Bakterinė vaginozė. Simptomai, priežastys, eiga ir gydymas

Teksto dydis:


Bakterinė vaginozė (makšties disbakteriozė) – yra ne lytiniu keliu plintanti liga, tačiau būklė susijusi su lytiniu aktyvumu ir lytinių partnerių skaičiumi, nors serga ir lytinio gyvenimo negyvenančios moterys ir mergaitės. Simptomai: niežulys, perštėjimas, deginimo pojūtis, žuvies kvapo išskyros.

Medicininis gydymas

Liga gydoma tik esant simptomams. Jeigu moteris nieko nejaučia, dėl gydymo sprendžia gydytojas – ginekologas. Būtina gydyti nėščiąsias, nes dėl vaginozės gresia persileidimas arba priešlaikinis gimdymas. 
Bakterinės vaginozės gydymas susideda iš dviejų etapų:
 
1 etapas – šalinama priežastis:
Gydymui skiriama antibiotikų. Tai medikamentai, slopinantys anaerobinių mikroorganizmų augimą (metronidazolis, klotrimazolis). Galima vartoti tiek geriamas tabletes, tiek makšties ovules. Kokią formą pasirinkti, moteris turėtų aptarti su gydytoju. Gydymas trunka 7 dienas. Dažniausiai simptomai praeina per 3 – 4 dienas, tačiau siekiant, kad liga nepasikartotų, reikia gydytis ir toliau tiek, kiek liepė gydytojas. Jei bakterinė vaginozė kartojasi metronidazolio ir klindamicino gydymo kursas pratęsiamas iki 14 dienų arba skiriamas kartu sisteminis ir vietinis gydymas.
Gydymosi metu turėtumėte atsisakyti lytinių santykių.
 
2 etapas – atstatoma makšties ekologija, taikoma pasikartojančios bakterinės vaginozės profilaktikai:
skiriami probiotikai – pieno rūgšties bakterijų kiekį atstatantys preparatai, makšties pH normalizuojantys preparatai, kurie tiesiogiai įvedami  į makštį. Jie greit ir ilgam sumažina makšties pH bei natūraliai išlaiko pastovią makšties florą.
 
Dėl tikslaus tokių preparatų naudojimo pasitarkite su savo gydytoju ginekologu.

Į viršų