Akių traumos. Simptomai, priežastys, eiga ir gydymas

Teksto dydis:


Akies trauma - tai akies audinių anatomonio vientisumo ir funkcinės būklės pažeidimas įvairiais išoriniais veiksniais. Tai viena dažniausių vienakio aklumo ir invalidumo priežasčių visame pasaulyje.

Akių traumos skisrtomos į lengvas ir sunkias. Galimos mechaninės, terminės, cheminės, spindulinės, sporto pramonės, žemės ūkio, karo, vaikų traumos.

Medicininis gydymas

Pirmiausia ligonį reikia nuraminti, atlikti nuskausminimą, sustabdyti kraujavimą. Tuomet gali būti skiriami vietiniai anestetikai, vietiniai ir sisteminiai antibiotikai, skiepai nuo stabligės, skiriamos fizioterapijos procedūros. Dauguma paviršinių pažeidimų gydoma medikamentais, esant plyšimams, vidinių akies struktūrų pažeidimui, svetimkūniui, gydoma chirurgiškai. Giliai sužeista akis tik operuojama. Specialiu mikroskopu šalinami akikrisliai. Ragenos nubrozdinimai paprastai nuskausminami ir sugyja per 48 val. Esant akies obuolio pažeidimams, atliekamos sudėtingos operacijos, susiuvamos žaizdos. Paprastai duodama vyzdžius plečiančių ir raumenis atpalaiduojančių vaistų, kad akis ilsėtųsi.

Pastaruoju metu plačiai naudojama lazerinė chirurgija, leidžianti stimuliuoti vidinių akies dangalų funkcijas. Tai labai svarbu po traumos sumažėjus vidiniam akies spaudimui.

Į viršų