Chloe


Chloe 2mg+35mcg plėvele dengtos tabletės N3x28
Zentiva
Kaina apie 13.74 Eur

PAKUOTĖS LAPELIS: INFORMACIJA VARTOTOJUI

 

CHLOE 35 mikrogramai/2 mg plėvele dengtos tabletės

Etinilestradiolis ir ciproterono acetatas

 

 

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.

-  Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.

-  Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

-  Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).

-  Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

 

Lapelio turinys

1. Kas yra CHLOE ir kam jis vartojamas

2. Kas žinotina prieš vartojant CHLOE

3. Kaip vartoti CHLOE

4. Galimas šalutinis poveikis

5. Kaip laikyti CHLOE

6.    Kita informacija

 

 

1. KAS YRA CHLOE IR KAM JIS VARTOJAMAS

 

Plėvele dengtoje veikliojoje tabletėje yra nedidelis kiekis dviejų skirtingų hormonų —etinilestradiolio (estrogeno) ir ciproterono acetato (progestageno, pasižyminčio antiandrogeninėmis savybėmis).

Kadangi tablečių sudėtyje hormonų yra mažai, CHLOE vadinamas mažos dozės vaistu.

 

Veiklioji CHLOE medžiaga ciproterono acetatas slopina androgenų (vyriškų lytinių hormonų), gaminamų ir moters organizme, poveikį. Vadinasi, CHLOE galima gydyti moterų ligas, kurias sukelia arba padidėjusi androgenų gamyba, arba per daug padidėjęs organizmo jautrumas šiems hormonams.

 

Vartojant CHLOE slopinama sustiprėjusi riebalų liaukų funkcija, skatinanti formuotis spuogus ir seborėją (odos liaukose gaminama daugiau riebalų). Vaisto vartojant spuogai paprastai užgyja po 3‑4 mėnesių. Per didelis plaukų ir odos riebalavimasis dažniausiai normalizuojasi anksčiau. Plaukų slinkimas, kuris dažnai būna dėl seborėjos, taip pat sumažėja. CHLOE galima gydyti vaisingo amžiaus moteris, kurioms yra nedidelis hirsutizmas (padidėjęs kūno plaukuotumas), ypač veido srityje. Tačiau vaisto poveikis pastebimas ne anksčiau kaip po kelių vartojimo mėnesių.

 

Be aprašyto antiandrogeninio poveikio (mažinančio vyriškų lytinių hormonų poveikį), ciproterono acetatas daro stiprų gestageninį poveikį (moteriškųjų lytinių hormonų poveikis). Vartojant vien ciproterono acetato gali sutrikti mėnesinių ciklas, tačiau sudėtinis vaistas, kuriame yra ir etinilestradiolio kaip CHLOE, mėnesinių nesutrikdo. Šis derinys veiksmingas vaistą vartojant cikliškai, kaip nurodyta toliau. Kadangi CHLOE sudėtyje yra dvi veikliosios medžiagos, jis pasižymi sudėtinių kontraceptinių tablečių savybėmis: jeigu CHLOE geriamas reguliariai (jo išgerti nepamirštama), pastojimo tikimybė labai maža. Taigi, naudotis papildomais hormoniniais arba kitokiais kontracepcijos metodais nereikia.

 

Kaip sudėtinis kontraceptinis preparatas, CHLOE turi ir kitą, ne kontraceptinį poveikį.

 

Mėnesinių metu kraujavimas gali būti silpnesnis ir trumpesnis, todėl anemijos rizika yra mažesnė. Skausmas mėnesinių metu gali sumažėti arba jo išvis gali nebūti.

 

Pacientėms, vartojančioms kontraceptines tabletes, kurių sudėtyje yra 50 mikrogramų (µg) etinilestradiolio (didelės dozės tabletė), rečiau pastebėta sunkių susirgimų, tokių kaip gerybiniai krūties susirgimai, kiaušidžių cistos, dubens infekcijos (organų, esančių mažajame dubenyje, uždegiminės ligos), negimdinis nėštumas (kai embrionas vystosi ne gimdoje), endometriumo (gimdos gleivinės) bei kiaušidžių vėžys. Tai gali būti pastebėta ir tada, kai vartojama CHLOE (mažos dozės tabletės), tačiau kol kas tai patvirtinta tik endometriumo ir kiaušidžių vėžio atvejais.

 

CHLOE gydomos moterų ligos, priklausomos nuo androgenų (vyriškųjų lytinių hormonų), kai kartu reikalinga kontracepcija (slopinti vaisingumą). Tokios ligos yra spuogai, ypač gilieji bei susiję su seborėja, uždegimu, mazgų atsiradimu (pvz., papuliniai, pustuliniai, mazginiai ir pūsliniai spuogai), androgeninė alopecija (plikimas) ir nedidelis hirsutizmas (padidėjęs plaukuotumas).

 

 

2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT CHLOE

 

CHLOE vartoti negalima:

-  Jeigu yra padidėjęs organizmo jautrumas (alergija) etinilestradioliui ar ciproterono acetatui arba bet kuriai pagalbinei CHLOE medžiagai.

-  Jeigu sergate arba kada nors sirgote ligomis, susijusiomis su kraujotaka, ypač svarbios kojų (giliųjų venų trombozė), plaučių (plaučių embolija, kitaip plaučių kraujagyslių užsikimšimas kraujo krešuliu), širdies (miokardo infarktas), smegenų (insultas), kitų organizmo vietų kraujagyslių trombozė (susidaro kraujo krešuliai) arba pasireiškė smegenų kraujotakos sutrikimų (insultas). Išsamesnė informacija pateikta poskyryje ,,CHLOE ir trombozė“.

-  Jeigu yra arba buvo simptomų, panašių į prasidedančios širdies ligos (pvz., krūtinės angina, krūtinės skausmas) arba smegenų kraujotakos sutrikimo (pavyzdžiui, praeinantys smegenų kraujotakos nepakankamumo požymiai arba nedidelis insultas) požymius.

-  Jeigu yra arba buvo migrena (sunkus vienos galvos pusės skausmas), sutrikdanti regą ar kalbą, sukelianti silpnumą arba kurios nors kūno dalies jautrumo sumažėjimą.

-  Jeigu sergate cukriniu diabetu, sukėlusiu kraujagyslių pažeidimą.

-  Jeigu sergate arba sirgote pankreatitu (kasos uždegimu), susijusiu su riebalų koncentracijos kraujyje padidėjimu.

-  Jeigu sergate gelta arba kita sunkia kepenų liga.

-  Jeigu yra arba buvo nuo lytinių steroidinių hormonų priklausomų auglių (pvz., krūtų arba lyties organų).

-  Jeigu yra arba buvo gerybinis arba piktybinis kepenų auglys.

-  Jeigu kraujuojate iš makšties dėl nenustatytos priežasties.

-  Jeigu esate nėščia arba manote, kad galite būti pastojusi.

-  Jeigu žindote kūdikį.

 

Jeigu pradėjus vartoti CHLOE susiklosto čia minėtos aplinkybės arba susergate kuria nors minėta liga, nedelsdama nutraukite CHLOE vartojimą ir kreipkitės į gydytoją. Tuo metu naudokitės nehormoniniais kontracepcijos metodais.

 

CHLOE vyrams nevartojamas.

 

Specialių atsargumo priemonių reikia

 

 

Šiame pakuotės lapelyje aprašytos tam tikros aplinkybės, kada reikia nutraukti CHLOE vartojimą ar CHLOE patikimumas gali sumažėti. Tokiais atvejais turite vengti lytinių santykių arba naudotis kitu papildomu nehormoniniu kontracepcijos metodu, pavyzdžiui, prezervatyvu arba kitokiu barjeriniu metodu. Nevaisingų dienų skaičiavimas, temperatūros matavimas netinkami. Šie metodai nepatikimi, kadangi CHLOE sutrikdo įprastinius temperatūros ir gimdos kaklelio gleivių ciklinius pokyčius.

 

Nors CHLOE turi geriamųjų kontraceptikų savybių, rekomenduojama vaisto nevartoti moterims, kurioms reikalinga vien kontracepcija.

 

Jeigu CHLOE vartoja moterys, kurioms yra tam tikros žemiau aprašytos būklės, reikia specialių atsargumo priemonių. Gydytojas Jums paaiškins apie tai. Prieš pradėdama vartoti CHLOE, būtinai pasakykite gydytojui, jeigu:

 

-  rūkote;

-  sergate cukriniu diabetu;

-  turite viršsvorio;

-  yra padidėjęs kraujospūdis;

-  pažeisti širdies vožtuvai arba sutrikęs širdies ritmas;

-  sergate venų (paviršinių) uždegimu;

-  yra venų varikozė;

-  kuriam nors Jūsų kraujo giminaičiui buvo trombozė, miokardo infarktas arba smegenų insultas;

-  sergate migrena;

-  sergate epilepsija;

-  Jūsų arba Jūsų kraujo giminaičių cholesterolio arba trigliceridų (riebalų) koncentracija kraujyje padidėjusi (yra arba buvo);

-  kraujo giminaitės serga krūties vėžiu;

-  sergate kepenų arba tulžies pūslės liga;

-  sergate Krono liga arba opiniu kolitu (lėtinis žarnų uždegimas);

-  sergate sistemine raudonąja vilklige (lėtinė liga, kuri pažeidžia įvairius organus, ypač viso kūno odą);

-  yra ureminis hemolizinis sindromas (kraujo krešėjimo sutrikimas, dėl kurio dažniausiai pasireiškia inkstų nepakankamumas);

-  pjautuvo pavidalo ląstelių anemija;

-  yra arba buvo sutrikimų, kurie pirmą kartą išryškėjo ar pasunkėjo nėštumo metu, arba anksčiau vartojant steroidinių hormonų (pvz., klausos sutrikimas, porfirija, t.y., porfirino (kraujo dažomosios medžiagos) susitelkimas audiniuose, nėštumo pūslelinė, t.y., į odos pūslelinę panaši liga, nervų liga, vadinama reumatine (Sydenhamo) chorėja);

-  yra arba buvo chloazma (rudmė, gelsvai rudos pigmentinės dėmelės odoje, ypač veido srityje). Tokiu atveju turite saugotis saulės arba ultravioletinių spindulių.

 

Jeigu kuri nors iš minėtų būklių arba ligų atsiranda pirmą kartą, atsinaujina arba pasunkėja vartojant CHLOE, kreipkitės į gydytoją.

 

CHLOE neapsaugo nuo ŽIV (AIDS) infekcijos ir kitų lytiškai plintančių ligų.

 

CHLOE ir trombozė

 

Trombozė - tai būklė, kai atsiranda kraujo krešulių, kurie gali užkimšti kraujagysles.

 

Kartais pasireiškia kojų giliųjų venų trombozė. Kojų venose susidaręs krešulys gali atsipalaiduoti ir užkimšti plaučių arterijas, tai – plaučių embolija. Giliųjų venų trombozė pasitaiko retai. Ji gali būti ir nevartojant kontraceptinių tablečių. Ji gali pasireikšti ir nėštume. Moterims, kurios vartoja hormoninius kontraceptikus, pavojus yra didesnis nei nevartojančioms, bet daug mažesnis nei nėštumo metu.

 

Labai retais atvejais kraujo krešulių gali patekti į širdį (ir sukelti širdies infarktą) arba į smegenis (ir sutrikdyti smegenų kraujotaką). Labai retai krešulių gali susidaryti kepenų, žarnyno, inkstų ir akių kraujagyslėse.

 

Labai retais atvejais trombozė gali būti pavojinga gyvybei ir baigtis mirtimi.

 

Širdies infarkto ir insulto pavojus senėjant didėja. Daug rūkant tikimybė dar didesnė. Jeigu geriate CHLOE, meskite rūkyti, ypač jeigu esate vyresnė kaip 35 metų.

 

Jeigu vartojant CHLOE nustatomas aukštas kraujospūdis, gydytojas gali patarti nutraukti šio vaisto vartojimą.

 

Po chirurginių operacijų arba ilgos imobilizacijos (mažiau judėjote, nes buvo sugipsuota koja arba uždėtas įtvaras) giliųjų venų trombozės pavojus laikinai padidėja. Jeigu vartojate kontraceptinių tablečių (arba CHLOE), jis gali būti dar didesnis. Jeigu esate gydoma ligoninėje arba ruošiama chirurginei operacijai, pasakykite gydytojui, kad vartojate CHLOE. Gydytojas gali nurodyti nutraukti CHLOE vartojimą keletą savaičių prieš numatytą operaciją arba per visą laiką, kol aktyvumas bus mažesnis. Gydytojas pasakys Jums, kada pasveikusi vėl galėsite tęsti CHLOE vartojimą.

 

Jeigu atsirado trombozei būdingų simptomų, nutraukite CHLOE vartojimą ir nedelsdama kreipkitės į gydytoją (žr. poskyrį ,,Kada kreiptis į gydytoją“).

 

CHLOE ir vėžys

Nustatyta, kad moterys, kurios vartoja kontraceptines tabletes, krūties vėžiu suserga šiek tiek dažniau nei to paties amžiaus jų nevartojančios moterys. Liovusis vartoti kontraceptines tabletes, per 10 metų šiek tiek didesnės rizikos susirgti krūties vėžiu palaipsniui nebelieka. Kol kas tiksliai nežinoma, ar didesnį krūties vėžio atvejų skaičių lemia kontraceptinių tablečių vartojimas. Gali būti, kad moterys dažniau tikrinasi, taigi ir vėžys diagnozuojamas anksčiau.

 

Nustatyta, kad vartojant kontraceptines tabletes retais atvejais susiformuoja gerybiniai kepenų augliai ir itin retais – piktybiniai. Tokie augliai gali sukelti vidinį kraujavimą. Jeigu labai skauda pilvą, nedelsdama kreipkitės į gydytoją.

 

Nustatyta, kad moterims, ilgą laiką vartojančioms kontraceptines tabletes, dažniau diagnozuojamas gimdos kaklelio vėžys. Tačiau tai labiau susiję ne su hormoninėmis tabletėmis, bet lytine elgsena ir kitais veiksniais.

 

Reguliarus tikrinimasis

 

 

Jeigu vartojate CHLOE, gydytojas turės Jus reguliariai patikrinti. Kiek įmanoma greičiau kreipkitės į gydytoją, jeigu:

- jaučiate bet kokį negalavimą, susijusį su šiame pakuotės lapelyje aprašytomis ligomis ir būklėmis. Nepamirškite duomenų apie savo tiesioginius giminaičius;   

- apčiuopėte sukietėjimą krūtyje;

- turite pradėti vartoti kitų vaistų (žr. poskyrį ,,Kitų vaistų vartojimas“);

- žinote, kad negalėsite normaliai judėti arba ruošiatės planinei chirurginei operacijai (kreipkitės į gydytoją likus mažiausiai 4 savaitėms iki operacijos);

- neįprastai, stipriai kraujuojate iš makšties;

- užmiršote išgerti tablečių pirmąją vartojimo savaitę ir turėjote lytinių santykių per 7 dienas iki dienos, kai tabletė neišgerta;

- yra sunkus viduriavimas;

- du ciklus iš eilės nebuvo kraujavimo arba manote, kad pastojote (nepradėkite gerti tablečių iš naujos pakuotės, kol neleido gydytojas).

 

Nedelsdama nutraukite tablečių vartojimą ir kreipkitės į gydytoją, jeigu išryškėjo galimos trombozės, širdies infarkto arba smegenų insulto simptomų, pavyzdžiui:

- neįprastas kosulys;

- stiprus krūtinės skausmas, plintantis į kairiąją ranką;

- staiga pajutote, kad pasunkėjo kvėpavimas;

- neįprastai sunkus arba ilgai trunkantis galvos skausmas arba migrenos priepuolis;

- regėjimo susilpnėjimas ar išnykimas arba dvejinimasis akyse;

- tarimo sutrikimai arba nebegalėjimas kalbėti;

- staigus klausos, uoslės arba skonio sutrikimas;

- galvos svaigimas arba alpimas;

- mieguistumas arba kurių nors kūno dalių nejautra;

- stiprus skausmas pilve;

- apatinių galūnių stiprus skausmas arba patinimas.

 

Minėti simptomai aprašyti kituose šio pakuotės lapelio skyriuose.

 

Kitų vaistų vartojimas

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, visada pasakykite apie tai gydytojui arba vaistininkui.

Kai kurie vaistai gali keisti CHLOE poveikį. Tai vaistai nuo epilepsijos (pvz., primidonas, fenitoinas, barbitūratai, karbamazepinas, okskarbazepinas, topiramatas ir felbamatas), tuberkuliozės (pvz., rifampicinas, rifabutinas), ŽIV infekcijos (pvz., ritonaviras), antibiotikai (pvz., penicilinai, tetraciklinai, grizeofulvinas) nuo kitų infekcinių ligų ir vaistai, kurių sudėtyje yra jonažolės (vartojami nuo blogos nuotaikos). Savo ruoštu CHLOE gali keisti kitų vaistų poveikį.

 

Kad vartojate CHLOE, reikia pasakyti bet kuriam kitam gydytojui, net ir odontologui, ketinančiam skirti vaistų (arba vaistus parduodančiam vaistininkui). Jums nurodys, ar reikia naudotis papildoma kontraceptine priemone, o jei reikia, - kiek laiko.

 

CHLOE vartojimas su maistu ir gėrimais

Nuryti visą tabletę užgeriant vandeniu.

 

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

Draudžiama vartoti CHLOE, jeigu esate nėščia arba manote, kad galite būti pastojusi. Jeigu manote, kad vartodama CHLOE pastojote, nedelsdama kreipkitės į gydytoją.

Žindymo laikotarpiu CHLOE vartoti draudžiama.

 

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Poveikio gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus nenustatyta.

 

Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines CHLOE medžiagas

CHLOE sudėtyje yra laktozės. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

 

 

3. KAIP VARTOTI CHLOE

 

CHLOE visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

Kad pasireikštų laukiamas gydomasis ir kontraceptinis poveikis, CHLOE reikia gerti reguliariai. Jeigu CHLOE geriamas nereguliariai, gali prasidėti kraujavimas tarp mėnesinių ir susilpnėti gydomasis poveikis bei kontracepcijos patikimumas.

 

- Kaip ir kada gerti CHLOE

 

CHLOE pakuotėje yra 28 tabletės. Pirmąsias 21 dieną reikia gerti gelsvai oranžines (veikliąsias) plėvele dengtas tabletes, o kitas 7 dienas vartoti baltas (neveikliąsias) tabletes. Gerkite tabletes kasdien maždaug tuo pačiu laiku. Jeigu reikia, galima užsigerti skysčiu. Per paskutiniąsias 7 ciklo (28 dienų) dienas turi prasidėti mėnesinės (nutraukimo kraujavimas). Kraujavimas paprastai prasideda praėjus 2‑3 dienoms po 21 dienos CHLOE vartojimo ciklo. Išgėrus visas vienos pakuotės tabletes, kitą dieną reikia pradėti gerti tabletes iš naujos pakuotės, net jei kraujavimas tęsiasi.

 

CHLOE vartojimo trukmė priklauso nuo pacientės būklės. Paprastai gydoma kelis mėnesius.

 

Rekomenduojama vartoti CHLOE dar 3‑4 ciklus išnykus ligos simptomams. Jeigu nutraukus tablečių vartojimą simptomai vėl atsinaujina, gydymą galima atnaujinti.

 

Kaip pradėti gerti pirmosios CHLOE pakuotės tabletes

 

Jeigu nevartojote hormoninių kontraceptinių tablečių paskutinį mėnesį

 

Pradėkite gerti CHLOE pirmąją mėnesinių ciklo dieną (t.y., pirmąją mėnesinių kraujavimo dieną). Tuomet CHLOE pradeda veikti iš karto ir naudotis papildomais kontracepcijos metodais nereikia.

Galima pradėti gerti CHLOE ir nuo 2‑5 ciklo dienos, bet tada pirmąsias septynias pirmojo ciklo dienas turite naudotis papildomais kontracepcijos (barjeriniu) metodais.

 

Jeigu pradedate vartoti CHLOE vietoj kitų sudėtinių kontraceptinių tablečių

 

Galima pradėti vartoti CHLOE kitą dieną išgėrus paskutinę ankstesnės pakuotės kontraceptinę tabletę (t.y., nereikia daryti pertraukos). Jeigu ankstesnėje pakuotėje yra neveikliųjų tablečių, galima pradėti vartoti CHLOE kitą dieną baigus gerti ankstesnės pakuotės veikliąsias tabletes (jeigu abejojate, kurios tabletės veikliosios, klauskite gydytojo arba vaistininko). Tabletes galima pradėti vartoti ir vėliau, bet ne vėliau kaip kitą dieną po įprastinės pertraukos be tablečių (arba baigus gerti vartotų kontraceptikų neveikliąsias tabletes).

Jeigu vykdote šiuos nurodymus, papildomais kontraceptiniais metodais naudotis nereikia.

 

Jeigu pradedate vartoti CHLOE vietoj tablečių, kurių sudėtyje yra tik progestageno (mini‑pill)

 

Galima bet kada nutraukti tablečių, kurių sudėtyje yra tik progestageno, vartojimą ir kitą dieną pradėti gerti CHLOE. Tokiu atveju pirmąsias 7 tablečių vartojimo dienas lytinių santykių metu reikia naudotis papildomu kontracepcijos (barjeriniu) metodu.

 

Jeigu pradedate vartoti CHLOE vietoj injekcijų tirpalo, implanto arba progestageną išskiriančios gimdos sistemos (gimdos spiralės -  IUS)

 

CHLOE reikia pradėti gerti tą dieną, kai turi būti švirkščiama kita tirpalo dozė, arba implanto ir gimdos spiralės išėmimo dieną. Tačiau visais šiais atvejais pirmąsias 7 tablečių vartojimo dienas reikia naudotis papildomu kontracepcijos (barjeriniu) metodu.

 

Po gimdymo

 

Jeigu neseniai pagimdėte, gydytojas gali patarti sulaukti pirmųjų mėnesinių ir tada pradėti vartoti CHLOE. Kartais tabletes galima pradėti vartoti anksčiau. Kreipkitės patarimo į gydytoją. Jeigu norite pradėti vartoti CHLOE kūdikio žindymo laikotarpiu, pirmiausia turite pasitarti su gydytoju.

 

Po persileidimo arba nėštumo nutraukimo

 

Pasitarkite su gydytoju.

 

Pavartojus per didelę CHLOE dozę

Išgėrus per daug CHLOE tablečių, sunkių sveikatos sutrikimų nenustatyta. Išgėrusi per daug tablečių, galite justi skrandžio veiklos sutrikimų, vemti arba nedaug kraujuoti iš makšties. Jeigu pastebėjote, kad tablečių nurijo vaikas, kreipkitės į gydytoją.

 

Pamiršus pavartoti CHLOE tabletę

 

- Jeigu veiklioji tabletė neišgerta trumpiau kaip 12 valandų, kontracepcijos patikimumas nepakinta. Kai tik prisiminsite, išgerkite tabletę, o kitą gerkite įprastu laiku.

 

- Jeigu veiklioji tabletė neišgerta ilgiau kaip 12 valandų, kontracepcijos patikimumas gali susilpnėti. Kuo daugiau pamirštų tablečių, tuo didesnis pavojus pastoti. Didžiausias pavojus pastoti, jeigu pamiršote išgerti pirmąsias veikliąsias tabletes (21 dienos ciklo pirmomis dienomis) arba neišgėrėte paskutinių veikliųjų tablečių. Tokiu atveju reikia vadovautis toliau išdėstytomis taisyklėmis (taip pat žiūrėkite žemiau esančią diagramą).

 

Neišgėrėte daugiau kaip vienos tabletės

Kreipkitės patarimo į gydytoją.

 

Neišgėrėte vienos tabletės pirmą savaitę

Išgerkite tabletę iškart prisiminusi, kad praleidote (net ir tuo atveju, jeigu reikia vienu metu išgerti dvi tabletes), o vėliau tabletes gerkite įprastu laiku. Po to 7 dienas reikia naudotis papildomu kontracepcijos (barjeriniu) metodu.

 

Jei turėjote lytinių santykių per savaitę iki dienos, kurią neišgėrėte tabletės, galite būti nėščia. Nedelsdama kreipkitės į gydytoją.

 

Neišgėrėte vienos tabletės antrą savaitę

Pamirštąją tabletę išgerkite iškart prisiminusi, kad praleidote (net tuo atveju, jeigu reikia vienu metu išgerti dvi tabletes), o vėliau tabletes gerkite įprastu laiku. Tablečių kontraceptinis patikimumas nepakinta, todėl naudotis papildomomis kontracepcijos priemonėmis nereikia.

 

Neišgėrėte vienos tabletės trečią savaitę

Galite pasirinkti vieną iš šių galimybių nenaudodama kitų kontracepcijos priemonių.

 

1)   Pamirštąją tabletę išgerkite iškart prisiminusi, kad praleidote (net tuo atveju, jeigu reikia vienu metu išgerti dvi tabletes), o vėliau tabletes gerkite įprastu laiku. Tabletes iš naujos pakuotės pradėkite gerti tuoj pat, baigusi gerti ankstesnės pakuotės veikliąsias tabletes. Kraujavimas tikriausiai prasidės baigus vartoti visas veikliąsias antros pakuotės tabletes, bet gali būti, kad tepių išskyrų atsiras arba prasidės kraujavimas dar tebevartojant tabletes.

 

Arba

 

2)   Veikliųjų tablečių, likusių pakuotėje, daugiau nebegerkite, bet pradėkite vartoti placebo tabletes (7 dienas). Turite įskaičiuoti ir dieną, kai neišgėrėte veikliosios tabletės. Toliau gerkite tabletes iš naujos pakuotės. Jeigu pasirinkote šį būdą, galite pradėti vartoti naujos pakuotės tabletes tą dieną, kaip įprasta.

 

Neišgėrėte vienos tabletės ketvirtą savaitę

 

Ketvirtąją savaitę geriamos tabletės be veikliosios medžiagos, todėl pamiršus jų išgerti, dėmesio kreipti nereikia. Veikliosios tabletės turi būti pradėtos gerti reikiamą dieną.

 

- Jeigu buvote pamiršusi išgerti veikliųjų pakuotės tablečių ir laiku nepradedate kraujuoti, galite būti pastojusi. Prieš pradėdama vartoti naujos pakuotės tabletes, kreipkitės į gydytoją patarimo.

 

 Kaip elgtis jeigu...

 

...sutriko virškinimo trakto veikla (pavyzdžiui, vemiate, sunkiai viduriuojate)

Jeigu vemiate arba viduriuojate, gali absorbuotis ne visos veikliosios CHLOE medžiagos. Jeigu vemti pradedate per 3‑4 valandas po tabletės išgėrimo, elkitės, kaip pamiršusi išgerti tabletę. Reikia vykdyti nurodymus, kaip elgtis praleidus tabletę. Sunkaus viduriavimo atveju kreipkitės į gydytoją.

 

...norite, kad kraujavimas prasidėtų vėliau

Jeigu pageidaujate, kad kraujavimas prasidėtų vėliau, pradėkite gerti veikliąsias tabletes iš kitos CHLOE pakuotės iškart baigusi vartoti veikliąsias ankstesnės pakuotės tabletes. Galite gerti tabletes iki norimos dienos (galima išgerti visas veikliąsias antrosios pakuotės tabletes). Jeigu norite, kad prasidėtų kraujavimas, vartojimą nutraukite. Geriant antrosios pakuotės tabletes gali pasirodyti tepių išskyrų arba kraujo. Išgėrusi visas 28 tabletes, pradėkite vartoti tabletes iš naujos pakuotės.

 

...norite pakeisti kraujavimo pradžios laiką

Jeigu vartojate tabletes tiksliai, kaip nurodyta, kraujuosite maždaug tomis pačiomis dienomis kas keturias savaites. Jeigu norite pakeisti kraujavimo laiką, reikia sutrumpinti placebo tablečių vartojimo laiką tiek, kiek reikia (jokiu būdu negalima ilginti placebo tablečių vartojimo). Pavyzdžiui, jeigu kraujavimas paprastai prasideda penktadienį, o Jūs norite, kad prasidėtų antradienį (trimis dienomis anksčiau), imkite gerti tabletes iš naujos pakuotės trimis dienomis anksčiau, nei įprastai. Jeigu placebo tabletes vartojate per trumpai (pvz., tris dienas ar trumpiau), didelė tikimybė, kad suvartojus visas pakuotės tabletes, kraujavimo visai nebus. Tačiau vartojant naujos pakuotės tabletes gali pasirodyti tepių išskyrų ir kraujo.

 

...netikėtai pradedate kraujuoti

Kaip ir vartojant kitokias kontraceptines tabletes, pirmą vartojimo ciklą gali pasireikšti nereguliarus kraujavimas iš makšties (būna tepių išskyrų arba kraujavimas tarp mėnesinių). Gali prireikti naudotis įklotais ar tamponais, bet tablečių vartojimą tęskite, kaip nurodyta. Nereguliarus kraujavimas praeis, kai Jūsų organizmas pripras prie CHLOE (per tris vartojimo ciklus). Jeigu šis sutrikimas lieka arba atsiranda po reguliaraus kraujavimo, kreipkitės į gydytoją.

 

...kraujavimo nėra

Jeigu visas tabletes gėrėte teisingai, nevėmėte, nebuvo smarkaus viduriavimo ir nevartojote kitų vaistų, tai tikimybės, kad galite būti pastojusi, nėra. Tęskite vartojimą, kaip įprasta.

Jeigu nekraujuojate du kartus iš eilės, galite būti pastojusi. Nedelsdama kreipkitės į gydytoją. Nepradėkite vartoti naujos pakuotės tablečių, kol gydytojas nenustatė, kad nepastojote.

 

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

 

4. galimAS ŠALUTINIS poveikiS

 

CHLOE, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireišia ne visiems žmonėms.

 

Sunkus šalutinis poveikis

Sunkios šalutinės reakcijos, susijusios su kontraceptinių tablečių vartojimu, ir simptomai aprašyti poskyriuose ,,CHLOE ir trombozė“ bei ,,CHLOE ir vėžys“.

 

Perskaitykite atidžiai šiuos poskyrius ir, jeigu reikia, kreipkitės į gydytoją.

 

Kitas galimas šalutinis poveikis

Moterims, vartojusioms CHLOE, pasireiškė toliau išvardytos šalutinės reakcijos, kurios ne visada buvo sukeltos CHLOE. Šalutinių reakcijų dažniausiai būna pirmaisiais vartojimo mėnesiais, ilgainiui jos praeina.

Šalutinis poveikis yra suskirstytas į grupes pagal jo dažnumą:

Dažnas (³1/100 iki <1/10): galvos skausmas, pykinimas, krūtų tempimas, krūtų skausmas, depresinė nuotaika, nuotaikos pokyčiai.

 

Nedažnas (³1/1.000 iki <1/100): migrena, vėmimas, skysčių susilaikymas organizme, krūtų padidėjimas, lytinio potraukio pakitimai.

 

Retas (³1/10.000 iki <1/1.000): kontaktinių lęšių netoleravimas, padidėjusio jautrumo reakcijos, makšties išskyrų pakitimai.

 

Dažnis nežinomas (negali būti įvertintas pagal turimus duomenis): kūno masės pakitimai, įvairios odos reakcijos, įvairūs virškinimo sutrikimai.

 

 

Jeigu pasireiškė šalutinių reakcijų, kreipkitės į gydytoją, ypač tais atvejais, kai jos sunkios arba ilgai tęsiasi, taip pat, jei patiriate negalavimų, kuriuos siejate su CHLOE vartojimu.

 

Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

 

 

5. KAIP LAIKYTI CHLOE

 

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

Ant dėžutės po „Tinka iki“ ir lizdinės plokštelės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, CHLOE vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

 

Laikyti žemesnėje kaip 25 °C temperatūroje. Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos ir drėgmės.

 

Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

 

 

6. KITA INFORMACIJA

 

CHLOE sudėtis

 

Veikliosios gelsvai oranžinės tabletės

- Veiklioji medžiaga yra etinilestradiolis ir ciproterono acetatas.

Vienoje tabletėje yra 35 mikrogramai etinilestradiolio ir 2 mg ciproterono acetato.

-  Pagalbinės medžiagos. Tabletės branduolys: laktozės monohidratas, karboksimetilkrakmolo A natrio druska, povidonas, bevandenis koloidinis silicio dioksidas, koloidinis aliuminio oksidas, magnio stearatas. Tabletės plėvelė: laktozės monohidratas, hipromeliozė 2910/15, titano dioksidas (E171), makrogolis 4000, geltonasis geležies oksidas (E172), juodasis geležies oksidas (E172), raudonasis geležies oksidas (E172).

 

Neveikliosios (placebo) baltos tabletės

-  Laktozės monohidratas, karboksimetilkrakmolo A natrio druska, povidonas, bevandenis koloidinis silicio dioksidas, koloidinis aliuminio oksidas, magnio stearatas.

 

CHLOE išvaizda ir kiekis pakuotėje

 

Veikliosios plėvele dengtos tabletės yra gelsvai oranžinės, apvalios, abipus išgaubtos.

Neveikliosios (placebo) tabletės yra baltos apvalios, abipus išgaubtos.

 

CHLOE pakuotėje yra 1 x 28 plėvele dengtos tabletės arba 3 x 28 plėvele dengtos tabletės.

Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

 

 

Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

ZENTIVA, k.s.

U kabelovny 130

Dolní Měcholupy

102 37, Praha 10

Čekija

 

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

 

Zentiva International a.s. filialas

A. Juozapavičiaus g. 6/2
LT-09310 Vilnius

Tel.: +370 5 247 74 80

 

 

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2010-04-16

Prašome įdėmiai perskaityti pakuotės lapelį ir vaistą vartoti, kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai.

Raktiniai žodžiai

Chloe, Etinilestradiolis, Ciproterono acetatas, Hormonai, Kontraceptikas, Kontracepcija, Androgenai, Slopinti, Gamyba, Plaukuotumas