlikti tik su guminėmis pirštinėmis. Bent du kartus per dieną patepti odą maitinamuoju kremu, plauti rankas reikia nešarminiais muilais.
Sugrubusiai rankų odai galima taikyti maitinamojo kremo ar glicerino kaukę: storai užtepti ir kelioms valandoms ar nakčiai užsimauti vilnones pirštines. Esant pažeidimams kitose kūno vietose būklė pagerėja sutrumpinus prausimosi, maudymosi laiką, naudojant minkštinančius aliejus. Reikia praustis drungnu vandeniu, vengti odos trynimo, naudoti švelnius muilus ar jų pakaitalus, odą šluostyti ne trinant, o tapšnojant. Per tris minutes po vonios ar dušo kūno odą būtų gerai patepti minkštinančiais kremais.
 
Patarimai žmonėms, kurių alergijos simptomus paaštrina įvairios valymo priemonės:
  • Norėdami išvalyti keramikines plyteles, kur kaupiasi pelėsiai ir grybeliai, naudokite mišinį iš ¼ puodelio sodos, ½ puodelio acto, apie 4 litrus šilto vandens ir 1 puodelio amoniako.
  • Baldų poliravimui sumaišyktie 1 arbatinį šaukštelį citrinų sulčių su 0,5l aliejaus.
  • Valydami tualetą, naudokite sodą, sumaišytą su actu.
  • Veidrodžių ir langų valymui tinka 3 arbatinių šaukštelių amoniako, 1 arbatinio šaukštelio acto ir ¾ puodelio vandens mišinys.
  • Kad neužpultų tarakonai, iš namų reikėtų išnešti visus maisto likučius, laikraščius ir popierinius maišelius. Virtuvinės spintelės ir stalčiai turėtų būti iškraustomi ir išvalomi nuolat.

Į viršų