Nepūlingas vidurinės ausies uždegimas (serozinis). Simptomai, priežastys, eiga ir gydymas

Teksto dydis:


Nepūlingas vidurinės ausies uždegimas ( serozinis)- tai skysčio vidurinėje ausyje (būgninėje ertmėje) susikaupimas dažniausiai būdingas pablogėjus trimito funkcijai, nes už būgnelio susikaupia sterilus serozinis skystis. Šiuo vidurinės ausies uždegimu serga įvairaus amžiaus žmonės, bet dažniausiai vaikai.

Patarimai ir profilaktika

Laiku gydyti slogą, gripą, kad neišsivystytų serootitas. Jei vaikas perklausia kelis kartus, reikia kreiptis į gydytoją ir patikrinti klausą. Jei vaikas pastoviai prasižiojęs, nosiaryklėje gali būti adenoidų. Laiku pašalinus adenoidus, serootitas neišsivystys.
Jei yra sloga, į nosį lašinkite lašų. Jei slogos nėra, galima per burną giliai į plaučius įkvėpti oro ir, užčiaupus burną bei suspaudus pirštais nosį, stengtis pūsti. Oras turėtų per klausomąjį vamzdį patekti į būgninę ertmę ir klausa pagerės. Galima kramtyti ta puse kramtomąją gumą, pūsti balionus. Šitaip masažuojami būgninės ertmės raumenys ir būgneliai.
Profikatikai vartojami burnos probiotikai Streptococcus salivarius K12, rekomenduojamas bendras organizmo stiprinimas (ypač jei skiriamas antibiotikų kursas). Probiotikas S. salivarius K12 padeda kovoti su infekcijomis. Jis gamina du baltymus: bakteriostatinį peptidą Salivaricin A ir baktericidinį peptidą Salivaricin B. Naujausi tyrimai rodo, kad jie kovoja su kenksmingomis bakterijomis apsaugodami visą nosies-ausų-burnos-gerklės ertmę.

Į viršų