Bakterinė vaginozė. Simptomai, priežastys, eiga ir gydymas

Teksto dydis:


Bakterinė vaginozė (makšties disbakteriozė) – yra ne lytiniu keliu plintanti liga, tačiau būklė susijusi su lytiniu aktyvumu ir lytinių partnerių skaičiumi, nors serga ir lytinio gyvenimo negyvenančios moterys ir mergaitės. Simptomai: niežulys, perštėjimas, deginimo pojūtis, žuvies kvapo išskyros.

Komplikacijos

Bakterinė vaginozė sukelia rimtas komplikacijas ne tik akušerijoje (chorioamnionitas, priešlaikinį vaisiaus dangalų plyšimas, priešlaikinis gimdymas, infekcijos po gimdymo), bet ir ginekologijoje - cervicitas, pasikartojančios šlapimo takų infekcijos, pooperacinės komplikacijos, endometritas, mažojo dubens uždegimas.
Moksliniai tyrimai įrodė, kad laktobacilų deficitas padidina ŽIV užsikrėtimo riziką. Moteriai sergančiai bakterine vaginoze padidėja rizika užsikrėsti ŽIV nuo partnerio nešiojančio šį virusą.
Be to, nustatyta, kad daugeliui moterų šis negalavimas, nepaisant visų higienos taisyklių laikymosi, kartojasi, nes, remiantis naujausiais mokslo pasiekimais, bakterinė vaginozė siejama su genetine priežastimi, t.y. tam tikro baltymo makšties gleivinėje stoka. Dėl to ypač svarbu, kad tinkama makšties mikroflora būtų palaikoma kuo ilgiau, tuomet sumažėtų bakterinės vaginozės pasikartojimo rizika"

Į viršų