Sloga lėtinė. Simptomai, priežastys, eiga ir gydymas

Teksto dydis:


Lėtinė sloga arba lėtinis rinitas (rhinitis chronica), tai sąvoka apimanti labai plačią ligų grupę, kurios atsiranda dėl nosies gleivinės funkcijos sutrikimo. Šių ligų pagrindiniai požymiai yra ilgai trunkanti, varginanti sloga bei apsunkintas kvėpavimas pro nosį.

Patarimai ir profilaktika

Pacientams, sergantiems alergine sloga, patariama gerai vėdinti namus, ypač anksti rytą ar po lietaus, kai žiedadulkių ore mažiau. Be to, nepatariama saulėtą ir sausą dieną dirbti sode ar darže. Jei kamuoja akių peršėjimas, reikia nešioti akinius. Alerginės slogos simptomus malšina vaistai, tačiau juos turėtų skirti gydytojas.

Vengti persišaldymų, staigių klimato pokyčių. Žiemą reikėtų drėkinti, vėdinti gyvenamąsias patalpas. Šiltas ir sausas oras išdžiovina gleivines, todėl nebelieka apsauginės funkcijos ir susidaro sąlygos infekcijai įsiskverbti į gleivinę. Vasarą reikėtų vengti kondicionierių, kurie taip pat džiovina gleivines.

Susirgus sloga, nepatariama iškart gydytis vaistais. Puikiai veikia ir česnakas, medus ar kitos liaudiškos priemonės. Jeigu jos nepadeda, tada galima pabandyti gydytojo išrašytus vaistus. Svarbu vaistų nevartoti nuo pirmos slogos dienos. Prie jų pratęs organizmas vėliau nustos pats kovoti su infekcijomis. Profikatikai vartojami burnos probiotikai Streptococcus salivarius K12, rekomenduojamas bendras organizmo stiprinimas (ypač jei skiriamas antibiotikų kursas). Probiotikas S. salivarius K12 padeda kovoti su infekcijomis. Jis gamina du baltymus: bakteriostatinį peptidą Salivaricin A ir baktericidinį peptidą Salivaricin B. Naujausi tyrimai rodo, kad jie kovoja su kenksmingomis bakterijomis apsaugodami visą nosies-ausų-burnos-gerklės ertmę.

Į viršų