Escapelle


Escapelle 1.5mg tabletės N1
Gedeon Richter
Kaina apie 16.66 Eur
Pasiūlymas tik internete 1424 € Pirkti »
 
ESCAPELLE 1,5 mg tabletė
Levonorgestrelis
 
PAKUOTĖS LAPELIS: INFORMACIJA VARTOTOJUI
 
Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį prieš vartodamos vaistą.
-        ESCAPELLE galima įsigyti be recepto, tačiau jį reikia vartoti tiksliai, kaip nurodyta, kad poveikis būtų geriausias.
-        Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
-        Jeigu norite sužinoti daugiau arba pasitarti, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
-        Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite apie tai gydytojui arba vaistininkui.
 
 
Lapelio turinys
  1. Kas yra ESCAPELLE ir kam jis vartojamas
  2. Kas žinotina prie vartojant ESCAPELLE tabletę 
  3. Kaip vartoti ESCAPELLE tabletę 
  4. Galimas šalutinis poveikis
  5. Kaip laikyti ESCAPELLE
  6. Kita informacija
 
 
1. KAS YRA ESCAPELLE IR KAM JIS VARTOJAMAS
 
ESCAPELLE yra skubios pagalbos kontraceptikas moterims, kurį galima vartoti po lytinio akto, kurio metu kontraceptinės priemonės nebuvo naudotos (pavyzdžiui, po išprievartavimo) arba jeigu naudota kontraceptinė priemonė nebuvo veiksminga (pavyzdžiui, lytinio akto metu suplyšo ar nusmuko prezervatyvas). ESCAPELLE, kaip ir visi kontraceptikai, neapsaugos Jūsų nuo lytiniu keliu plintančių ligų.
 
Vienoje dėžutėje yra viena balta apvali tabletė, kurioje yra visa Jums reikalinga dozė.
 
Kai kurių tyrimų duomenimis, ESCAPELLE, suvartotas per 72 valandas (t.y. per tris paras) po nesaugaus lytinio akto, 84 % moterų apsaugojo nuo nėštumo. Taigi ESCAPELLE neapsaugos Jūsų nuo nėštumo kiekvienu atveju, bet bus tuo veiksmingesnis, kuo greičiau bus pavartotas po lytinio akto (geriausiai išgerti tabletę per pirmąsias 12 valandų).
 
ESCAPELLE poveikis:
•  slopina kiaušialąstės išsiskyrimą iš kiaušidės;
• slopina apvaisinimą, jei kiaušialąstė jau atsiskyrusi;
• slopina apvaisintos kiaušialąstės įsitvirtinimą gimdos gleivinėje;
• sutirština gimdos kaklelio kanalo gleives, todėl pasunkėja spermatozoidų patekimas į gimdos ertmę.
 
Taigi ESCAPELLE veikia tik neprasidėjus nėštumui. Vaistas neveikia, jei jau esate pastojusi.
Jaunesnėms nei 16 metų mergaitėms, nepasitarus su gydytoju, vaisto vartoti negalima.
 
 
2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT ESCAPELLE
 
ESCAPELLE vartoti draudžiama:
Jeigu yra padidėjęs jautrumas (alergija) veikliajai arba bet kuriai pagalbinei ESCAPELLE medžiagai.
 
Specialių atsargumo priemonių reikia:
Jei yra bet kuri iš žemiau išvardytų aplinkybių, pasitarkite su gydytoju, nes ESCAPELLE tabletė, kaip skubios kontracepcijos priemonė, Jums gali netikti:
• jeigu esate nėščia arba manote, kad jau galite būti pastojusi;
• jeigu mėnesinės vėluoja arba paskutinį kartą jos buvo ne tokios, kaip visada;
• jeigu po turėto nesaugaus lytinio akto praėjo daugiau negu 72 valandos ir per tą laiką neprasidėjo mėnesinės (nėštumas jau gali būti prasidėjęs, todėl vaistas nebeveiks);
• jeigu sergate plonosios žarnos liga (pvz., Krono liga), kurios metu sutrinka maisto virškinimas;
• jeigu sergate sunkia kepenų liga;
• jeigu vartojate bet kurių žemiau išvardytų vaistų, kadangi jie gali mažinti ESCAPELLE veiksmingumą:
      - Barbitūratų arba kitų vaistų nuo epilepsijos (pvz., primidono, fenitoino, karbamazepino);
      - Vaistų nuo tuberkuliozės (pvz., rifampicino, rifabutino);
      - Vaistų ŽIV infekcijai gydyti (pvz., ritonaviro);
      - Vaistų nuo grybelių sukeltų ligų (pvz., grizeofulvino);
      - Vaistažolių preparatų, kurių sudėtyje yra paprastosios jonažolės (Hypericum perforatum);
      - Vaisto ciklosporino (preparato, veikiančio imuninę sistemą).
 
Jei yra bet kuri iš išvardytų aplinkybių, pasitarkite su gydytoju, nes ESCAPELLE tabletė, kaip skubios kontracepcijos priemonė, Jums gali netikti arba kiti metodai Jums gali būti tinkamesni.
 
Nėštumas
Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.
Nevartokite šio vaisto, jeigu jau esate nėščia. Jeigu po nesaugaus lytinio akto praėjo daugiau negu 72 valandos ir per tą laiką neprasidėjo mėnesinės, Jūs galite būti pastojusi ir vaistas nebeapsaugos Jūsų nuo nėštumo. Jeigu paskutinės mėnesinės vėlavo daugiau kaip 5 dienas arba kraujavimas jų metu buvo neįprastai gausus ar neįprastai silpnas, apsilankykite pas gydytoją ir pasitikrinkite, ar nesate nėščia.
Jei pavartojusi šio vaisto vis dėlto pastojote, būtinai kreipkitės į gydytoją. Kad ESCAPELLE pažeistų gimdoje besivystantį vaisių, duomenų nėra, tačiau gydytojas turi patikrinti, ar nėštumas nėra negimdinis (t. y. vaisius vystosi ne gimdoje). Tai ypač svarbu tuo atveju, jeigu išgėrusi ESCAPELLE jaučiate stiprų pilvo skausmą arba Jums anksčiau yra buvęs negimdinis nėštumas, buvo atlikta kiaušintakių operacija arba sirgote mažojo dubens organų uždegimu.
 
Žindymo laikotarpis
Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.
Labai nedaug veikliosios ESCAPELLE medžiagos patenka į motinos pieną. Nemanoma, kad tai kenkia kūdikiui, tačiau jei nerimaujate, galite išgerti tabletę iškart po žindymo. Tokiu atveju tabletę išgersite likus pakankamai laiko iki sekančio žindymo, ir taip sumažės veikliosios medžiagos kiekis, su pienu galintis patekti į kūdikio organizmą.
 
Kitų vaistų vartojimas
Jeigu vartojate vaistų, išvardytų skirsnyje “Specialių atsargumo priemonių reikia”, pasakykite gydytojui.
Jei kyla bet kokių abejonių, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku arba kreipkitės į šeimos planavimo kliniką.
 
Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines ESCAPELLE medžiagas
ESCAPELLE sudėtyje yra pagalbinės medžiagos laktozės monohidrato. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį, prieš pradedant vartoti šį vaistą.
 
Jei nerimaujate dėl lytiniu keliu plintančių ligų
ESCAPELLE, kaip ir visi kontraceptikai, neapsaugos Jūsų nuo lytiniu keliu plintančių ligų. Tai gali padaryti prezervatyvas. Jei dėl to nerimaujate, pasitarkite su gydytoju, vaistininku, slaugytoju arba kreipkitės į šeimos planavimo kliniką.
 
 
3. KAIP VARTOTI ESCAPELLE
 
Po nesaugaus lytinio akto išgerkite tabletę kuo greičiau, geriausia per 12 valandų, bet ne vėliau kaip per 72 valandas (t.y. per tris paras). Tabletė nurykite nekramtytas, jei reikia, užsigerkite vandeniu. Nevėluokite išgerti tabletę. Ji bus tuo veiksmingesnė, kuo greičiau ją išgersite.
 
Kaip dažnai galima vartoti ESCAPELLE
ESCAPELLE tabletė vartojama tik neatidėliotinu atveju ir nėra reguliarios kontracepcijos metodas. Vieno mėnesinių ciklo metu pakartotinai ESCAPELLE tabletės vartoti negalima, nes joje yra pakankamai didelė hormono dozė. Jei ESCAPELLE vartotumėte dažniau kaip vieną kartą per mėnesinių ciklą, jis gali sutrikti. Be to, ESCAPELLE tabletė nėra tokia veiksminga, kaip įprastiniai reguliariai vartojami sudėtiniai geriamieji kontraceptikai. Pasitarkite su gydytoju, slaugytoju ar šeimos planavimo klinikos specialistu apie ilgalaikius kontracepcijos būdus, kurie veiksmingiau padės Jums išvengti nėštumo.
 
Ką daryti, jei vemiate
Jei išgėrusi tabletę per 3 valandas imate vemti, reikia išgerti dar vieną tabletę. Jums gali prireikti nedelsiant kreiptis į gydytoją, slaugytoją ar šeimos planavimo kliniką patarimo ar kitos tabletės.
 
Pavartojus per didelę dozę
Nors neturima duomenų, kad vienu metu išgėrus per daug tablečių atsirastų sunkių žalingų poveikių, gali atsirasti pykinimas, net vėmimas, kraujavimas iš makšties. Turite pasitarti su vaistininku, gydytoju, slaugytoju ar šeimos planavimo klinikos specialistu, ypač jeigu vėmėte, nes tokiu atveju tabletė poveikis gali būti nepakankamas.
 
Išgėrus ESCAPELLE tabletę
Kito lytinio akto metu būtina naudoti prezervatyvą arba spermicidus tuo atveju, jei reguliariai nevartojate sudėtinių geriamųjų kontraceptikų. Pasitarkite su gydytoju apie ilgalaikius kontracepcijos būdus, kurie veiksmingai padės Jums išvengti nėštumo.
 
Praėjus maždaug 3 savaitėms po ESCAPELLE vartojimo, patartina apsilankyti pas gydytoją ir pasitikrinti, ar tabletė buvo veiksminga. Jei mėnesinės vėluoja daugiau kaip 5 dienas arba kraujavimas jų metu neįprastai gausus ar neįprastai silpnas, nedelsdamos kreipkitės į gydytoją. Jei pavartojusi šio vaisto vis dėlto pastojote, labai svarbu, kad Jus apžiūrėtų gydytojas.
 
Jei toliau vartojant geriamuosius kontraceptikus laiku neprasideda mėnesinės, apsilankykite pas gydytoją ir pasitikrinkite, ar nesate pastojusi.
 
 
4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS
 
ESCAPELLE, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.
Išgėrus vaisto, trumpam gali atsirasti šleikštulys arba vėmimas. Jei atsirastų vėmimas, perskaitykite skyrių “Ką daryti, jei vemiate”.
 
Gali pakisti mėnesinių laikas. Daugumai moterų įprastinis mėnesinių laikas nekinta, tačiau kai kurioms jos gali prasidėti keliomis dienomis anksčiau arba vėliau. Iki kitų mėnesinių taip pat gali atsirasti nereguliarus kraujavimas ar tepių išskyrų. Jeigu mėnesinės vėluoja daugiau negu 5 dienas arba kraujavimas jų metu buvo neįprastai silpnas ar neįprastai gausus, nedelsiant reikia kreiptis į gydytoją.
Išgėrus šio vaisto, gali atsirasti krūtų jautrumas, galvos, pilvo apatinės dalies skausmas, viduriavimas, svaigulio ar nuovargio pojūtis. Šie simptomai per keletą dienų susilpnėja. Labai retais atvejais gali atsirasti odos reakcijų (bėrimas, dilgėlinė, niežulys, veido patinimas).
 
Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
 
 
5. KAIP LAIKYTI ESCAPELLE
 
Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.
Laikyti gamintojo pakuotėje, kad vaistinis preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos. Ant pakuotės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima.
 
 
6. KITA INFORMACIJA
 
ESCAPELLE sudėtis
Veiklioji medžiaga yra yra levonorgestrelis, vienoje tabletėje jo yra 1,5 mg.
Pagalbinės medžiagos yra bulvių krakmolas, kukurūzų krakmolas, bevandenis koloidinis silicio dioksidas, magnio stearatas (E572), talkas (E533b), laktozės monohidratas.
 
ESCAPELLE išvaizda ir kiekis pakuotėje
ESCAPELLE yra balta, apvali tabletė, vienoje jos pusėje yra įspaudas “G00”.
Kartoninė dėžutė, kurioje yra viena tabletė, supakuota į aliuminio ir PVC folijos lizdinę plokštelę.
 
 
Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas
 
Gedeon Richter Plc.,
Gyömröi út 19-21,
1103 Budapest, Vengrija.
 
Jei perskaičius šį pakuotės lapelį Jums kyla klausimų ar abejonių, kreipkitės patarimo į gydytoją, vaistininką, slaugytoją ar šeimos planavimo kliniką.
 
Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.
 
Gedeon Richter Plc. atstovybė Lietuvoje,
Mairionio 23-3, Vilnius
Tel. 8 5 268 53 92
 
 
Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2008-09-17

Prašome įdėmiai perskaityti pakuotės lapelį ir vaistą vartoti, kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai.

Raktiniai žodžiai

Escapelle, Levonorgestrelis, Skubioji kontracepcija, Kontraceptikas, Nesaugus, Lytinis, Aktas

Video