Pūslelinė ( herpes). Simptomai, priežastys, eiga ir gydymas

Teksto dydis:


Herpetinė infekcija (pūslelinė, herpesas) – tai virusų sukelta liga. Herpes infekcija – tai ligų grupė, tačiau šiuo atveju mes kalbame apie Herpes simplex viruso sukeltą paprastąją pūslelinę, kuri pasireiškia gleivinių, odos; o kartais ir centrinės nervų sistemos bei vidaus organų pokyčiais.

Patarimai ir profilaktika

Besimptomio periodo metu stiprinamas imunitetas. Svarbu vengti streso ar išmokti jį valdyti. Patartina nepervargti, išsimiegoti, taisyklingai maitintis, valgyti daugiau daržovių ir vaisių, vengti kofeino, alkoholio, tiesioginių saulės spindulių, nerūkyti. Nėra preparato, kuris padėtų apsisaugoti nuo herpetinės infekcijos.

Kreipkitės į gydytoją tik pasirodžius pirmiesiems herpetinės infekcijos požymiams. Vos atsinaujinus infekcijai, kad nepavėluotumėte pradėti gydymo, turėkite su savimi gydytojo paskirto antivirusinio tepalo. Siekiant išvengti naujų pažeidimų ir infekcijos platinimo, laikykitės kūno higienos taisyklių. Herpetinės infekcijos sukėlėjai aplinkoje gali išgyventi tik trumpą laiką. Tikimybė užsikrėsti per namų apyvokos reikmenis laikantis įprastinių higienos taisyklių nedidelė.

Į viršų

Gydytojai

Infektologas

Vilnius

Į viršų