Prolaktinoma. Simptomai, priežastys, eiga ir gydymas

Teksto dydis:


Prolaktinoma -  hipofizės, dar kitaip vadinamos posmegenine liauka, gerybinis auglys. Pasireiškia hormonų sutrikimais, kurie sukelia labai įvairią simptomatiką, susijusią su lytinių organų funkcijos sutrikimais. Šis auglys lokalizuotas priekinėje liaukos dalyje ir pasižymi endokrininiu aktyvumu – išskiria hormoną prolaktiną. Tai natūralus mūsų organizmo hormonas, kurio sekrecija padidėja nėštumo ir pogimdyminio laikotarpio metu – jo dėka moteris gali kūdikį maitinti savo pienu. Esant ne fiziologiniam hormono koncentracijos padidėjimui būtinas atidus asmens sveikatos būklės sekimas ir gydymas.

Patarimai ir profilaktika

  • Svarbu suprasti savo ligą ir jos pavojingumą, bei atidžiai stebėti simptomų kaitą ir apie visą tai pranešti savo gydytojui.
  • Gydymo metu, vaisingo amžiaus moterys turėtų vartoti kontraceptines priemones, kad išvengtų neplanuoto nėštumo ir su gydymu susijusių jo komplikacijų. Neretai būna, kad dar neatsistačius normaliam mėnesinių ciklui moteris pastoja. Rekomenduojama šeimos pagausėjimą planuoti, kai mėnesinių ciklas yra pilnai atsistatęs ir gydymas baigtas.
  • Geriausia profilaktikos priemonė yra reguliarus lankymasis pas ginekologą (bent kartą metuose) ir atidus savo kūno pokyčių stebėjimas bei naujų simptomų sekimas. Ankstyvoje stadijoje pradėta gydyti prolaktinoma, dažniausiai nespėja progresuoti iki makroprolaktinomos ir tuomet gydymo rezultatai yra iki 90% sėkmingi taikant vien tik medikamentines priemones.

Į viršų