Norovirusinė infekcija (norovirusas). Simptomai, priežastys, eiga ir gydymas

Teksto dydis:


Norovirusinė infekcija - tai virusinė žarnyno infekcija, kuri pasireiškia pykinimu, vėmimu bei viduriavimu. Šia infekcija dažniausiai sergama žiemą. Dėl savo simptomų ji vadinama „žiemos vėmimų liga“. Norovirusas savo simptomais panašus į rotavirusą, tačiau norovirusine liga persergama žymiai lengviau. Norovirusine infekcioja galima sirgti pakartotinai.

Komplikacijos

Norovirusinės infekcijos metu vaikas gali netekti daug skyčių ir elektrolitų, dėl to gali išsivystyti ir gyvybei grėsmingos būklės – dehidratacija ir hipovoleminis šokas, elektrolitų pusiausvyros sutrikimai, encefalopatija, traukuliai, hipoglikemija.

Dehidratacija gali būti lengva (jai būdinga didėjantis troškulys, nedidelis šlapimo kiekio sumažėjimas, sausokos lūpos, tirštos seilės), vidutinio laipsnio (jai būdinga troškulys, oligurija, sausos lūpos ir gleivinės, sumažėję ašarų, sumažėjęs odos elastingumas, paodžio turgoras, apatiškumas ar sujaudinimas, pailgėjęs kapiliarų prisipildymo laikas) bei sunkaus laipsnio dehidratacija, kuriai būdinga tie patys požymiai kaip ir vidutinio laipsnio bei vienas ar daugiau iš šių požymių: cianozė, šaltos galūnės, dejavimas, dažnas kvėpavimas, mieguistumas, dažnas pulsas.

Į viršų