Endometriozė. Simptomai, priežastys, eiga ir gydymas

Teksto dydis:


Endometriozė – tai liga, kuria susergama, kai panašus į gimdos gleivinę audinys atsiranda ir veša už gimdos ertmės ribų. Tai antra pagal dažnį ginekologinė patologija.

Natūralus gydymas

Gintaro rūgštis. Ji padeda endometriozės pradinėse stadijose. Laiku pradėta naudoti gintaro rūgštis savo ruožtu gali sustabdyti auglio didėjimą. Piktybiniai augliai šalinami chirurginiu keliu. Po operacijos gintaro rūgštis gali paspartinti organizmo funkcijų atsistatymą. Ji taip pat užkerta kelią pakartotinam auglio atsiradimui. Gintaro efektas esant  pirmiausia susijęs su patologinio ląstelių dalijimosi stabdymu, dėka ko auglys pavista negyvų ląstelių sankaupa ir laikui bėgant išsivaikšto.

Gydymas medicininėmis dėlėmis. Jeigu sergate endometrioze, esate jauna, norite turėti vaikų ir negalite pastoti, jums reikalinga vaisingumą atstatanti operacija (laparoskopija) ir medikamentinis gydymas hormonais ir enzimais. Vaisingumą atstatančių operacijų sėkmė tiesiogiai priklauso nuo endometriozės laipsnio: jei liga vidutinio sunkumo, tai po operacijos pastoja 60% iš visų norinčių pastoti, jei liga sunkios formos, tai po operacijos pastoja tik 35%. Dažniausiai moterys pastoja per pirmus 6-12 mėn. po operacijos (!). Jeigu moteris nepastoja iki 2 metų po operacijos, tikimybė pastoti sumažėja iki minimumo. Taigi, pats geriausias laikotarpis pastoti yra pirmi metai po operacijos ir medikamentinio gydymo. Kuo daugiau kartų būsite nėščia, išnešiosite nėštumą iki galo ir gimdysite, tuo didesnė galimybė, kad visai savaime išgysite. Planuodami antrąjį ar trečiąjį nėštumą, tarp nėštumų nedarykite didelių pertraukų, nes kuo ilgesnė pertrauka, tuo daugiau problemų pastojant.

Į viršų