Daugiavaisis nėštumas. Simptomai, priežastys, eiga ir gydymas

Teksto dydis:


Daugiavaisiu nėštumu vadinamas toks nėštumas, kai moters organizme auga du ar daugiau vaisių.
Tokie nėštumai sudaro 0,7-1,6 proc. visų gimdymų. Dvynukai pasitaiko vienąkart iš 80, trynukai – vienąkart iš 6400, o ketvertukas – vienąkart iš 512000 gimdymų.

Patarimai ir profilaktika

Nėščiosios turi ypatingai saugotis kritiniais nėštumo nutrūkimo momentais (20-21, 26-28, 32-34 nėštumo savaitę), viso nėštumo metu reguliariai tikrintis pas gydytoją akušerį – ginekologą, laiku atlikti visus paskirtus tyrimus ir vartoti jo nurodytą gydymą, nerūkyti, neturėti kontakto su kenksmingomis cheminėmis medžiagomis.
Ji turi kasdien sekti vaisiaus judesius, o jiems susilpnėjus ar išnykus, tučtuojau kreiptis pas gydytoją (tai pirmasis signalas, jog kažkas su vaisiais yra negerai), tinkamai maitintis, vengti stresų ir svarbiausia – džiaugtis savo tikrai nepaprastu nėštumu. Tik pagalvokite: nėštumas – vienas, gimdymas – vienas, o vaikai – keli!
Nėra tokių patarimų medicinoje, kurie padėtų moteriai susilaukti tik vieno arba dviejų, trijų, keturių naujagimių. To neįmanoma numatyti, koreguoti, išvengti ar keisti. Tai yra gamtos paslaptis ir gamtos dovana. Jei gydytojas nustatė, kad esate nėščia ir jūsų yra ne du, o trys, keturi ar dar daugiau – nenusigąskite. Tiesiog jums pasisekė labiau negu kitoms moterims. Gyvename tokiame amžiuje, kai gydytojai moka ir išmano kaip tinkamai prižiūrėti tokius nėštumus ir saugiai priimti tokius gimdymus.

Į viršų