Norovirusinė infekcija (norovirusas). Simptomai, priežastys, eiga ir gydymas

Teksto dydis:


Norovirusinė infekcija - tai virusinė žarnyno infekcija, kuri pasireiškia pykinimu, vėmimu bei viduriavimu. Šia infekcija dažniausiai sergama žiemą. Dėl savo simptomų ji vadinama „žiemos vėmimų liga“. Norovirusas savo simptomais panašus į rotavirusą, tačiau norovirusine liga persergama žymiai lengviau. Norovirusine infekcioja galima sirgti pakartotinai.

Ligos eiga

Pirmieji simptomai pradeda reikštis nuo 12 iki 48 val. prieš susergant šia liga ir tęsiasi nuo 12 iki 60 valandų. Tiek roto, tiek ir noroviruso sukeltos ligos simptomai iš pradžių panašūs į gripo. Norovirusui būdinga nelabai didelė 37,1 - 37,8 laipsnio temperatūra, vėmimas ir viduriavimas, daugeliui skauda pilvą, kai kuriems – galvą. Paprastai šią ligą žmonės įveikia namuose ir ligoninės pagalbos prireikia labai retai. Dažniausiai noroviruso sukelti negalavimai užtrunka 1-3 paras, retais atvejais – iki 10 parų. Persirgus norovirusine infekcija įgyjamas tik trumpalaikis imunitetas, todėl šia liga galima sirgti ir vėl.

Daugiau nei pusei asmenų, užsikrėtusių norovirusu, jokių ligos simptomų nebūna. Nepaisant to, toks žmogus lieka pavojingas aplinkiniams ir gali perduoti ligą. Inkubacinis periodas – laikas nuo užsikrėtimo iki ligos simptomų pasireiškimo yra 1-2 paros.

Į viršų