Kiaušidžių cistos. Simptomai, priežastys, eiga ir gydymas

Teksto dydis:


Kiaušidės cista – tai naujai atsiradęs patologinis darinys kiaušidėje, kai natūralioje kiaušidės ertmėje susikaupia sekretas. Cistos panašios į įvairaus dydžio „balionėlį”, apsuptą lygiu plonu dangalu ir užpildytą įvairios spalvos, skaidrumo, tirštumo, konsistencijos ir sudėties skysčiu. Cistos gali būti tiek vienoje kiaušidėje, tiek abiejose kiaušidėse vienu metu, pavienės arba daugybinės. Dažniausiai kiaušidžių cistos yra gerybinės ir funkcinės, t.y. atsiranda dėl kiaušidžių veiklos sutrikimo ir po tam tikro laiko pačios savaime, be jokio gydymo, išnyksta, nepalikdamos žymės.

Patarimai ir profilaktika

Virš 30 metų amžiaus kiekviena moteris turi nors vieną kartą metuose profilaktiškai pasitikrinti pas ginekologą, ir jai turi būti atliktas kiaušidžių bei gimdos ultragarsinis tyrimas. Tai padeda laiku susekti ir diagnozuoti cistinius darinius kiaušidėse ir išvengti kiaušidžių vėžio.

Jei gydytojas Jums diagnozavo kiaušidžių cistą, nereiktų labai pergyventi ar pulti į paniką. Visų pirma, tai dažna liga, cistomis serga daug įvairaus amžiaus moterų, paauglių ir net mergaičių. Antra, niekas iš karto nepuola operuoti, o iš pradžių stebi ir gydo vaistais. Nebijokite gerti gydytojo paskirtų hormoninių preparatų: jų sukeliami pašaliniai reiškiniai yra labai nežymūs, o teikiama nauda šiuo atveju iš tikrųjų didelė. Jokios fizioterapinės procedūros ar gydymas žolelėmis šiuo atveju visiškai nepadeda. Jeigu gydytojas, kruopščiai Jus ištyręs, nustatė, jog cista turi įtariamų piktybiškumo požymių, ir vis dėl to operacija yra būtina, jokiu būdu nedelskite (!), nelaukite ir nebijokite: kokia bebūtų operacijos apimtis, kiekvienos šiuolaikinės operacijos tikslas pirmiausia yra tausojantis, stengiantis pašalinti naviką ir išsaugoti kaip galima daugiau sveikų audinių. O išsaugoti kiaušides, ypač jaunai moteriai, yra svarbiausias operacijos siekis ir sąlyga.

 

Į viršų