Necukrinis diabetas. Simptomai, priežastys, eiga ir gydymas

Teksto dydis:


Necukrinis diabetas - tai dėl antidiuretinio hormono trūkumo sumažėjusi inkstų šlapimo koncentravimo funkcija. Simptomai: troškulys, burnos džiūvimas, dažnas šlapinimasis, padidėjęs šlapimo kiekis.

Medicininis gydymas

Necukrinis diabetas, kuomet susirgimas posmegeninėje liaukoje:

kadangi šiuo atveju bėda yra tame, jog liauka, gaminanti antidiuretinį hormoną, jo tiesiog neišskiria, taigi taikomas pakaitinis gydymas sintetiniu hormonu – desmopresinu. Desmopresina galima naudoti purškiamą į nosį, kaip tabletes per burną ir injekcijomis. Šiuo atveju skysčiai neribojami. Lengvais atvejais kaip tik yra stengiamasi palaikyti pastovų skysčio kiekį ir kartais gydytojas specialiai liepia pacientui gerti ne mažiau 2,5 l per parą.

Necukrinis diabetas, kuomet bėda yra inkstuose ir antidiuretinio hormono yra pakankamai, bet inkstai yra pažeisti ir negali reaguoti į jį:

Pacientas turi valgyti bedruskį maistą, gerti pakankamai vandens. Yra vartojamas hidrochlorotiazidas. Nors šis vaistas yra diuretikas (šlapimo išsiskyrimą skatinantis vaistas), tačiau esant necukriniam diabetui jis kaip tik sumažina išskiriamo šlapimo kiekį.

Taip pat reikia labai atsargiai vartoti kitus vaistus, nes daugelis vaistų yra šalinama per inkstus. Taigi prieš vartojant kitus vaistus, reikia pasitarti su jus gydančiu gydytoju.

Nėščiųjų necukrinis diabetas:

Ši ligos forma gydoma desmopresinu, retais atvejais, kuomet yra bėda sutrikusiame troškulio mechanizme, gydytojas negali skirti desmopresino.

Į viršų