Toliaregystė. Simptomai, priežastys, eiga ir gydymas

Teksto dydis:


Toliaregystė (hipermetropija) – tai akių refrakcijos (gebėjimo laužti šviesos spindulius) yda, kai matomų objektų vaizdas susidaro už tinklainės, todėl žmogus geriau mato toli esančius daiktus, ir blogai – esančius arti.

Patarimai ir profilaktika

Toliaregystės profilaktikai labai svarbu ir reguliariai patikrinti vaikams regą du kartus per metus – rudenį ir pavasarį. Būtina stebėti vaikus, kad 7-10 gyvenimo metais neišsivystytų trumparegystė. Racionaliai maitinkitės, laikykitės dienos režimo, venkite streso.
Labai svarbu, kad vaikams iš toliaregės akies nesivystytų trumparegė, todėl nekabinkite kūdikiams žaislų arti akių. Leiskite vaikui skaityti, piešti, rašyti tik gerai apšviestoje vietoje, sėdint prie jam pritaikyto stalo. Reikėtų kas pusvalandį daryti pertraukėles. Atstumas nuo knygos iki akių – apie 30-40 cm. Akims sveikiausia, kai skaitoma knyga padėta ant specialaus stovelio. Negalima skaityti gulint, taip pat ir gulinčios knygos, važiuojant autobusu, prietemoje. Per dieną televizorių vaikui galima žiūrėti ne ilgiau kaip 1-1,5 valandos. Geriau šį laiką padalinti į tris keturis kartus. Su kompiuteriu vaikui galima žaisti ne ilgiau kaip 15 minučių, valandą –per dieną. Po 15 minučių žaidimo reikia daryti bent 15-20 minučių pertrauką. Kompiuterio ekranas nuo akių turi būti nutolęs ne mažiau kaip pusę metro. Jei norite atitolinti senatvinę toliaregystę, smulkiu šriftu spausdintą knygą bandykite skaityti pakaitomis – esant geram ir blankiam apšvietimui (pvz., vieną skyrių – šviečiant trim lemputėm šviestuve, kitą – dviem lemputėm), retkarčiais nukreipkite žvilgsnį į baltus tarpus tarp eilučių. Skaitydami, žiūrėdami televizorių, dirbdami su kompiuteriu dažniau leiskite akims pailsėti – žiūrėkite į tolimus vaizdus (dangų, žolę, medžius). Patartina žiūrėti į sklandančius daiktus (debesis, paukščius). Kas pusvalandį padarykite pertrauką. Jos metu galima padaryti keletą pratimų: žiūrėti į lubas, po to į grindis, į šonus, pažiūrėti pakaitomis pro langą į tolumą ir į arti esantį tašką.

Į viršų