Olfen Depotabs


Olfen Depotabs 75mg pailgininto atpalaid.tab.N30
Mepha
Kaina apie 6.20 Eur

PAKUOTĖS LAPELIS: INFORMACIJA VARTOTOJUI

Olfen Depotabs 75 mg pailginto atpalaidavimo tabletės

Diklofenako natrio druska

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.

- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.

- Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

- Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).

- Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Lapelio turinys

1. Kas yra Olfen Depotabs ir kam jis vartojamas

2. Kas žinotina prieš vartojant Olfen Depotabs

3. Kaip vartoti Olfen Depotabs

4. Galimas šalutinis poveikis

5. Kaip laikyti Olfen Depotabs

6. Kita informacija

1. KAS YRA OLFEN DEPOTABS IR KAM JIS VARTOJAMAS

Olfen Depotabs veikia antireumatiškai, mažina uždegimą ir temperatūrą bei malšina skausmą.

Olfen Depotabs vartojimas gali sumažinti uždegimo simptomus, bet nepašalina priežasties.

Olfen Depotabs gydomos uždegiminės ir degeneracinės raumenų, sąnarių ir jų kapsulės bei tepalinio maišelio, sausgyslių makščių ir stuburo ligos - tai reumatoidinis poliartritas, artritas, artrozės, ankilozuojantis spondilitas (Bechterevo liga), minkštųjų audinių reumatinės ligos, strėnų gėla, nervų šaknelių, tepalinio maišelio, sausgyslių bei jų makščių uždegimas, pooperacinis arba potrauminis skausmas ir paburkimas, skausmas ir (ar) ginekologinės uždegiminės ligos.

Vien tik temperatūrai mažinti Olfen Depotabs nevartojamas.

Dėl didelio veikliosios medžiagos kiekio Olfen Depotabs nerekomenduojama skirti vaikams jaunesniems kaip 14 metų.

2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT OLFEN DEPOTABS

Olfen Depotabs vartoti negalima:

- jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) diklofenakui arba bet kuriai pagalbinei Olfen Depotabs medžiagai;

- žmonėms, kuriems yra padidėjęs jautrumas kitiems priešuždegiminiams, skausmą malšinantiems ar temperatūrą mažinantiems (acetilsalicilinė rūgštis, aspirinas ar ibuprofenas) vaistams bei po jų vartojimo pasireiškė bronchinė astma, sutriko kvėpavimas, kraujotakos sutrikimai, odos bėrimas ar odos ir gleivinės pabrinkimas;

- paskutiniuosius tris nėštumo mėnesius bei žindymo laikotarpiu;

- esant aktyviai arba praeityje buvusiai skrandžio ir/ar žarnos opaligei ar kraujavimui;

- esant sunkiam širdies nepakankamumui.

Specialių atsargumo priemonių reikia:

Prieš pradėdamas gydymąOlfen Depotabs Jūs turite informuoti gydytoją, jeigu:

- sergate astma ar alergija;

- širdies, kepenų ar inkstų ligomis;

- anksčiau sirgote sunkiomis skrandžio ir žarnyno ligomis arba vartojant nesteroidinius antireumatinius vaistus vargino rėmuo, atsirado skrandžio veiklos sutrikimų;

- sutrikęs kraujo krešėjimas ar sergate kitomis ligomis, taip pat ir hepatoporfirija;

- padidėjęs kraujo spaudimas;

- jeigu vartojate kitus vaistus nuo skausmo;

- jeigu sergate kitomis ligomis;

- jeigu vartojate kitus vaistus (net jeigu nusipirkote juos be recepto!) tokius kaip: nuo diabeto (išskyrus insuliną), vaistus skatinančius šlapimo išsiskyrimą (diuretikus), kraujavimą slopinančius vaistus (antikoaguliantus), kitus nesteroidinius priešuždegiminius vaistus, pvz., acetilsalicilinę rūgštį (aspiriną) arba ibuprofeną, tam tikrus vaistus infekcijos gydymui (chinolonų grupės antibiotikai), litį, digoksiną, metotreksatą ar ciklosporiną, arba vartojate vaistus išoriškai.

Jei vaistą vartojate ilgai (ilgiau kaip 2-3 savaites), reikia nepamiršti reguliariai atlikti gydytojo nurodytus tyrimus.

Senyvo amžiaus pacientai yra jautresni vaisto poveikiui, todėl jie turėtų šį vaistą vartoti atsargiai. Gydant senyvo amžiaus ligonius, vartojama mažesnė preparato dozė.

Vartojant Olfen Depotabs gali būti sunku pastoti. Todėl moterys, kurios planuoja pastoti arba turi sunkumų pastoti, privalo apie tai informuoti gydytoją.

Tokie vaistai, kaip Olfen Depotabs ,gali būti susiję su nedideliu širdies priepuolio („miokardo infarkto") ar insulto pavojaus padidėjimu. Bet koks pavojus yra labiau tikėtinas ilgą laiką vartojant vaistą didelėmis dozėmis. Neviršykite rekomenduotos dozės ar gydymo laiko.

Jei Jūsų širdies veikla yra sutrikusi, patyrėte insultą arba galvojate, kad Jums galėtų grėsti šios būklės (pavyzdžiui, Jūsų kraujospūdis yra padidėjęs, sergate diabetu, turite daug cholesterolio arba rūkote), turite aptarti gydymą su savo gydytoju arba vaistininku.

Kitų vaistų vartojimas

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Olfen Depotabs vartojamas kartu su ličio preparatais ar digoksinu, didina ličio ir digoksino koncentraciją kraujyje. Olfen Depotabs kaip ir kiti NPUV, gali mažinti diuretikų efektyvumą. Kartu vartojami kalį tausojantys diuretikai gali sukelti hiperkalemiją, todėl būtina tirti kalio koncentraciją serume. Kai kartu vartojama kitų priešuždegiminių vaistų ar kortikosteroidų, didėja nepageidaujamų reiškinių rizika. Atsargiai nesteroidinių priešreumatinių vaistų skiriama 24 val. prieš metotreksato vartojimą ar po jo vartojimo, nes gali padidėti metotreksato koncentracija kraujyje ir toksiškumas. Dėl nesteroidinių priešuždegiminių vaistų poveikio inkstų prostaglandinams gali padidėti ciklosporino nefrotoksiškumas. Gauta pavienių pranešimų apie traukulius, kurie galėjo prasidėti dėl kartu vartojamų chinolonų ir NPUV. Diklofenakas gali turėti įtakos acenokumarolio, varfarino (galimai ir fenilbutasono) aktyvumui.

Kaip ir kiti nesteroidiniai priešuždegiminiai vaistai, Olfen Depotabs sąveikauja su kitais vaistais, jeigu jie turi sąveiką su NVNU grupės vaistais. Pavyzdžiui, NVNU gali mažinti AKF inhibitorių, alfa-, beta-, ir kalcio kanalų blokatorių, hipotenzinį poveikį, padidinti zidovudino (antivirusinis vaistas) toksiškumą bei kraujavimo riziką, jeigu vartojate antitrombozinius vaistus (tiklopidiną, klopidrogelį).

Kartu vartojant nesteroidinių vaistų nuo uždegimo (NVNU) ir angiotenzino II antagonistų ar AKF inhibitorių, gali prasidėti ūminis inkstų funkcijos nepakankamumas bei silpnėti hipotenzinis poveikis.

Olfen Depotabs negalima vartoti vienu metu su kitais nesteroidiniais priešuždegiminiais vaistais, įskaitant COX-2 inhibitorius.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Jei esate nėščia arba planuojate pastoti, žindote kūdikį, apie tai praneškite gydytojui. Šiais atvejais savo nuožiūra vartoti Olfen Depotabs negalima.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Vaisto vartojimas gali turėti įtakos reakcijai, vairavimui bei mechanizmų valdymui.

Jei svaigsta galva, atsiranda kitų centrinės nervų sistemos pažeidimo simptomų, sutrinka regėjimas, nevairuokite ir nedirbkite su judančiais mechanizmais bei kreipkitės į gydytoją.

Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Olfen Depotabs medžiagas

Vaisto sudėtyje yra laktozės. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

3. KAIP VARTOTI OLFEN DEPOTABS

Olfen Depotabs visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Jei kitaip nenurodyta, iš pradžių per parą vartojama 75-150 mg vaisto dozė.Vaistą reikia vartoti 2 kartus per dieną. Lengvesniu atveju arba jei numatytas ilgalaikis gydymas, pakanka 75 mg per parą. Paprastai vartojama 1 Olfen Depotabs tabletė 1 kartą per parą.

Olfen Depotabs nuryjamos nekramčius prieš valgį. Vartojant vaistą, reikia išgerti stiklinę vandens.

Mėnesinių sukeliamiems skausmams malšinti vartojama 75-150 mg vaisto per parą. Iš pradžių vartojama 75 mg, prireikus per kitus ciklus dozė didinama (didžiausia paros dozė – 200 mg).

Gydymas pradedamas pasireiškus pirmiesiems simptomams, o prireikus tęsiamas keletą dienų.

Savo nuožiūra vaisto dozės keisti negalima.

Jeigu manote, kad vaistas veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Pavartojus per didelę Olfen Depotabs dozę

Perdozavus vaisto, apie tai nedelsdami praneškite gydytojui.

Ūminio apsinuodijimo nesteroidiniais priešreumatiniais vaistais gydymas yra palaikomasis ar simptominis.

Perdozavimas gydomas taip: vaistą nurijus, kuo greičiau mažinti rezorbciją - nedelsiant plauti skrandį ir duoti aktyvintos anglies.

Pamiršus pavartoti Olfen Depotabs

Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą tabletę.

4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

Olfen Depotabs kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, kurį kartais reikia net gydyti, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Jei, vartojant Olfen Depotabs ,pasireiškia skrandžio sutrikimų, rėmuo, pilvo viršutinės dalies skausmas, neįprastas silpnumas arba bendras negalavimas, ilgalaikis pykinimas ir (ar) vėmimas, netenkate apetito, vemiate krauju, pajuoduoja išmatos arba šlapinatės su kraujo priemaišomis, ima niežėti oda arba išberia, sunku kvėpuoti arba švokščiate, pagelsta oda arba akys, skauda gerklę ir karščiuojate, patinsta veidas, pėdos ir blauzdos, ima skaudėti galvą ir krūtinę, pradedate kosėti, apie tai informuokite gydytoją ir daugiau vaisto nevartokite.

Taip pat gali prasidėti viduriavimas, kartais su krauju, atsirasti skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opa, vidurių užkietėjimas, žarnų spazmai, pilvo pūtimas, apetito pablogėjimas, galvos svaigimas, rankų ir kojų tirpimas, desorientacija, regėjimo sutrikimas (susilieja vaizdai ar dvejinasi), nemiga, gali pablogėti klausa, spengimas ausyse (tinitas), mieguistumas, padidėjęs dirglumas, spazmai, depresija, drebulys, iškrinta plaukai, padidėja odos jautrumas šviesai, atsiranda mėlynių, staiga sumažėja šlapimo kiekis, padidėja kraujo spaudimas, sąmonės sutrikimas.

Tokie vaistai, kaip Olfen Depotabs , gali būti susiję su širdies priepuolio („miokardo infarkto") ar insulto pavojaus nedideliu padidėjimu.

Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

5. KAIP LAIKYTI OLFEN DEPOTABS

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje.

Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo drėgmės.

Ant dėžutės po Tinka iki nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, vaisto vartoti negalima.

6. KITA INFORMACIJA

Olfen Depotabs sudėtis

- Veiklioji medžiaga yra vienoje tabletėje yra 75 mg diklofenako natrio druskos (Diclofenacum natricum).

- Pagalbinės medžiaga yra laktozės monohidratas, mikrokristalinė celiuliozė, hipromeliozė, talkas, magnio stearatas, titano dioksidas E171, raudonasis geležies oksidas, makrogolis 6000.

Olfen Depotabs išvaizda ir kiekis pakuotėje

Olfen Depotabs pakuotėje yra 10 ar 30 tablečių.

Rinkodaros teisės turėtojas

Mepha Lda.,

R. Elias Garcia, 28-C, Apartado 6617, Venda Nova, 2701-355 Amadora, Portugalija

Gamintojas, atsakingas už serijų išleidimą

Tamro Ltd., Kleistu 24, Riga, Latvija

Gamybos vieta

Mepha Ltd. Dornacherstrasse 114, P.O. Box-445, CH-4147, Aesch-Basel, Šveicarija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

Mepha Baltic Ltd

Žalgirio 92

Vilnius LT-09303

Tel. + 370 5 263 60 57

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2007-06-06 

Prašome įdėmiai perskaityti pakuotės lapelį ir vaistą vartoti, kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai.