Artrozė. Simptomai, priežastys, eiga ir gydymas

Teksto dydis:


Artrozė (osteoartritas, degeneracinė sąnarių liga)- tai neuždegiminės kilmės liga, kuriai būdingi kremzlės degeneraciniai pokyčiai, progresuojantis nykimas. Tai pati dažniausia sąnarių liga, viena iš pagrindinių neįgalumo priežasčių. Dėl šios ligos dažniausiai protezuojami kelio ir klubo sąnariai. Artroze serga vyresnio amžiaus žmonės.

Patarimai ir profilaktika

1. Venkite antsvorio.
2. Pakankamai judėkite, tačiau venkite per didelių krūvių, net ir trumpalaikių.
3. Svarbu laiku operuoti ar kitais būdais gydyti įgimtą klubo panirimą, stuburo ar sąnarių iškrypimus.
1. Dieta – jokia ypatinga dieta sergantiems artroze nėra taikoma. Pasirinkite maistą, kuriame yra pakankamai baltymų, vitaminų, mikroelementų. Mažinkite antsvorį.
2. Aktyvumas. Judinkite pažeistus sąnarius „mažai, bet dažnai”. Net jei naudojatės lazdele ar ramentais, kiek galima daugiau judėkite. Nejudėdamas sąnarys stingsta, o raumenys silpnėja. Mankštą derinkite su vaikščiojimu, plaukimu, irklavimu, tačiau pasirinkite ne per didelį krūvį, nepervarkite. Jei mėgstate vaikštinėti, rinkitės ne kietą šaligatvį, o minkštą pievą ar miško paklotę. Eidami trumpinkite žingsnį – ilgi žingsniai sąnarį labiau apkrauna.
3. Pasirūpinkite patogia avalyne su minkštais ir elastingais padais (geriausiai – iš korėtos gumos). Nedėvėkite avalynės su aukštais kulniukais.
4. Jūsų darbo vieta turi būti patogi, kad nereikėtų kūprintis ar įsitempti.
5. Pasidarykite patys šilumos ar šalčio procedūrų. Šiluma padės atpalaiduoti raumenis ir sumažins skausmą. Užsidėkite karštą drėgną kompresą ant skaudančio sąnario, lengvai pasimankštinkite gulėdami šiltoje vonioje. Jei yra užėjęs ūmus stipraus skausmo priepuolis, labiau tiks šaltis – šalti kompresai, ledo pūslė.

Į viršų