Norovirusinė infekcija (norovirusas). Simptomai, priežastys, eiga ir gydymas

Teksto dydis:


Norovirusinė infekcija - tai virusinė žarnyno infekcija, kuri pasireiškia pykinimu, vėmimu bei viduriavimu. Šia infekcija dažniausiai sergama žiemą. Dėl savo simptomų ji vadinama „žiemos vėmimų liga“. Norovirusas savo simptomais panašus į rotavirusą, tačiau norovirusine liga persergama žymiai lengviau. Norovirusine infekcioja galima sirgti pakartotinai.

Medicininis gydymas

Svarbiausias virusinių diarėjų gydymas yra greitas netektų skysčių ir elektrolitų papildymas (rehidracija) ir apsaugojimas nuodehidratacijos pasikartojimo (hidracija).

Lengvo ir vidutinio laipsnio dehidratacija gydoma specialiais geriamaisias rehidracijos tirpalais. Išnykus dehidratacijos požymiams ir simptomams, pereinama prie antrosios gydymo fazės – hidracijos. Ligonis turi gauti fiziologinę skysčių normą, atitinkančią jo amžių ir papildomų skysčių, patologiniams jų nuostoliams kompensuoti. Sunki dehidratacija, hipovoleminis šokas gydomi intravenine rehidracija.

Virusinių diarėjų metu svarbi tinkama mityba. Žindomam kūdikiui netaikoma jokių maitinimo apribojimų. Dirbtinai maitinamas kūdikis rehidracijos metu nemaitinimas, o po jos tuoj pat pradedamas maitinti įprastu pagal amžių maistu. Tinka adaptuoti pieno mišiniai, košės (ryžių, kviečių), liesa mėsa, jogurtas, bananai. Reikia vengti riebais maisto, saldžios arbatos, limonado. Teigiamos naudos gali duoti probiotikų vartojimas.

Svarbu paminėti, kad virusinėms diarėjoms gydyti niekuomet nevartojami antibiotikai. Taip pat atminkite neduoti viduriavimą stabdančių vaistų mažam vaikui.

 
 

Į viršų