Priešlaikinis vaisiaus vandenų nutekėjimas. Simptomai, priežastys, eiga ir gydymas

Teksto dydis:


Priešlaikinis vaisiaus vandenų nutekėjimas – tai vaisiaus vandenų pūslės plyšimas ir gemalinių vandenų nutekėjimas dar neprasidėjus gimdymo veiklai ir nesant reguliarių sąrėmių. Priešlaikinis vaisiaus vandenų nutekėjimas kaip nėštumo komplikacija pasitaiko 0,7-2,1 proc. nėščiųjų ir sudaro 24-43 proc. visų priešlaikinio gimdymo priežasčių.

Tyrimas

  • Įvertinama bendra moters būklė, išmatuojamas arterinis kraujospūdis, pulsas, kūno temperatūra. Tiksliai nustatomas nėštumo laikas, vaisiaus dydis, jo padėtis gimdoje, būklė, gyvybingumas, įvertinamas širdies darbas, užrašoma širdies veiklą atspindinti kreivė.
  • Gali būti paimamas išskyrų pasėlis bakteriologiniam tyrimui iš makšties ir gimdos kaklelio kanalo.
  • Specialiu optiniu prietaisu amnioskopu, įvestu iš išorės į makštį ir gimdos kaklelio kanalą, apžiūrimas apatinis vaisiaus vandenų pūslės polius arba pirmeigė vaisiaus dalis.
  • Atliekami laboratoriniai tyrimai, siekiant išsiaiškinti, ar neplinta infekcija, ar nėra infekcinių komplikacijų (bendras kraujo tyrimas, C–reaktyviojo baltymo kiekis kraujyje, bendras šlapimo tyrimas, šlapimo pasėlis bakterijoms nustatyti), užrašoma elektrokardiograma.
  • Nėščiajai kraujo tyrimai atliekami kelis kartus per parą, bandant laiku pastebėti pirmuosius infekcijos požymius.

Į viršų