Inkstų policistozė. Simptomai, priežastys, eiga ir gydymas

Teksto dydis:


Inkstų policistozė – tai paveldima inkstų liga, kai normalų inkstų audinį pakeičia daugybinės cistos, skysčio pripildyti dariniai, kurių dydis labai įvairus: nuo adatos galvutės iki apelsino dydžio.

Priežastys

Inkstų policistozė – paveldima liga. Galimi du paveldėjimo tipai:
 • vienu atveju liga pasireiškia vyresniame amžiuje, paprastai sulaukus 30-60 metų. Ja suserga 1 iš 500-1000 tokio amžiaus žmonių. Sergant šia liga, pažeidžiami ne tik inkstai, bet ir kepenys, kasa, blužnis, dažniau randama pakitimų žarnose, smegenų kraujagyslėse.
 • antruoju atveju liga nustatoma jau vaikystėje, dažnai net ką tik gimusiam naujagimiui. Šie atvejai gerokai retesni – serga 1 iš 10 000-20 000 vaikų. Kartu su inkstų pažeidimu būna ir kepenų fibrozė, su kepenų cirozei panašiais požymiais. Ką reiškia vienas ar kitas paveldėjimo tipas? Esant pirmajam paveldėjimo tipui, abu tėvai turi turėti nenormalų, ligą sukeliantį geną, bet dažniausiai patys neserga. Tikimybė, kad vaikas susirgs šia liga yra 25 proc. Kitu paveldėjimo atveju bent vienas iš tėvų, turėdamas pakitusį geną, gali perduoti jį savo vaikams. Tikimybė, kad susirgs vienas iš vaikų yra 50 proc.
 • Į viršų

  Gydytojai

  Urologas

  Reitingas

  Vilnius

  Į viršų