Limfadenopatija. Simptomai, priežastys, eiga ir gydymas

Teksto dydis:


Limfadenopatija – tai limfmazgių padidėjimas. Limfmazgiai – tai imuninės sistemos dalis.  Žmogaus limfinę sistemą sudaro limfmazgiai, limfagyslės, blužnis, limfoidinis audinys, esantis kvėpavimo takuose, žarnyno gleivinėje. Limfinė sistema labai svarbi patekus į organizmą infekcijai, svetimam baltymui ar pan. Patekęs svetimkūnis sukelia imuninę reakciją ir suaktyvina limfinę sistemą. Dėl to gali padidėti vienas ar keli limfmazgiai. Daugiausiai limfmazgių turi 10 metų vaikai.

Ligos tipai ir etapai

Sąlyginai limfmazgiai yra skirstomi į periferinius ir vidinius limfmazgius:

  • Periferiniai limfmazgiai – tai limfmazgiai, kuriuos galima apčiupti. Užčiuopti galima pakaušio, užpakaliniai ausies, priekiniai ausies, migdoliniai limfmazgiai (esantys apatinio žandikaulio kampe), pažandiniai limfmazgiai, pasmakriniai, kaklo, poraktikauliniai, užraktikauliniai, pažasties, kirkšnies, pakinklio, kartais pilvo limfmazgius.
  • Vidiniai limfmazgiai – tai organizmo viduje esantys limfmazgiai – tai krūtinės ląstos vidiniai (intratorakaliniai), prieaortiniai (paraaortiniai), pasaitiniai (mezenteriniai) ir kt. limfmazgiai.

Limfmazgių padidėjimas gali būti vietinis arba išplitęs. Vietinio limfmazgių padidėjimo atveju būn padidėję vienos ar dviejų sričių, esančių šalia, limfmazgiai. Išplitusios limfadenopatijos atveju padidėja kelių sričių limfmazgiai.

Į viršų