Otosklerozė. Simptomai, priežastys, eiga ir gydymas

Teksto dydis:


Otosklerozė (otosclerosis) – tai ausies liga, kuriai būdingas nuolat stiprėjantis prikurtimas bei ūžesys ausyse. Simptomai atsiranda dėl pasikeitusių ir sutrikusių kaulėjimo procesų vidurinėje ausyje, įtraukiančių ir klausos kauliukus bei sutrikdančių garso perdavimą ir sukeliančių palaipsnišką klausos pablogėjimą.

Ligos eiga

Dažnai vienintelis ligos požymis yra prikurtimas. Palaipsniui prastėja klausa iš

pradžių viena, o vėliau ir kita  ausimi.  Nors  dažniausiai  liga prasideda nuo prikurtimo viena ausimi,  didžiąja dauguma atvejų ankščiau ar vėliau pablogėja klausa ir kita ausimi. Prikurtimas dažniausiai būna žemų dažnių garsams. Dažniausiai prikurtimas atsiranda palaipsniui ir lėtai progresuoja, gali  mažai keistis net dešimtmečiais, tačiau kartais klausa stipriai sutrinka 

labai greitai, per kelis mėnesius. Kartais klausa geresnė  triukšmingoje aplinkoje. Dažnai   kartu su prikurtimu išryškėja ir garso suvokimo sutrikimai, t.y. kai asmuo girdi, tačiau nesugeba suprasti žodžių prasmės. Daugiau nei 80% pacientų vargina žemas ūžesys, kuris apibūdinamas įvairiai (lapų šlamėjimas, jūros ošimas, ir pan.) ir gali būti labai varginantis.  Jei   sergant  otoskleroze yra kartu pažeistas ir klausos nervas, ūžesys būna intensyvesnis. Labai retai otoskleroze sergančius ligonius vargina nestiprus galvos svaigimas.

Į viršų