Chlamidiozė (urogenitalinė Chlamydia trachomatis infekcija) yra labiausiai paplitusi lytiškai plintanti bakterinė infekcija, kuria sergant simptomų arba nepasireiškia, arba jų būna nedaug, be to, būdingos reprodukcinę sveikatą žalojančios komplikacijos, ypač moterims.
Ligos eiga
Dažniausiai chlamidiozė nesukelia jokių klinikinių simptomų.
Vyrams chlamidiozė gali pasireikšti skausmu, atsirandančiu šlapinantis, balsvų ar skaidrių išskyrų pasirodymu iš šlaplės. Vyrams chlamidijos gali sukelti sėklinio virželio uždegimą, kuris pasireiškia vienpusiu sėklidžių skausmingumu, patinimu ir karščiavimu.
Didžiajai daugumai moterų chamidiozė nepasireiškia jokiais simptomais. Chlamidijoms patekus į aukščiau esančius moters lyties takus (gimdą, kiaušintakius) gali išsivystyti dubens uždegiminė liga (DUL), kuri pasireiškia kraujavimu iš lyties takų tarp menstruacijų ar po lytinių santykių, skausmu pilvo apačioje, išskyromis iš makšties.
Naujagimiui chlamidijos gali sukelti akių junginės uždegimą (konjunktyvitą), plaučių uždegimą.
Inkubacijos laikotarpis apie 3-30 dienų, dažniausiai apie 10-21. Chlamidiozė dažniausiai pasireiškia kaip vietinė šlaplės infekcija. Tačiau chlamijos gali išplisti ir į kitus organus – sėklidės prielipą, gimdos kaklelį, gimdą, kiaušintakius, pilvaplėvę, tiesiąją žarną, ryklę. Chlamidijos sukelia visų minėtų organų epitelio uždegimą, opėjimą ir randėjimą. Infekcijai išplitus, vystosi komplikacijos – dubens uždegiminė liga, nevaisingumas, negimdinis nėštumas, lėtinis dubens skausmas, lytiškai įgytas reaktyvusis artritas.