Gimdos kaklelio uždegimas (endocervicitas). Simptomai, priežastys, eiga ir gydymas

Teksto dydis:


Endocervicitas – tai gimdos kaklelio uždegimas. Simptomai: gelsvos, žalsvos, pūlingos, nemalonaus kvapo išskyros iš lytinių takų, skausmas pilvo apačioje, makšties perštėjimas, niežėjimas, deginimo pojūtis.

Natūralus gydymas

Aktyvuotas vanduo:  Pašildyti iki 38-40 laipsnių negyvojo ir gyvojo vandens ir nakčiai padaryti tokias procedūras: įsišvirkšti iš pradžių negyvojo vandens, po to, praėjus keletai minučių - gyvojo vandens. Gyvojo vandens reikia įsišvirkšti keletą kartų su 3-5 minučių pertraukomis. Manoma, kad liga praeina po kelių procedūrų. Dėmesio! Prieš pradedant naudoti  aktyvuotą vandenį, pasitarkite su gydytoju.

Gydymas gintaro rūgštmi. Gintaro rūgštis sustiprina audinių energijos apykaitą, taigi atstatomieji procesai vyksta žymiais greičiau ir gydymas tampa efektyvesniu.

Medaus tamponai. Jie taikomi gydant lėtinius gimdos ir jos priedų uždegimus. Procedūras skirti ir jas kontroliuoti gali tik gydytojas ginekologas.

Patariama ištirti lytinį partnerį dėl chlamidiozės, gonorėjos, virusų, kitų lytiniu keliu plintančių infekcinių ligų ir skirti atitinkamą antibakterinį gydymą, arba profilaktiškai skirti anibiotikų kursą (dažnai taip išvengiama ligos pasikartojimo, nes pašalinama pagrindinė ligos priežastis). Būtina pažymėti, kad ši taisyklė galioja ne visiems endocervicito atvejams ir tiesiogiai priklauso nuo mikrobo rūšies (žr. ligos priežastis).

Į viršų