Dakriocistitas. Simptomai, priežastys, eiga ir gydymas

Teksto dydis:


Dakriocistitas – tai ašarų maišelio uždegimas. Dažniausiai atsiranda esant ašarų latako, jungiančio ašarų liaukas su nosies ertme, užsikimšimo. Tuomet ašarų maišelyje ima kauptis skystis, gali įsiveisti infekcija. Pasireiškia skausmu ir kitais simtomais vidiniame akies kampe. Gali būti tiek suaugusiems, tiek naujagimiams.

Medicininis gydymas

  • Ūmi ar komplikuota dakriocistito forma dažniausiai gydoma ligoninėje. Skiriami antibiotikai į veną, ašarų latako praplovimai, taip pat atliekami papildomi tyrimai nustatyti ar nereikalinga operacija. Nepadedant gydymui vaistais, gali būti drenuojama ašarų liauka (įstatomas specialus vamzdelis pūliams ištekėti) arba atliekama zondavimo procedūra, kuria stengiamasi atstatyti ašarų latako praeinamumą.
  • Nustačius, kad reikalingas chirurginis gydymas, dažniausiai bus atliekamos ašarų latako praeinamumą atstatančios operacijos. Procedūros pobūdis priklausys nuo to, kurioje dalyje yra pažeidimas, trukdantis ašarų liaukos sekretui susisiekti su nosies ertme.
  • Lengvesnėms formoms gali būti skiriamas gydymas namie antibiotikais, ašarų liaukos masažu, šiltais kompresais.
  • Naujagimiams neretai liga gali praeiti savaime, nes plėvė, trikdanti ašarų latako praeinamumą per kelias savaites po gimimo gali išnykti savaime ir specialus medikamentinis ar operacinis gydymas nebus reikalingas.

Į viršų