Sveikos širdies rekomendacijos: intraląstelinių mikroelementų svarba

Teksto dydis:

Sveikos širdies rekomendacijos: intraląstelinių mikroelementų svarba

2018 kov. 13 13:45

Susiklosčiusi situacija:

Praėjusiais metais visoje Europoje nuo širdies ir kraujagyslių ligų mirė 49% moterų ir 40% vyrų, šios ligos sukelia ir kas antrą mirtį Lietuvoje. Mūsų šalies rodikliai išlieka didžiausi Europos Sąjungoje. Vis dažniau jauni žmonės turi bėdų dėl širdies – suserga ūminiais širdies ir galvos smegenų infarktais, padidinto arterinio kraujospūdžio liga, jiems diagnozuojamos įvairi širdies ir kraujagyslių pažeidimai. Taip gali būti todėl, kad biologinis žmogaus amžius ir širdies ir kraujagyslių amžius yra skirtingi: dėl nekoreguotų širdies ir kraujagyslių rizikos veiksnių širdies ir kraujagyslių amžius 40-mečiui gali būti 20 metų didesnis.

Pirmieji žingsniai sveikos širdies veiklos link:

Reikėtų įvertinti savo širdies rizikos veiksnius – padidėjusį AKS, cholesterolio koncentraciją, rūkymą, antsvorį, mažą fizinį aktyvumą – ir juos neatidėliojant koreguoti. Taip pat visiems 40 m. sulaukusiems vyrams ir 45 m. moterims rekomenduojama pas gydytoją atlikti tam tikrus testus ir įsivertinti tikimybę susirgti širdies ir kraujagyslių ligomis, nes dauguma mirtį lemiančių rizikos veiksnių yra nebylūs.

Vis dėlto, kad išlaikytume organiškai ir funkciškai sveiką širdies ir kraujagyslių sistemą, būtina užtikrinti širdžiai gyvybiškai būtinų mikroelementų – kalio ir magnio kiekius:

  • rekomenduojama kalio (K+) paros dozė – 4,7 g/d, tačiau Lietuvoje per parą suvartojame vos 2,7 g/d;
  • jauniems pacientams jaučiamų širdies permušimų ir ritmo sutrikimo dažniausia priežastis būna nepakankama kalio ir magnio koncentracija kraujyje;
  • jaunam, iki tol sveikai besijautusiam asmeniui atsirandantys ir besikartojantys maudimo, deginimo pojūčiai širdis plote gali būti pirmas nepakankamo kalio ir magnio kiekio organizme požymis!

Medikamentinė pagalba:

Išvengti širdies ligų ir užtikrinti kalio bei magnio kiekį padės kasdien vartojamas Panangin. Tai seniai žinomas ir laiko patikrintas organizmui labai naudingų mineralų kompleksas, kuriame yra kalio aspartato ir magnio aspartato. Minėtus sveikatos sutrikimus gydyti Panangin rekomenduojama, nes, kai kartu stokojama ir kalio, ir magnio, kalio kiekį įmanoma koreguoti tik kartu skiriant ir magnio. Kalio ir magnio aspartatas širdies raumenyje skatina medžiagų apykaitą, todėl ląstelės geriau pasisavina deguonį, sintetina daugiau fosforo junginių. Vartojant aspartatus, pagerėja kalio ir magnio pasisavinimas, o aminorūgštis (asparto rūgštis) mažina nuovargį, gerina arterinio kraujo spaudimo kontrolę, greitina žaizdų gijimą. Papildomai vartojant asparto rūgšties preparatų, gerėja žmogaus fizinė ištvermė. Panangin gelbsti nuo kalio bei magnio trūkumo ir ūmai suviduriavus, netekus daug skysčių

Komentuoti

Skaitytojų komentarai (2)

Rimida 2021 saus. 5 19:07

Pananginas kiek laiko vartoti.?

Rimida 2021 saus. 5 19:07

Pananginas kiek laiko vartoti.?