Hepatitas C. Simptomai, priežastys, eiga ir gydymas

Teksto dydis:


Ligą sukelia hepatito C virusas, atrastas 1988 m. Infekcijos šaltinis - sergantieji besimptomėmis ar kliniškai ryškiomis ūminėmis ir lėtinėmis hepatito C viruso sukeltomis infekcijomis. Pagrindinis viruso perdavimo būdas - parenteralinis (per kraują), lytinis kelias- nėra dažnas, perdavimo per motinos pieną rizika nedidelė.

Priežastys

Hepatito kaip ir visų virusų mikroskopinės dalelės, vadinamos „mikroorganizmais, kurie patenka į ląsteles, sutrikdo ląstelių normalias funkcijas ir panaudoja šias ląsteles virusų padauginimui.
Didelė rizika užsikrėsti ūminiu hepatitu C yra: narkomanams, vartojantiems intraveninių narkotikų; kokaino uostytojams; asmenims, anksčiau sirgusiems lytiniu keliu plintančiomis ligomis; medikams, susižalojantiems infekuotomis adatomis; keičiantiems sekso partnerius; patyrusiems kraujo perpylimą iki 1990 metų ir asocialiems asmenims. Kokaino uostytojai naudoja nosinius šiaudelius, kuriais pažeidžiama nosies gleivinė ir taip pernešama infekcija. Dauguma jų yra ir narkomanai, vartojantys leidžiamųjų narkotikų. Nuo 5 iki 6 proc. hepatitu C infekuotų motinų kūdikių yra užsikrėtę. Šis skaičius išauga iki 14 procentų, jei motinai kartu pasireiškia ir gretutinės infekcijos. Užsikrėtimų hepatitu C per motinos pieną nebuvo užfiksuota. Lytiniai santykiai nėra didžiausia rizika užsikrėsti hepatitu, nebent dažnai keičiami partneriai ir anksčiau pasitaikė lytiniu keliu plintančių ligų. Tatuiruotės, auskarų vėrimas taip pat kelia pavojų, jei tai atliekama nesteriliomis adatomis ir įranga. Alkoholis dar labiau pažeidžia virusų paveiktas kepenis ir pablogina ligos eigą.

Į viršų