Daugiavaisis nėštumas. Simptomai, priežastys, eiga ir gydymas

Teksto dydis:


Daugiavaisiu nėštumu vadinamas toks nėštumas, kai moters organizme auga du ar daugiau vaisių.
Tokie nėštumai sudaro 0,7-1,6 proc. visų gimdymų. Dvynukai pasitaiko vienąkart iš 80, trynukai – vienąkart iš 6400, o ketvertukas – vienąkart iš 512000 gimdymų.

Priežastys

Daugiavaisiam nėštumui įtakos turi paveldimumas. Dabar daugiavaisio nėštumo atvejų padaugėjo. Taip atsitiko todėl, kad gydant nevaisingumą, ovuliacija stimuliuojama vaistais, vienu metu kiaušidėse susiformuoja keli folikulai su kiaušialąstėmis, todėl apvaisinamos iškart kelios kiaušialąstės ir vystosi keli apvaisinti kiaušinėliai.
Taip gali atsitikti ilgesnį laiką vartojus geriamąsias kontraceptines tabletes ir bandant pastoti jau pirmą mėnesį nutraukus jų vartojimą.
Daugiavaisis nėštumas gali būti po dirbtinio apvaisinimo, kai mėgintuvėlyje apvaisinus kiaušialąstes į gimdą įsodinami 2-3-4 gemalai iš karto; dalis jų žūsta, tačiau kartais visi vaisiai sėkmingai vystosi iki gimimo.
Dvynukai gali formuotis tiek iš dviejų vienu metu apvaisintų kiaušinėlių, tiek iš vieno, jei jis dalijasi netipiškai. Kodėl iš vieno apvaisinto kiaušinėlio, jam netipiškai dalijantis, pradeda vystytis ne vienas, o du ar net trys vaisiai yra gamtos paslaptis. Mokslo yra gerai ištirta, kaip tai vyksta, bet niekas nežino – kodėl.

Į viršų