Sausų akių sindromas. Simptomai, priežastys, eiga ir gydymas

Teksto dydis:


Sausų akių sindromas (SAS) (naujai vadinama sausų akių liga - SAL) yra daugelio veiksnių sukeliama ašarų ir akių paviršių liga, pasireiškianti nemaloniais pojūčiais (simptomais), regėjimo sutrikimais bei ašarų plėvelės nestabilumu, kuris gali sukelti akies paviršiaus pažeidimus. Kartu pasireiškia padidėjęs ašarų plėvelės osmosiškumas (druskingumas) ir akies paviršiaus uždegimas.

Osmosiškumas - kas tai? Visų gyvų organizmų medžiagų apykaita vyksta osmoso dėka. Organizme osmoso procesas vyksta tada, kai du skirtingos koncentracijos druskos tirpalai atskirti pusiau pralaidžia membrana, o vandens molekulės juda iš silpnesnės koncentracijos tirpalo į didesnės koncentracijos tirpalą.

Patarimai ir profilaktika

Saugokite savo akis nuo sauso oro, dūmų, vėjo, drėkinkite kambarių orą, nepamirškite dirbtinių ašarėlių ir kuo dažniau mirksėkite.
  • Ilgą laiką kompiuteriu dirbantiems asmenims labai svarbu susikurti patogią bei priimtiną darbo vietą. Labai svarbu, kad kompiuterio ekranas stovėtų tiesiai dirbančiajam prieš akis, nuo jų nutolęs maždaug per pusę metro. Taip pat patartina įsigyti patogią darbo kėdę, nes kitaip saugant akis visiškai nepagalvojama apie stuburą bei laikyseną.
  • Į ekraną rekomenduojama žiūrėti ne ilgiau kaip keturias valandas. Taip elgtis reikėtų visiems nuo mažiausio iki didžiausio. Nesilaikant šių nurodymų, akys pervargsta, jas ima perštėti, gali sutrikti regėjimas.
  • Jei žmogaus regėjimas ir taip jau yra sutrikęs, optikos salonuose galima įsigyti ir specialių akinių lęšių su antirefleksine danga. Jie skirti būtent tiems, kurie daug laiko praleidžia prie kompiuterių. Lęšiai padengti šia danga efektyviai atmuša spindulius, kuriuos skleidžia kompiuterių ekranai.

Į viršų