Tendinitas (sausgyslių uždegimas). Simptomai, priežastys, eiga ir gydymas

Teksto dydis:


Tendinitas – sausgyslių uždegimas jų prisitvirtinimo prie kaulo vietoje, atsirandantis dėl intensyvaus sporto, fizinės veiklos, pasikartojančios jų traumos. Simptomai: sąnarių skausmas, patinimas, apriboti judesiai.

Medicininis gydymas

Paprastai tendinitas nustatomas gydytojui apžiūrėjus pažeistą vietą ir išklausius paciento nusiskundimų. Po traumos gali būti atliekama rentgenograma, kad įsitikinti, jog nėra lūžio. Taip pat gali būti naudojamas magnetinio rezonanso tyrimo metodas (impulsais nustatoma kiek yra pažeista sausgyslė ir ar reikalinga operacija), echoskopija (parodo sausgyslių struktūros pakitimus).
Ankstyvoje tendinito stadijoje, siekiant palengvinti uždegiminius procesus, rekomenduojamas konservatyvus gydymas – poilsis. Bet tik ligos pradžioje. Vėliau reikėtų kaip galima greičiau pradėti daryti fizinius pratimus. Rekomenduojami tempimo, raumenų stiprinimo pratimai, ledo kompresai, ultragarsinės procedūros, lazerinė arba magnetinė fizioterapija, nesteroidiniai priešuždegiminiai preparatai, vaistai nuo skausmo. Galima naudoti įvairius įtvarus, tvarsčius. Gydant tendinitą kartais naudojami kortikosteroidai. Jie greitai sumažina uždegimą ir skausmą, bet gali sukelti sausgyslių plyšimą. Labai retais atvejais gali prireikti ir antibiotikų pagalbos. Jei sausgyslė trūkusi, pažeista vieta smarkiai ištinusi, ankstesnis gydymas nepadeda ir jos skausmas užsitęsia, gali tekti galūnę gipsuoti arba operuoti. Operuotis gydytojai pataria jauniems ir aktyviai sportuojantiems pacientams, o konservatyviai gydytis – senesnio amžiaus asmenims. Po operacijos pasveikstama per 6 savaites. Reabilitacija gali užtrukti 2–3 mėn. Reabilitacijos metu laipsniškai daromi tempimo, raumenų stiprinimo pratimai. Sprotininkams vėl grįžti į sportinę veiklą leidžiama po 3–4 mėn.

Į viršų