Ebola (Ebolos virusas, hemoraginė karštinė). Simptomai, priežastys, eiga ir gydymas

Teksto dydis:


Ebola tai ūmi virusinė infekcija, kurią sukelia ebolos virusas, taip pat dar vadinama hemoragine karštine, sukelianti įvairių organų pažeidimą, pasireiškianti kraujotakos sutrikimais, gripą primenančiais simptomais. Paplitusi tik Afrikos žemyne, perduodama per kūno skysčius ar tiesioginį kontaktą su mirusiais žmonėmis ar gyvūnais, platinančiais ligą. Gydymo nėra, todėl dažniausiai liga mirtina. Lietuvoje šios ligos atvejų niekada nebuvo užfiksuota.

Medicininis gydymas

Specifinio gydymo nuo ebolos nėra, gydomi tik simptomai, siekiant pagerinti būklę ir kompensuoti pažeidimą. Svarbiausia yra užtikrinti, kad žmogus gautų pakankamai skysčių, duodama daug gerti vandens, kai gerti negali, statomos lašelinės su elektrolitų tirpalais. Užtikrinamas pakankamas kraujo spaudimas. Jei reikia, tiekiamas deguonis. Kraujuojantiems atstatomas netekto kraujo kiekis. Jei išsivysto antrinės infekcijos, jos taip pat gydomos.

San Diege (JAV) pagaminti "ZMapp" eksperimentiniai vaistai Ebolos šiltinei gydyti. Potenciali vakcina nuo Ebolos - trijų antikūnų mišinys, sukurtas atpažinti virusą. Antikūnai prisijungia prie viruso pažeistų ląstelių, kad imuninė sistema galėtų jas nužudyti.

Į viršų