Yasminelle


Yasminelle plėvele dengtos tabletės N21
Bayer
Kaina apie 12.57 Eur

PAKUOTĖS LAPELIS: INFORMACIJA VARTOTOJUI

Yasminelle 0,02 mg/3 mg plėvele dengtos tabletės

Etinilestradiolis/Drospirenonas

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.

- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.

- Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

- Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).

- Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Lapelio turinys

1. Kas yra Yasminelle ir kam jis vartojamas

2. Kas žinotina prieš vartojant Yasminelle

3. Kaip vartoti Yasminelle

4. Galimas šalutinis poveikis

5. Kaip laikyti Yasminelle

6. Kita informacija

1. KAS YRA YASMINELLE IR KAM JIS VARTOJAMAS

- Yasminelle yra kontraceptinės tabletės ir vartojamas norint apsisaugoti nuo nėštumo.

- Vienoje tabletėje yra mažas dviejų skirtingų moters hormonų kiekis, tai drospirenonas ir etinilestradiolis.

- Kontraceptinės tabletės, kurių sudėtyje yra dviejų hormonų, vadinamos sudėtinėmis tabletėmis.

2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT YASMINELLE

Bendrosios pastabos

Prieš pradedant vartoti Yasminelle, Jūsų gydytojas paklaus kai kurių klausimų apie Jūsų asmeninę sveikatos būklę ir Jūsų artimiausių giminių. Taip pat gydytojas pamatuos Jums kraujo spaudimą, ir priklausomai nuo Jūsų sveikatos būklės gali būti atliekami kiti tyrimai.

Šiame lapelyje aprašoma keletas situacijų, kai reikia liautis vartoti Yasminelle arba kai jos patikimumas gali būti sumažėjęs. Tokiomis situacijomis reikia vengti lytinių santykių arba vartoti nehormonines kontracepcijos priemones pvz. prezervatyvus ar kitas barjerines priemones. Nesinaudokite ritmo ar temperatūros metodais. Šie metodai gali būti nepatikimi, nes Yasminelle pakeičia, įprastinius temperatūros svyravimus ir gimdos kaklelio gleivių pokyčius, vykstančius per mėnesinių ciklą

.

Yasminelle , kaip ir kitos kontraceptinės tabletės, neapsaugo nuo ŽIV infekcijos (AIDS) ar kitų lytiškai plintančių ligų.

Yasminelle vartoti negalima:- esamas (ar buvęs praetyje) kraujo krešulys

(trombozė) kojų, plaučių (embolija) ar kitų organų kraujagyslėse,- esamas (ar buvęs) paralyžius ar širdies priepuolis,

- esami (ar buvę) simptomai, rodantys galimą širdies priepuolį (pvz., krūtinės angina, sukelianti aštrų krūtinės skausmą) arba insultą (pvz., trumpalaikis nedidelis praėjęs insultas),

- esama liga, kuri gali padidinti riziką išsivystyti trombozei arterijose, arba Jūs sergate viena iš šių ligų:

- cukrinis diabetas su kraujagyslių pažeidimu,

- labai aukštas kraujo spaudimas,

- labai padidėjęs riebalinių medžiagų (cholesterolio arba trigliceridų) kiekis kraujyje.

- esamas kraujo krešėjimo sutrikimas (pavyzdžiui, baltymo C stoka),

- esama (buvusi) migrena (su židininiais neurologiniais simptomais),

- esamas (buvęs) kasos uždegimas (pankreatitas),

- esama arba buvusi kepenų liga, kol kepenų veiklos rodikliai nesunormalėję,

- jeigu Jūsų inkstai veikia blogai (sutrikusi inkstų veikla),

- esamas arba buvęs kepenų navikas,

- esamas (buvęs) arba įtariamas krūties arba lyties organų piktybinis navikas,

- nenustatytos priežasties kraujavimas iš makšties,

- jeigu yra padidėjęs jautrumas etinilestradioliui ar drospirenonui, arba bet kuriai pagalbinei Yasminelle medžiagai. Padidėjęs jautrumas gali būti atpažįstamas jei niežti, išberia ar tinsta.

Specialių atsargumo priemonių reikia:Kai kuriais atvejais vartojant Yasminelle ar kitą sudėtinį hormoninį kontraceptiką jums reikės imtis specialių atsargumo priemonių, bei gali gydytojui prireikti pastoviai tikrinti Jūsų sveikatą. Prieš pradėdama vartoti Yasminelle pasakykite gydytojui, jeigu Jums yra kuri nors iš šių būklių. Jeigu kuri nors iš minėtų būklių atsiranda arba pablogėja vartojant Yasminelle, kreipkitės į gydytoją:

- jeigu kas nors iš artimiausių giminių yra sirgęs ar serga krūties vėžiu,

- jeigu sergate kepenų arba tulžies pūslės liga,

- jeigu sergate diabetu,

- jeigu jums depresija,

- jeigu sergate Crohno liga arba opiniu kolitu (lėtiniu žarnyno uždegimu),

- jeigu sergate HUS (hemoliziniu-ureminiu sindromu t. y. kraujo liga, sukeliančia inkstų nepakankamumą),

- jeigu sergate pjautuvine mažakraujyste (paveldima eritrocitų liga),

- jeigu sergate epilepsija (žiūrėti "Kitų vaistų vartojimas"),

- jeigu sergate SRV (sistemine raudonąja vilklige; t. y. imuninės sistemos liga),

- jeigu sergate liga, kuri pirmą kartą pasireiškė nėštumo metu arba anksčiau vartojant lytinius hormonus (pvz., klausos praradimas, porfirija (kraujo liga) nėščiųjų pūslelinė (odos išbėrimas pūslelėmis nėštumo metu), Sydenhamo chorėja (vadinama, nervų liga, kai atsiranda staigus kūno judėjimas),

- jeigu yra ar anksčiau buvo rudmė (geltonai rudos pigmentinės odos, ypač veido, dėmės, taip vadinamos „nėštumo dėmės"); jei taip, venkite tiesioginių saulės arba ultravioletinių spindulių,

- jeigu sergate paveldima angioedema, vaistai kurių sudėtyje yra estrogenų gali sukelti arba pabloginti angioedemos simptomus. Jeigu pasireiškia tokie angioedemos simptomai kaip ištinęs veidas, liežuvis ir/ar ryklė ir/ar sunkumas praryti ar diegligė kartu su sunkumu kvėpuoti, nedelsiant kreipkitės į gydytoją.

Yasminelle ir trombozė

Venų trombozėKontraceptines tabletes, įskaitant Yasminelle, vartojančioms moterims trombozės (kraujo krešulio susidarymas kraujagyslėse) pasireiškimo pavojus yra didesnis negu nevartojančioms jokių kontraceptinių tablečių.

Kontraceptinių tablečių vartotojoms venų trombozės pavojų didina:

- vyresnis amžius,

- jei turite antsvorio,

- jei buvo kraujo krešulys (trombozė) kojose, plaučiuose ar kituose organuose palyginti jauniems artimiems jūsų giminaičiams,

- jei planuojama operacija (chirurginė), ilga imobilizacija, arba patekote į avariją. Svarbu iš anksto pasakyti gydytojui kad vartojate Yasminelle, nes gali tekti nutraukti gydymą. Gydytojas patars kada vėl pradėti vartoti Yasminelle, paprastai praėjus dviem savaitėms po to kai Jūs vėl galite vaikščioti.

Arterijų trombozė

Sudėtinių kontraceptinių tablečių vartojimas yra susijęs su padidėjusia arterijų trombozės (arterijos užsikimšimas) rizika, pavyzdžiui, širdies kraujagyslėse (širdies infarktas) arba smegenų kraujagyslėse (insultas).

Kontraceptinių tablečių vartotojoms arterijų trombozės pavojų didina:

- jei Jūs rūkote. Jei vartojate Yasminelle, Jums primygtinai patariama mesti rūkyti, ypač jei Jums daugiau kaip 35 metai,

- jei yra padidėjęs riebalų (cholesterolio ar trigliceridų) kiekis kraujyje,

- jei turite antsvorio,

- jei buvo paralyžius ar širdies priepuolis palyginti jauniems artimiems Jūsų giminaičiams,

- jei aukštas kraujo spaudimas,

- jei sergate migrena,

- jei turite širdies problemą (širdies vožtuvo sutrikimas arba širdies ritmo sutrikimas),

Nustokite vartoti Yasminelle ir nedelsdama kreipkitės į gydytoją jeigu pastebite galimos trombozės požymių, kaip:

- stiprų vienos kojos skausmą ir/arba patinimą,

- staigų stiprų krūtinės skausmą, galintį plisti į kairiąją ranką,

- staigų dusulį,

- staigų kosulio priepuolį be priežasties,

- bet kokį neįprastą, stiprų, ilgai trunkantį galvos skausmą arba migrenos paaštrėjimą,

- dalinį arba visišką apakimą, arba dvejinimąsis akyse,

- sunkumą kalbant arba negalėjimą kalbėti,

- galvos svaigulą arba alpimą,

- kurios nors kūno dalies silpnumą, keistą jausmą, arba sustingimą.

Yasminelle ir vėžys

Krūties vėžys truputį dažniau diagnozuojamas kontraceptines tabletes vartojančioms moterims, bet nežinoma ar jį sukelia gydymas. Pavyzdžiui, galbūt moterys vartojančios kontraceptines tabletes yra dažniau tiriamos, todėl navikai diagnozuojami dažniau. Nutraukus sudėtinių hormoninių kontraceptikų vartojimą, krūties vėžys palaipsniui pasireiškia rečiau. Svarbu nuolat tikrinti savo krūtis ir jei apčiuopiate kokį nors gumbą, kreipkitės į gydytoją.

Kontracepcines tabletes vartojančioms moterims retai pasitaiko gerybinių, o dar rečiau – piktybinių kepenų navikų. Jeigu Jums neįprastai, stipriai skausda pilvą, kreipkitės į gydytoją.

Tarpciklinis kraujavimas

Vartojant Yasminelle, pirmaisiais mėnesiais galite nelauktai kraujuoti (kraujavimas ne pertraukos savaitės metu). Jeigu toks kraujavimas tęsiasi ilgiau negu keletą mėnesių arba prasideda po keleto mėnesių, gydytojas turi nustatyti priežastį.

Jei nebūna kraujavimo (mėnesinių)

Jei tabletes vartojote tinkamai, nevėmėte, gausiai neviduriavote, nevartojote kitų vaistų, labai mažai tikėtina, kad pastojote.

Jei mėnesinių nebuvo du kartus iš eilės, galite būti nėščia. Nedelsdama kreipkitės į gydytoją. Nepradėkite naujos pakuotės, kol gydytojas patikrins, ar nepastojote.

Kitų vaistų vartojimas Visuomet pasakykite Yasminelle skiriančiam gydytojui, kokius vaistus ar vaistažoles Jūs jau vartojate. Taip pat pasakykite bet kuriam kitam gydytojui ar stomatologui, skiriančiam kitus vaistus (arba vaistininkui), kad jūs vartojate Yasminelle. Jie gali patarti Jums ar reikia papildomų kontracepcijos priemonių (pavyzdžiui prezervatyvų) ir jei taip, tai kaip ilgai jas naudoti.

- Kai kurie vaistai gali silpninti Yasminelle veikimą ar sukelti nelauktą kraujavimą. Tai vaistai nuo epilepsijos (pvz., primidonas, fenitoinas, barbitūratai, karbamazepinas, okskarbazepinas), nuo tuberkuliozės (pvz., rifampicinas), ar nuo ŽIV infekcijos (pvz., ritonaviras) ar nuo kitų infekcinių ligų (grizeofulvinas, ampicilinas ir tetraciklinas), taip pat vaistažolė jonažolė.

- Jei jau vartojate Yasminelle ir norite pradėti vartoti vaistažoles, kurių sudėtyje yra jonažolės, pasitarkite su gydytoju.

- Yasminelle gali sumažinti kitų vaistų veiksmingumą, pvz. vaistų, kurių sudėtyje yra ciklosporino, arba priešepileptinio vaisto lamotrigino (tai gali sukelti priepuolių dažnumo padidėjimą).

Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju.

Laboratoriniai tyrimai

Jei Jums reikalinga atlikti kraujo tyrimą, pasakykite gydytojui arba laboratorijos darbuotojams, jog vartojate kontraceptines tabletes, nes geriamieji kontraceptikai gali paveikti kai kurių tyrimų rezultatus.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Jeigu esate nėščia, Yasminelle vartoti draudžiama. Jei įtariate, kad vartodama Yasminelle pastojote, nedelsdama kreipkitės į gydytoją.

Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju.

Paprastai kūdikį žindančioms moterims nepatariama vartoti Yasminelle. Jei žindote kūdikį ir norite vartoti šias tabletes, pasitarkite su gydytoju.

Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju.

Vairavimas ir mechanizmų valdymasInformacijos, apie Yasminelle poveikį vairuoti ir valdyti mechanizmus, nėra.

Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Yasminelle medžiagasYasminelle sudėtyje yra laktozės.

Jei jūs netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į gydytoją prieš pradedant vartoti Yasminelle.

3. KAIP VARTOTI YASMINELLE

Yasminelle visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės š gydytoją arba vaistininką.

Gerkite po vieną Yasminelle tabletę kasdien, jei reikia, užgerkite trupučiu vandens. Jūs galite vartoti tabletes su arba be maisto, bet turėtumėte jas gerti kasdien maždaug tuo pačiu laiku.

Pakuotėje yra 21 tabletė. Ant pakuotės ties kiekviena tablete pažymėta, kurią savaitės dieną tabletę vartoti. Pavyzdžiui jei pradedate trečiadienį, imkite tabletę pažymėtą "T". Imkite tabletes iš eilės rodyklės kryptimi, kol suvartosite 21 tabletę.

Kitas 7 dienas tablečių negerkite. Per tas 7 dienas (kitaip vadinama sustojimo ar pertraukos savaite) turi prasidėti kraujavimas. Taip vadinamas "kraujavimas" prasideda 2-rą ar 3-čią pertraukos savaitės dieną.

Pradėkite naują pakuotę 8 dieną po paskutinės Yasminelle tabletės (t. y. po 7-dienų pertraukos savaitės), net jei kraujavimas tebesitęsia. Tuomet naują pakuotę visada pradėsite tą pačią savaitės dieną, o kraujavimas bus kiekvieną mėnesį maždaug tomis pačiomis dienomis.

Vartodamos Yasminelle tokiu būdu Jūs esate apsaugotos nuo nėštumo tas 7 dienas, kai tablečių Jūs negeriate.

Kada galite pradėti vartoti pirmąją pakuotę?

- Jei pastarąjį mėnesį hormoninių kontraceptikų nevartojote.

Pradėkite vartoti Yasminelle pirmąją ciklo dieną (t.y. pirmąją mėnesinių dieną). Jei pradedate Yasminelle vartoti pirmąją mėnesinių dieną, Jūs iškart esate apsaugota nuo nėštumo. Galite pradėti vartoti tabletes 2–5 mėnesinių ciklo dieną, tačiau tuomet pirmąsias 7 tablečių vartojimo dienas reikia papildomų kontracepcijos priemonių (pavyzdžiui prezervatyvų).

- Keičiant kitas sudėtines hormonines kontraceptines tabletes, arba sudėtinį kontraceptinį makšties žiedą ar pleistrą.

Galite pradėti vartoti Yasminelle kitą dieną po anksčiau gertų kontraceptinių vaistų vartojimo pertraukos (arba po paskutinės neveiksmingos tabletės). Keičiant sudėtinį kontraceptinį makšties žiedą arba pleistrą, vadovaukitės gydytojo patarimu.

- Keičiant vien progestageno metodą( progestageno tabletes, švirkščiamuosiuos vaistus, implantus ar progestageną-išskiriančias sistemas, IUS).

Galite pradėti vartoti bet kurią dieną vietoj progestageno tablečių (tą dieną, kai šalinamas implantas ar IUS, arba tą dieną, kai turėtų būti švirkščiama progestageno), bet visais šiais atvejais per pirmąsias 7 tablečių vartojimo dienas reikia imtis papildomų (barjerinių) kontracepcijos priemonių (pavyzdžiui prezervatyų).

- Po nėštumo nutraukimo

Klauskite gydytojo patarimo.

- Po gimdymo

Po gimdymo Jūs galite pradėti vartoti Yasminelle 21-28 dienomis vėliau. Jei pradėsite vėliau nei 28 dieną, pirmąsias septynias vartojimo dienas Jūs turite naudoti barjerines kontracepcijos priemones (pavyzdžiui prezervatyvus).

Jei po gimdymo ar nėštumo nutraukimo prieš pradėdamos vartoti Yasminelle (vėl) turėjote lytinių santykių, pirmiausia turite įsitikinti kad nepastojote arba palaukti iki sekančio normalaus kraujavimo.

Jeigu nesate tikra kada pradėti, klauskite gydytojo patarimo.

- Jei žindote krūtimi ir norite po gimdymo (vėl) pradėti vartoti Yasminelle.

Skaitykite skyrių "Žindymo laikotarpis".

Pavartojus per didelę Yasminelle dozęNepastebėta, kad vienu metu išgėrus per daug Yasminelle tablečių pasireikštų ryškus žalingas poveikis.

Iškart išgėrus keletą tablečių gali būti pykinimas ar vėmimas. Jaunoms merginoms gali kraujuoti iš makšties.

Jei Jūs išgėrėte per daug Yasminelle tablečių, arba pastebėjote, kad jų išgėrė vaikas, klauskite gydytojo ar vaistininko patarimo.

Pamiršus pavartoti Yasminelle- Jei pavėlavote išgerti tabletę mažiau negu 12 valandų, apsauga nuo nėštumo nesusilpnėja. Tabletę išgerkite, kai tik prisiminsite, paskui gerkite vaistą įprastu laiku.

- Jei pavėlavote išgerti tabletę daugiau kaip 12 valandų, apsauga nuo nėštumo gali būti nepatikima. Kuo daugiau tablečių praleidote, tuo didesnė tikimybė, kad apsauga nuo nėštumo bus susilpnėjusi.

Galimybė pastoti būna ypač didelė, jei vaisto pamirštama išgerti pradedant arba baigiant pakuotę. Todėl tada reikia vadovautis toliau pateikiamomis taisyklėmis (taip pat žiūrėkite diagramą).

- Praleista daugiau negu viena tabletė

Klauskite gydytojo patarimo.

- Viena tabletė praleista pirmąją savaitę

Išgerkite praleistąją tabletę, kai tik prisiminsite, net jei vienu metu reikėtų gerti dvi tabletes. Paskui gerkite tabletes įprastu laiku ir artimiausias 7 dienas naudokite papildomas kontracepcijos priemones, pavyzdžiui prezervatyvus. Jei paskutinę savaitę prieš praleistąją tabletę turėjote lytinių santykių arba pamiršote pradėti naują pakuotę po pertraukos savaitės, galėjote pastoti. Tokiu atveju kreipkitės į gydytoją.

- Viena tabletė praleista antrąją savaitę

Išgerkite praleistąją tabletę, kai tik prisiminsite, net jei vienu metu reikėtų gerti dvi tabletes. Paskui gerkite vaistą įprastu laiku. Yasminelle poveikis nesumažėja, papildomų kontracepcijos priemonių nereikia.

- Viena tabletė praleista trečiąją savaitę

Galite pasirinkti vieną iš dviejų galimybių:

1. Išgerkite praleistąją tabletę, kai tik prisiminsite, net jei vienu metu reikėtų gerti dvi tabletes. Paskui gerkite vaistą įprastu laiku. Naują pakuotę pradėkite iš karto, kai tik baigsite ankstesniąją, nedarydama pertraukos.

Greičiausiai baigiant naująją pakuotę jums bus ciklas (be kraujavimo), tačiau taip pat gali atsirasti išskyrų iš makšties arba šiek tiek pakraujuoti vartojant antrąją pakuotę.

2. Jūs taip pat galite nebegerti tablečių iš pradėtosios pakuotės, o darykite 7 dienų pertrauką (įskaičiuokite ir praleistąją dieną), Jei norite pradėti naują pakuotę pačios nustatytą dieną, darykite mažiau nei septynių dienų pertrauką.

Jei vadovausitės vienu iš šių dviejų patarimų, jūs būsite apsaugota nuo nėštumo.

- Jei pamiršote išgerti bet kurią tabletę, ir per pirmąją pertrauką nebuvo kraujavimo, Jūs galite būti nėščia. Prieš pradėdama naują pakuotę pasitarkite su gydytoju.

Ką daryti jei vemiate arba labai viduriuojate:

Jei išgėrusi tabletę vemėte ar smarkiai viduriavote per 3-4 valandas, tabletės veikliosios medžiagos gali nevisiškai absorbuotis į kūną. Tai yra tas pat, lyg būtumėte pamiršusi išgėrti tabletę. Po vėmimo ar viduriavimo Jūs nedelsiant turite išgerti dar vieną tabletę iš atsarginės pakuotės. Jei įmanoma išgerkite ją per 12 valandų nuo to laiko kai Jūs įprastai geriate savo tabletę. Jei tai neįmanoma ar praėjo 12 valandų, darykite taip, kaip nurodyta skyriuje"Pamiršus vartoti Yasminelle".

Ką daryti norint atitolint mėnesines:

Nors ir nerekomenduotina, tačiau norėdama atitolinti mėnesines (kraujavimą) nedarydama pertraukos iškart pradėkite naują Yasminelle pakuotę, ir gerkite iki antrosios pakuotės pabaigos. Vartojant antrąją pakuotę gali atsirasti išskyrų (kraujo lašelių ar dėmių) arba šiek tiek pakraujuoti. Naują pakuotę pradėkite po įprastinės 7 dienų pertraukos.

Klausti gydytojo patarimo prieš nuspręsdamos atitolinti mėnesines.

Ką daryti jei norite pakeisti pirmąją mėnesinių dieną:

Vartojant tabletes pagal rekomendacijas mėnesinės/kraujavimas bus vaisto vartojimo pertraukos savaitę. Jei turite pakeisti šią dieną, trumpinkite (tik niekada neilginkite) artimiausią vaisto vartojimo pertrauką. Pavyzdžiui, jei mėnesinės paprastai prasideda penktadieniais, o jūs norite, kad prasidėtų antradieniais (t. y. trimis dienomis anksčiau), pradėkite naują pakuotę trimis dienomis anksčiau negu paprastai. Jei pertrauka labai trumpa (pvz., trys dienos ar mažiau), jos metu mėnesinių gali nebūti. Gali atsirasti išskyrų (kraujo lašelių ar dėmių) arba šiek tiek pakraujuoti.

Jei nesate tikra ką toliau daryti, klauskite gydytojo patarimo.

Nustojus vartoti YasminelleGalite nustoti vartoti Yasminelle bet kada. Jei nenorite pastoti, klauskite gydytojo apie kitus patikimus apsaugos nuo nėštumo būdus.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio produkto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

Yasminelle, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Šalutinio poveikio dažnis apibūdinamas kaip:

- dažni (daugiau nei 1 iš 100, bet mažiau nei 1 iš 10 moterų):

Nuotaikos pokyčiai, galvos skausmas, pilvo skausmas (skrandžio skausmas), spuogai, krūtų skausmas, krūtų padidėjimas, skausmingos arba nereguliarios mėnesinės, padidėjęs svoris.

- nedažnai (daugiau nei 1 iš 1000, bet mažiau nei 1 iš 100 moterų):

Candida grybelių sukeliama (grybelinė infekcija), peršalimo skauduliai (paprastoji pūslelinė), alerginės reakcijos, kartais sunkios (angioedema) su odos ir/ar gleivininių paviršių patinimu, padidėjęs apetitas, depresija, nervingumas, miego sutrikimas, sumažėjęs lytinis potraukis (susidomėjimas seksu), nutirpimo jausmas, galvos svaigimas, problemos su regėjimu, nereguliarus arba neįprastai dažnas širdies plakimas, kraujo krešulys (trombozė) kojų arba plaučių kraujagyslėse (plautinės arterijos užsikimšimas embolu), aukštas kraujospūdis, migrena, mazginis venų išsiplėtimas, gerklės skausmas, skrandžio ir/arba žarnyno uždegimas, pykinimas, vėmimas, viduriavimas, vidurių užkietėjimas, plikimas (alopecija), niežėjimas, išbėrimas, sausa oda, seborėjinis dermatitas, kaklo skausmas, galūnių skausmas, raumenų spazmai, šlapimo pūslės infekcija, gumbas krūtyje (gerybinis ir vėžys), savaiminis pieno tekėjimas iš pieno liaukų (galaktorėja), kiaušidžių cistos, karščio pylimas, mėnesinių nebuvimas, labai gausus kraujavimas, išskyros iš makšties, makšties sausumas, apatinės pilvo dalies (dubens) skausmas, nenormalus gimdos kaklelio tepinėlis (Papanicolaou arba mikroskopinis makšties tepinėlio tyrimas), skysčių susilaikymas, energijos trūkumas, perdėtas troškulys, padidėjęs prakaitavimas, sumažėjęs svoris.

Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytąs šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

5. KAIP LAIKYTI YASMINELLE

Laikyti vaikams

nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

Šiam vaistiniam preparatui specialių laikymo sąlygų nereikia.

Ant dėžutės po „Tinka iki" nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, vaisto vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

6. KITA INFORMACIJA

Yasminelle sudėtis

- Veikliosios medžiagos yra etinilestradiolis (betadekso klatrato pavidalu) ir drospirenonas. Vienoje tabletėje yra 0,02 miligramų etinilestradiolio (betadekso klatrato pavidalu) ir 3 mg drospirenono.

- Pagalbinės medžiagos yra laktozės monohidratas, kukurūzų krakmolas, magnio stearatas (E470b), hipromeliozė (E464), talkas (E553b), titano dioksidas (E171), raudonasis geležies oksido pigmentas (E172).

Yasminelle išvaizda ir kiekis pakuotėje

- Yasminelle tabletės yra dengtos plėvele. Tabletė yra šviesiai rožinė, apvali su išgaubtu paviršiumi, vienoje pusėje taisyklingame šešiakampyje įspaustos „DS" raidės.

- Yasmenelle išleidžiamas supakuotas po 21 tabletę į 1, 3, 6 arba 13 lizdinių plokštelių.

Rinkodaros teisės turėtojas

Bayer Schering Pharma AG, D-13342 Berlin, Vokietija

Gamintojai

Bayer Schering Pharma AG, D-13342 Berlin, Vokietija

ir

Schering GmbH & Co. Production KG, 99427 Weimar, Vokietija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

UAB „Bayer"

Žirmūnų g.68 A,

LT-09124 Vilnius,

Tel. + 370 5 2336868

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2008-11-11 

Prašome įdėmiai perskaityti pakuotės lapelį ir vaistą vartoti, kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai.