Ekspertai rekomenduoja

Kaip saugiai ir efektyviai padėti kamuojamiems sąnarių skausmų?
Kaip saugiai ir efektyviai padėti kamuojamiems sąnarių skausmų?
Reumatologija, Jūratė Eidžiūnienė

Gydant sąnarių ligas, dažnai yra ignoruojamos ligos priežastys, sukėlusios patį uždegimą. Skausmo gydymas yra tik simptominis, apsiribojantis uždegiminio proceso slopinimu. Sergantys sąnarių ligomis nuolat vartoja nesteroidinius vaistus nuo uždegimo. Besaikis šių vaistų vartojimas neretai sukelia daug pavojingų šalutinių reiškinių, silpnina imunitetą. Dabar jau įrodyta, kad ilgą laiką vartojami šie vaistai gali sukelti kraujavimą virškinimo sistemoje, didina širdies infarkto ir insulto riziką, arterinės hipertenzijos būklės pasunkėjimą, gali sutrikdyti inkstų veiklą. Todėl pastaruoju metu vis daugiau dėmesio sulaukia mažiau šalutinių reiškinių sukelianti sisteminė enzimų terapija – tai tam tikri geriamieji enzimų (fermentų) mišiniai, kurie veikia visą organizmą (Phlogenzym, Wobenzym). Jie pasisavinami plonajame žarnyne, su krauju išnešiojami po visą organizmą ir susitelkia pažeistuose židiniuose. Sisteminio poveikio enzimų preparatų efektyvumas ir saugumas patvirtintas, atlikus klinikinius, biocheminius, farmakologinius ir toksikologinius tyrimus. Dėl savo veiksmingumo, saugumo ir gero toleravimo šie enzimų preparatai pelno vis didesnį pripažinimą, kaip fitoterapiniai vaistai, o rezultatais galima džiaugtis jau po trijų savaičių.

Sisteminiai enzimai, lygiai taip pat, kaip ir nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo mažina uždegiminį procesą sąnariuose, todėl pagerėja sąnarių judrumas, sumažėja rytinis jų sąstingis ir skausmas. Įrodyta, kad sisteminė enzimų terapija teigiamai veikia uždegiminį procesą (tai natūrali organizmo imuninės sistemos reakcija) ir stiprina imunitetą, dėl ko organizmas greičiau pasveiksta.

Reumatoidinio artrito atveju sisteminės enzimų terapijos preparatai gali būti sudėtine gydymo dalimi. Jie sumažina patinimus, sąnarių skausmą ir pagerina bendrą judrumą.

Sisteminės enzimų terapijos preparatai taip pat naudojami, esant minkštųjų jungiamojo audinio (sausgyslės, raumenys) uždegimams, pvz., „tenisininko alkūnė“, „sustingęs“ petys, Achilo sausgyslės uždegimas, reumatinės kilmės nugaros skausmai. Taip pat minėti preparatai rekomenduojami, kai kamuoja kraujagyslių, limfagyslių ligos, esant trofinėms opoms.

Šie preparatai taip pat gali būti skiriami žmonėms kaip alternatyvus gydymo būdas, jei negali būti naudojami tradiciniai gydymo būdai. Naudojant sisteminės enzimų terapijos preparatus galima sumažinti agresyvesniųjų vaistų dozes.