Neurosensorinis prikurtimas. Simptomai, priežastys, eiga ir gydymas

Teksto dydis:


Neurosensorinis prikurtimas- tai dėl vidinės ausies ir klausos nervo ligų sutrikęs garso suvokimas. Neurosensorinis prikurtimas yra labai paplitęs sveikatos sutrikimas, pasitaikantis apie 25 proc. žmonių, vyresnių nei 65 m.

Tyrimas

Apžiūrint būgnelį, jokių pakitimų nestebima. Pagrindinis diagnostinis kriterijus yra garsą suvokiančios ausies funkcijos sutrikimas. Klausos pakenkimas nustatomas tiriant kamertonais. Užrašant audiogramą, tiek kaulinio, tiek orinio laidumo kreivės leidžiasi žemyn, pirmiausia pažeidžiamas aukštų tonų suvokimas.

Taip pat diferentiškai diagnozuojant atliekama timpanometrija su akustiniu refleksu.

Galvos smegenų kamieno klausos sukeltų potencialų tyrimas su otoakustine emisija papildomai informuoja apie klausos nervo ir sraigės funkciją. Šie tyrimai plačiausiai naudojami diagnozuojant vaikų klausos pažeidimus. Esant vienpusiam neurosensoriniam prikurtimui atliekama branduolinio magnetinio rezonaso tyrimas, siekinat atmesti klausos nervo neurinomą.

ENG, ANA ir RF tyrimai tikslingi įtarus autoimuninę prikurtimo prigimtį. Įtarus įgimtą klausos pažeidimą, siunčiama konsultuotis pas genetiką.

Į viršų