Priešlaikinis gimdymas. Simptomai, priežastys, eiga ir gydymas

Teksto dydis:


Priešlaikinis gimdymas – tai gimdymas, įvykęs po 22 nėštumo savaitės iki 37 nėštumo savaitės pabaigos, skaičiuojant nuo pirmosios paskutiniųjų mėnesinių dienos.

Natūralus gydymas

Psichoterapija:
Visą nėštumo laikotarpį vaikas kasdien vis labiau pripranta prie aplinkos, kurioje gyvena. Jis jautriai reaguoja į staiga pasikeitusią Tavo nuotaiką. Kai esi pikta ar sunerimusi, pasikeičia Tavo balso stiprumas ir tonas. Nuo nervinės įtampos organizme gaminasi specifiniai cheminiai junginiai. Augant nepažįstamai vaikui įtampai Tavo kūne, minėtos medžiagos jam „praneša", kad vyksta kažkas negero. Kai bijai, Tavo kūnas išskiria adrenaliną, kurio patenka ir į vaiko organizmą. Kai esi labai laiminga, vaikas irgi tai jaučia. Vadinasi, jausmai arba dėl jų atsiradę cheminiai junginiai, per visą nėštumą veikia ne tik Tave, bet ir Tavo vaiką. Svarbiausia stenkis išvengti nuolatinio streso. Tik nesijaudink dėl retsykiais pasitaikančių ginčų ar smulkių rūpesčių. Tai kiekvienam pasitaiko. Kai nustosi jaudintis, užsikelk kojas ant pagalvės, paklausyk mėgstamos muzikos, „pasikalbėk" su vaiku, esančiu Tavo įsčiose, paglostyk pilvą, kad vaikas žinotų, kad viskas vėl yra gerai. Kai abu tėvai kartu išgyvena nėštumą, tai be galo svarbus, esminis dalykas tiek motinai, tiek ir vaikui, o kalbėjimas su vaiku ir dainavimas jam, esančiam motinos įsčiose, labai teigiamai veikia vaiko vystymąsi. (Poznanės medicinos akademijos neonatologijos klinikos ir katedros vedėjas Prof. habil. dr. Januszas Gadzinowskis)
 
Be to, būtina savikontrolė:
  • Tu reguliariai lankaisi pas ginekologą iki nėštumo ir jo metu;
  • Laikaisi sveikos, visavertės ir subalansuotos mitybos. Valgai pagal režimą;
  • Sužinai anksčiau apie priešlaikinio gimdymo simptomus – reguliarūs sąrėmiai, spaudimas gimdos apačioje, stiprėjantys nugaros skausmai, spazmai apatinėje pilvo dalyje ir pakitusios makšties išskyros;
  • Klausai savo gydytojo patarimų, susijusių su sklandžia nėštumo eiga;
  • Vengi vartoti nesveiką maistą arba atsisakai įpročių, kurie galėtų pakenkti tavo mažyliui;
  • Reguliariai atlieki fizinius pratimus!

Iki 10 nereguliarių gimdos susitraukimų per parą yra normalus fiziologinis reiškinys, ypač nėštumo pabaigoje. Pavojinga – 4 ir daugiau kartų per valandą susitraukinėjanti ir kietėjanti gimda. Jeigu jaučiate maudimą ir tempimą pilvo apačioje, atsiduodantį į strėnas, rekomenduojama vartoti magnio preparatus, 1-2 savaites sumažinti vartojamo kalcio kiekį arba laikinai jo nebevartoti, susilaikyti nuo lytinių santykių, vengti vidurių užkietėjimo (ryte nevalgius išgerti šalto vandens stiklinę arba 1 valgomą šaukštą alyvuogių aliejaus. Priešlaikinio gimdymo rizika padidėja per „tariamąsias mėnesines” kas mėnesį ir tam tikrus kritinius nėštumo nutrūkimo momentus (20-21 nėštumo savaitę, 26-28 nėštumo savaitę ir 32-34 nėštumo savaitę), todėl tuomet nėščia moteris turėtų būti itin atsargi ir saugoti save.

Į viršų