Meningokokinė infekcija. Simptomai, priežastys, eiga ir gydymas

Teksto dydis:


Meningokokinė infekcija – tai ūmus infekcinis susirgimas, kuris kliniškai gali pasireikšti įvairiomis formomis: nuo lengvo rinofaringito (slogos) iki sunkiausio meningoencefalito arba žaibinio meningokokinio sepsio.

Medicininis gydymas

Sergant lengva ligos forma – rinofaringitu, specialaus gydymo gali neprireikti, tačiau svarbu stebėti ligos eigą, apžiūrėti odą, ar nėra bėrimų, ar nekarščiuojama, ar nėra raumenų rigidiškumo. Rinofaringitas gali komplikuotis rimtesne infekcija, ar meningitu, todėl pastebėjus įtartinus simptomus iškart kreipkitės į gydytoją. Sergant generalizuota ligos forma būtina skubi hospitalizacija. Pastebėjus minėtus simptomus, nedelsiant reikia siekti skubios medicininės pagalbos. Jūsų gydytojas apžiūrės jus ir paskirs tyrimus. Patvirtinus meningito diagnozę bus teigiami Kernigo, Brudzinskio simptomai ir kiti, yra skiriamas gydymas antibiotikų terapija: penicilinas, galimas gydymas chloramfenikoliu (vidutiniškai 3g), II (cefuroksimas 2g x 3) arba III (ceftriaksonas 2g x 2) kartos cefalosporinais. Taip pat taikomas trumpas gliukokortikoidų kursas (3-5 dienas), prednizolonas (60 mg) arba deksametazonas (0,1 mg/kg) ir kita.

Žaibinė meningokokcemija taip pat turi būti kuo skubiau gydoma, siekiant išvengti sunkių komplikacijų ir mirties rizikos. Nedelsiant reikia kreiptis į gydymo įstaigą, pagal simptomus bei kraujo tyrimus bus nustatyta diagnozė bei paskirtas gydymas penicilinu su gliukokortikoidais. Taip pat skiriamos dopamino ir heparino injekcijos, nesant gydymo efekto gali būti skiriama į veną 1 ml 1% mezotono, arba 0,2% ml noradrenalino.

Į viršų