Nėščiųjų lytinių organų infekcijos. Simptomai, priežastys, eiga ir gydymas

Teksto dydis:


Lytinių organų infekcijomis moterys dažnai serga nėštumo metu dėl pasikeitusios lytinių hormonų pusiausvyros, susilpnėjusio imuniteto, dažnesnio šlapinimosi. Infekcija apima vaginito ir vaginozės klinikinius simptomus. Vaginito ir vaginozės simptomai žinomi kiekvienai moteriai – tai makšties išskyrų pokyčiai (kiekio, konsistencijos, kvapo), vulvos niežėjimas, perštėjimas, deginimas, skausmingi lytiniai santykiai, skausmingas šlapinimasis. Dažniausi infekcinės kilmės vulvovaginitai, priklausomai nuo pagrindinio sukėlėjo, yra bakterinė vaginozė, kandidozė, trichomonozė.

Komplikacijos

Teisingo gydymo atvejais pasekmių dažniausiai nebūna. Vis dėlto galimos šios komplikacijos: lytinio gyvenimo sutrikimai (sumažėjęs libido), vaginizmas. Taip pat gali išsivystyti dubens uždegiminė liga.
Yra duomenu, kad sergant bakterine vaginoze, slopinamas ląstelinis imunitetas, todėl galimas priešlaikinis gimdymas. Anksčiau laiko gimdo du kartus dažniau sergančios bakterine vaginoze nei sveikos nėščiosios.
Kandidozė (pienligė) kūdikiui nekenkia. Jei ši problema bus gimdymo metu, yra nedidelė tikimybė, kad kūdikis pasigaus infekciją ir susirgs pienlige. Tuomet sergančio kūdikio burnytėje atsiranda balkšvų lopinėlių. Tai nėra pavojinga ir lengvai išgydoma.

Į viršų