Policistinių kiaušidžių sindromas. Simptomai, priežastys, eiga ir gydymas

Teksto dydis:


Policistinių kiaušidžių sindromas arba lėtinės anovuliacijos sindromas – tai toks hormonų pusiausvyros sutrikimas moters organizme, kurį nustatyti įgalina 2 iš 3 požymių: 
(Roterdamo kriterijai): oligo– ar anovuliacija (retos ar visai išnykę mėnesinės); padidėjęs plaukuotumas; policistinės kiaušidės.

Natūralus gydymas

  • Gydymas pradedamas nuo kūno svorio korekcijos. Kūno masės indeksas neturėtų viršyti 25 kg/m2. Skiriamos ilgalaikės hipokalorinės dietos (1000-1500 kcal/parai). Badavimas nerekomenduojamas, galimos iškrovimo dienos.
  • Būtina gydomoji fizkultūra, vandens procedūros, didesnis fizinis aktyvumas.
  • Gydomasis masažas.

Policistinių kiaušidžių sindromo gydymas yra ilgalaikis ir hormoninis. Gydymas paprastai yra veiksmingas, tačiau reikalauja daug laiko ir kantrybės. Viena svarbiausių gydymo grandžių ir tikslų – atsikratyti antsvorio, numesti nereikalingus kilogramus ir pasiekti normalų kūno svorį. Tai sunkus, kasdieninis, nuolatinis tiek fizinis, tiek psichologinis darbas su savimi. Tačiau tai padaryti galite tik Jūs pati. Nekovokite su savimi, o priešingai – padėkite sau. Pamilusi save, įveiksite ir ligą. Esant vėl normaliai kūno masei, kartais tiek ovuliacija, tiek vaisingumas atsistato savaime, gydymui reikia mažiau vaistų arba jis išvis tampa nebereikalingas.

Į viršų