Amiloidozė. Simptomai, priežastys, eiga ir gydymas

Teksto dydis:


Amiloidozė – tai amiloido kaupimasis organų ir audinių tarpląstelinėje terpėje, ilgainiui pažeidžiantis jų struktūrą, vientisumą ir audinio bei organo funkciją. Amiloidas- tai fibrilės (primena siūlus) sudarytos iš kraujo baltymų ar jų fragmentų.

Medicininis gydymas

Amiloidozės gydymas sudėtingas. Tikslas yra sunaikinti ląsteles, kurios gamina amiloidą. Dažniausiai skiriamas melfalano ir prednizolono derinys, taip pat galimas gydymas didelėmis melfalano dozėmis ir autologine kamieninių ląstelių transplantacija. Sergantiems AL amiloidoze galima skirti tumoro nekrozės faktoriaus receptorių antagonisto etarnacepto. Sergant AA amiloioze galima inkstų transplantacija, tačiau amiloidas gali atsidėti ir persodintame inkste.

Taip pat išskiriamas ir simptominis gydymas: širdies nepakankamumas gydomas diuretikais: furozemidas, torazemidas. Arterinio kraujo spaudimo reguliavimui ir baltymo išsiskyrimo su šlapimu sumažinimui, skiriami angiotenziną konvertuojančio fermento inhibitoriai (enalaprilis, fozinoprilis, ramiprilis, lizinoprilis), tačiau jie skiriami atsargiai esant ortostatinei hipotenzijai ( pakeitus kūno padėtį, pav.: atsistojus, nukrenta arterinis kraujo spaudimas). Vėlyvose ligos stadijose ar esant ūmiam inkstų funkcijos nepakankamumu gali tekti taikyti dializes.

Į viršų