Priešlaikinis vaisiaus vandenų nutekėjimas. Simptomai, priežastys, eiga ir gydymas

Teksto dydis:


Priešlaikinis vaisiaus vandenų nutekėjimas – tai vaisiaus vandenų pūslės plyšimas ir gemalinių vandenų nutekėjimas dar neprasidėjus gimdymo veiklai ir nesant reguliarių sąrėmių. Priešlaikinis vaisiaus vandenų nutekėjimas kaip nėštumo komplikacija pasitaiko 0,7-2,1 proc. nėščiųjų ir sudaro 24-43 proc. visų priešlaikinio gimdymo priežasčių.

Patarimai ir profilaktika

Dar iki nėštumo reikia išsigydyti ekstragenitalines organizmo ligas, likviduoti infekcijos židinius, koreguoti gimdos kaklelio nepakankamumą, vengti stresų, sunkaus fizinio darbo, žalingų aplinkos ir darbo sąlygų, turi laikytis apsauginio režimo kritiniais nėštumo nutrūkimo momentais (20-21, 26-28, 32-34 nėštumo savaitėmis), jas būtinai turi apžiūrėti gydytojas ir, reikalui esant, skirti gydymą.
Jeigu esate nėščia ir jums nutekėjo vaisiaus vandenys, patartina tuoj pat nedelsiant, geriau gulint (!),vykti į tokio lygio ligoninę, kurioje yra galimybė suteikti pagalbą labai mažo svorio neišnešiotiems naujagimiams. Tokios lygio ligoninės yra Perinatologijos centrai – Kauno Medicinos Universiteto klinikos ir Vilniaus miesto universitetinės ligoninės Moterų klinika. Jei gyvenate kaime ar nedideliame miestelyje, kuo greičiau važiuokite į artimiausios rajono ligoninės akušerijos skyrių. Svarbu negaišti nei minutės, nes nuo to gali priklausyti jūsų vaikelio gyvybė (pavyzdžiui, jei nutekant vandenims yra iškritusi virkštelės kilpa). Priešlaikinį vaisiaus vandenų nutekėjimą moterys dažnai sumaišo su gleivių kamščio pasirodymu, kuris yra visai nepavojingas. Tai bespalvės tįstančios gleivės su nedidele kraujo priemaiša, kurios pasirodo iš lytinių takų likus kelioms dienoms iki gimdymo.

Į viršų