Labirintitas. Simptomai, priežastys, eiga ir gydymas

Teksto dydis:


Labirintas yra vidinės ausies struktūra, sudaryta iš kaulinės ir plėvinės dalies. Tarp jų cirkuliuoja skystis, vadinamas perilimfa. Labirintas yra labai svarbi struktūra mūsų klausai bei pusiausvyrai. Garso bangos bei galvos judesiai sukelia perilimfos judėjimą labirinte, o tai dirgina specialius receptorius, kurie generuoja impulsus į smegenis. Labirintitas (labyrinthitis) tai vidinės ausies labirinto plėvinių struktūrų ir skysčių uždegimas.

Tyrimas

Ištiriama klausa – nustatomas girdos slenkstis, tolimiausias atstumas iš kurio sakant žodžius dar girdima. Otoskopu apžiūrimas ausies būgnelis ar nėra uždegimo požymių, taip atmetant patologiją klausos. Jei esti klausos susilpnėjimas ar asimetrija tai nebūdinga labirintitui.
Atliekamas neurologinis ištyrimas. Ištiriami galviniai nervai, nesant jų pažeidimui galima įtarti labirintitą iš klinikos, esant jie gali sukelti simptomus panašius į labirintito.
Ištiriama pusiausvyra. Tam yra keli specifiniai tyrimai: Nyleno – Birinio manevras (), Hallpike manevras. Jų rezultatai tokie patys. Vertinama šių manevrų metu atsiradę simptomai – galvos svaigulys, pykinimas, vėmimas, bendras silpnumas. Jie mažėja atliekant kuo daugiau šių manevrų. Pasireiškia nistagmas, dažniausiai rotacinis ar horizontalus.
Laboratoriniai tyrimai paprastai neinformatyvūs, infekcinio labirintito atveju būna padidėję uždegiminiai kraujo rodikliai, jei susijęs su meningitu smegenų skysčio uždegiminė reakcija.
Instrumentiniai tyrimai atliekami retai, magnetinis rezonansas nurodo padidėjusias vestibuliarinio aparato dalis.

Į viršų