Ellaone


Ellaone 30mg tabletės N1
Nycomed
Kaina apie 27.01 Eur

PAKUOTĖS LAPELIS: INFORMACIJA VARTOTOJUI

Ellaone 30 mg tabletė

Ulipristalio acetatas

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.

- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
- Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją, sveikatos priežiūros paslaugų teikėją arba vaistininką.
- Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių problemos yra tokios pat kaip Jūsų).
- Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Lapelio turinys:

1. Kas yra Ellaone ir kam jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant Ellaone
3. Kaip vartoti Ellaone
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Kaip laikyti Ellaone
6. Kita informacija

1. KAS YRA ELLAONE IR KAM JIS VARTOJAMAS

Ellaone yra geriamoji skubiosios kontracepcijos priemonė, t. y. ją galima vartoti, siekiant išvengti nėštumo po lytinio akto, kurio metu nebuvo naudotasi kontraceptinėmis priemonėmis, arba nepavykus sėkmingai pasinaudoti apsisaugojimo nuo nėštumo priemone, pavyzdžiui:

- jeigu Jūsų arba Jūsų partnerio prezervatyvas įplyšo, nuslydo ar nusiėmė arba pamiršote juo pasinaudoti;

- jeigu pamiršote laiku išgerti savo kontraceptinę tabletę (perskaitykite kontraceptinių tablečių pakuotėje esantį pakuotės lapelį).

Ellaone galite vartoti praėjus ne daugiau kaip 120 valandų (5 paroms) nuo lytinio akto, kurio metu nebuvo naudotasi kontraceptinėmis priemonėmis, ar nesėkmingo apsisaugojimo priemonės panaudojimo.

Ellaone keičia natūralaus hormono progesterono veikimą. Ellaone keičia natūralaus hormono progesterono poveikį. Manoma, kad Ellaone slopina kiaušinėlio išsilaisvinimą iš kiaušidės

, o taip pat gali keisti gimdos terpę. Ellaone veiksmingas ne visais atvejais: iš 100 moterų, išgėrusių Ellaone tabletę praėjus ne daugiau kaip penkioms dienoms nuo nesaugių lytinių santykių, maždaug dvi moterys pastos.Ellaone netinka vartoti kaip nuolatinės kontracepcijos priemonės.

2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT ELLAONE

Ellaone vartoti negalima

- jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) ulipristalio acetatui arba bet kuriai pagalbinei Ellaone medžiagai;

- jeigu įtariate, kad esate nėščia.

Specialių atsargumo priemonių reikia

Skubioji kontracepcija yra atsarginis būdas nėštumui išvengti ir turėtų būti naudojama tik tam tikrais atvejais. Informacijos, susijusios su pakartotinai vartojamo Ellaone saugumu ir veiksmingumu, yra labai nedaug, todėl vartoti Ellaone daugiau kaip vieną kartą per tą patį mėnesinių ciklą nerekomenduojama. Jūsų gydytojas ar sveikatos priežiūros specialistas gali papasakoti apie Jums tinkamus ilgalaikius apsisaugojimo nuo nėštumo būdus.

Jeigu sergate kepenų liga

, pasakykite apie tai savo gydytojui, sveikatos priežiūros specialistui ar vaistininkui. Ellaone nerekomenduojama vartoti sergant sunkia kepenų liga.Jeigu sergate sunkia astma, pasakykite apie tai savo gydytojui.

Jeigu, išgėrusi Ellaone tabletę, norėtumėte turėti lytinių santykių, turite naudoti patikimą barjerinę apsisaugojimo priemonę, pvz., prezervatyvą, nes, jei vėl turėsite nesaugių lytinių santykių, Ellaone Jūsų neapsaugos.

Jeigu šiuo metu naudojate hormoninę kontracepciją (pvz., geriate kontraceptines tabletes), išgėrusi Ellaone tabletę, galite nedelsiant ir toliau ją įprastai naudoti, tačiau iki kitų mėnesinių turite naudoti patikimą barjerinę apsisaugojimo priemonę, pvz., prezervatyvą (žr. „Kitų vaistų vartojimas").

Daugelio Ellaone tabletę išgėrusių moterų mėnesinės yra normalios ir prasideda numatytu laiku, bet kai kurioms moterims mėnesinės gali prasidėti vėliau ar anksčiau nei įprastai (žr. 4 dalį „GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS"). Jei Jūsų mėnesinės vėluoja daugiau kaip septynias dienas arba kraujavimas yra neįprastai silpnas ar gausus arba jaučiate įvairius simptomus, pvz., pilvo skausmą, pykinimą, vemiate ar jaučiate krūtų skausmą arba Jums iškilo abejonių, kad galite būti nėščia, turite atlikti nėštumo tyrimą ir įsitikinti, kad nepastojote.

Jei išgėrusi Ellaone tabletę vis dėlto pastotumėte, svarbu, kad kreiptumėtės į savo gydytoją. Jūsų gydytojas gali norėti ištirti, ar tai nėra negimdinis nėštumas (kai kūdikis vystosi ne gimdoje). Tai yra ypač svarbu, jeigu išgėrus Ellaone tabletę, Jums prasidėtų stiprus pilvo skausmas ar kraujavimas arba jeigu Jums – tai ne pirmas negimdinis nėštumas, atlikta kiaušintakių operacija arba sergate ilgalaike (lėtine) lyties organų infekcine liga (dubens uždegimine liga).

Jeigu Jums rūpestį kelia lytiškai plintančios ligos – Ellaone neapsaugos Jūsų nuo ŽIV infekcijos (AIDS) ar kitų lytiškai plintančių ligų (pvz., chlamidijų sukeltos ligos, lyties organų pūslelinės, lyties organų karpų, gonorėjos, hepatito B ir sifilio). Nuo šių ligų Jus gali apsaugoti tik prezervatyvai. Jeigu Jums tai kelia rūpestį, patarimo klauskite savo gydytojo arba sveikatos priežiūros paslaugų teikėjo.

Kitų vaistų vartojimas

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui, sveikatos priežiūros specialistui arba vaistininkui.

Jeigu vartojate kurį nors iš toliau nurodytų vaistų, būtinai pasakykite apie tai savo gydytojui ar vaistininkui, nes šie vaistai gali mažinti Ellaone veiksmingumą, siekiant išvengti nėštumo:

- tam tikri vaistai epilepsijai gydyti (fenitoinas, fenobarbitalis, karbamazepinas);

- tam tikri vaistai ŽIV infekcijai gydyti (ritonaviras);

- vaistai tam tikroms bakterinėms infekcinėms ligoms gydyti (pvz., rifampicinas);

- žoliniai preparatai, kurių sudėtyje yra jonažolės (Hypericum perforatum), depresijai arba nerimui gydyti;

- tam tikri vaistai skrandžio rūgštingumui ar opoms gydyti (pvz., omeprazolas).

Ellaone taip pat gali mažinti įprastinių hormoninių kontraceptikų veiksmingumą. Todėl iki kitų mėnesinių turite naudoti patikimą barjerinę apsisaugojimo priemonę, pvz., prezervatyvą.

Ellaone negalima vartoti kartu su skubiosios kontracepcijos priemonėmis, kurių sudėtyje yra levonorgestrelio.

Ellaone veiksmingumas gali didėti, jeigu vartojate tam tikrų vaistų, pvz., vaistų nuo grybelinių infekcijų (pvz., ketokonazolo, itrakonazolo) ar tam tikrų infekcijų (pvz., telitromicino, klaritromicino), nes jie gali padidinti Ellaone kiekį Jūsų organizme.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Jei laukiatės, Ellaone vartoti negalima. Ellaone vartojimas nėštumo metu gali pakenkti Jūsų nėštumui.

Jei abejojate dėl nėštumo, turite atlikti nėštumo mėginį (žr. „Specialių atsargumo priemonių reikia").

Jeigu išgėrusi šio vaisto vis dėlto pastotumėte, svarbu, kad kreiptumėtės į savo gydytoją, sveikatos priežiūros specialistą arba vaistininką.

Jei žindote

Išgėrus Ellaone tabletę žindyti nerekomenduojama 36 valandas. Jei vartosite Ellaone, žindydama, kūdikį reikia pažindyti prieš pat išgeriant Ellaone tabletę, vėliau, 36 valandas nuo Ellaone vartojimo, pieną nutraukti ir išpilti. Vėl galima pradėti žindyti praėjus 36 valandoms.

Vairavimas

ir mechanizmų valdymasIšgėrus Ellaone tabletę, kai kurioms moterims pradeda svaigti galva, jas apima mieguistumas, matymas pasidaro neaiškus ir (arba) sutrinka dėmesys (žr. 4 dalį „GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS"). Jeigu Jums pasireikštų šie simptomai, vairuoti ir mechanizmų valdyti negalima.

Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Ellaone medžiagas

Ellaone sudėtyje yra laktozės monohidrato. Jei Jūsų gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kai kurių rūšių angliavandenių, prieš vartodama šį vaistą kreipkitės į savo gydytoją.

3. KAIP VARTOTI ELLAONE

Ellaone visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas, sveikatos priežiūros specialistas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją, sveikatos priežiūros specialistą arba vaistininką.

- Kuo greičiau, tačiau praėjus ne daugiau kaip 120 val. (5 paroms) nuo lytinio akto, kurio metu nebuvo naudotasi kontraceptinėmis priemonėmis, ar nesėkmingo apsisaugojimo priemonės panaudojimo, išgerkite vieną tabletę. Tabletę išgerkite nedelsdama.

- Ellaone tabletę galite išgerti prieš valgį, valgydama arba po valgio.

- Ellaone galite vartoti bet kuriuo mėnesinių ciklo metu.

- Jeigu pradėtumėte vemti praėjus ne daugiau kaip trims valandoms, kai išgėrėte Ellaone tabletę, turite kreiptis į savo gydytoją, kad galėtumėte išgerti kitą tabletę.

- Jeigu išgėrusi Ellaone tabletę pastotumėte, svarbu, kad kreiptumėtės į savo gydytoją, sveikatos priežiūros specialistą arba vaistininką (daugiau informacijos žr. „Specialių atsargumo priemonių reikia").

Pavartojus per didelę Ellaone dozę

Pranešimų apie sunkų žalingą poveikį, pasireiškusį išgėrus kelias šio vaisto dozes iš karto, negauta.

Nepaisant to, Jūs turite kreiptis patarimo į savo gydytoją, sveikatos priežiūros paslaugų teikėją arba vaistininką.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją, sveikatos priežiūros paslaugų teikėją arba vaistininką.

4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

Ellaone, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Toliau išvardytų galimų šalutinių reiškinių dažnis nustatomas pagal tokį apibūdinimą:

labai dažni (pasireiškia 1 vartotojui iš 10)

dažni (pasireiškia 1–10 vartotojų iš 100)

nedažni (pasireiškia 1–10 vartotojų iš 1 000)

reti (pasireiškia 1–10 vartotojų iš 10 000)

labai reti (pasireiškia mažiau nei 1 vartotojui iš 10 000)

dažnis nežinomas (negali būti įvertintas pagal turimus duomenis).

Labai dažni šalutiniai reiškiniai:

- pilvo skausmas;

- mėnesinių sutrikimai (nereguliarus kraujavimas iš makšties, priešmenstruacinis sindromas, gimdos spazmai).

Dažni šalutiniai reiškiniai:

- galvos skausmas, nuovargis, galvos svaigimas;

- prasta savijauta, vėmimas, nevirškinimas;

- menstruaciniai spazmai (vadinama dismenorėja), gausus kraujavimas per mėnesines arba ilgai trunkančios mėnesinės, netikėtas kraujavimas iš makšties;

- raumenų spazmai, nugaros skausmas;

- nuotaikos svyravimai;

- infekcija (pvz., nosies ar gerklės infekcija ar šlapimo takų infekcinė liga).

Nedažni šalutiniai reiškiniai:

- krūtų skausmas, makšties skausmas arba niežulys, išskyros iš makšties, padidėjęs arba sumažėjęs lytinis potraukis;

- karščio antplūdžiai;

- viduriavimas, vidurių užkietėjimas, apetito pokyčiai, dujų kaupimasis, dažnas šlapinimasis;

- burnos džiūvimas;

- skausmas, raumenų ir kaulų skausmas, drebulys;

- neaiškus matymas;

- nerimas, miego sutrikimai, mieguistumas, depresija, dirglumas;

- aknė, niežėjimas ir odos išbėrimas.

Reti šalutiniai reiškiniai:

- rūgšties refliuksas, liežuvio patinimas, dantų skausmas, sutrikęs skonio jutimas;

- dėmesio trūkumas, energijos stoka, galvos svaigimas;

- anksčiau susiformavusios kiaušidės cistos plyšimas;

- drebulys, uždegimas, bloga savijauta, karščiavimas, troškulys;

- nemalonus pojūtis krūtinės srityje;

- kosulys, gerklės džiūvimas, organizmo skysčių stoka;

- nosies kraujavimas, prienosinių ančių užgulimas;

- dilgėlinė;

- pakitusi šlapimo spalva, inkstų skausmas ir inkstų akmenys.

Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui, sveikatos priežiūros paslaugų teikėjui arba vaistininkui.

5. KAIP LAIKYTI ELLAONE

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

Pasibaigus ant dėžutės ir lizdinės plokštelės po užrašu „Tinka iki" nurodytam tinkamumo laikui, Ellaone vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Lizdinę plokštelę laikyti išorinėje pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos.

Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti kartu su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

6. KITA INFORMACIJA

Ellaone sudėtis

- Veiklioji medžiaga yra ulipristalio acetatas. Vienoje tabletėje yra 30 mg ulipristalio acetato.

- Pagalbinės medžiagos yra laktozės monohidratas, povidonas k30, kroskarmeliozės natrio druska ir magnio stearatas.

Ellaone išvaizda ir kiekis pakuotėje

Ellaone yra balta apvali išgaubta tabletė, abipus įspaustas užrašas „еllа".

Ellaone tabletės tiekiamas tokio dydžio pakuotėmis: dėžutėje yra viena lizdinė plokštelė, kurioje yra viena tabletė.

Rinkodaros teisės turėtojas

Laboratoire HRA Pharma
15, rue Béranger
F-75003 Paris
Prancūzija

El. paštas: [email protected]

Gamintojas

Catalent France Osny S.A.S. (ex Cardinal Health France 429 S.A.S)
17, rue de Pontoise
F-95520 Osny
Prancūzija 

Prašome įdėmiai perskaityti pakuotės lapelį ir vaistą vartoti, kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai.

Raktiniai žodžiai

Ellaone, Ulipristalis, Skubioji, Kontracepcija, Išvengti, Nėštumo, Po lytinio akto, Apsisaugoti, Nuo nėštumo