Olfen


Olfen Depocaps 100mg pailginto atpalaid.kaps.N20
Mepha
Kaina apie 4.49 Eur

PAKUOTĖS LAPELIS: INFORMACIJA VARTOTOJUI

Olfen Depocaps 100 mg pailginto atpalaidavimo kietos kapsulės

Diklofenako natrio druska

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.

- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.

- Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

- Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).

- Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui

Lapelio turinys

1. Kas yra Olfen Depocaps ir kam jis vartojamas

2. Kas žinotina prieš vartojant Olfen Depocaps

3. Kaip vartoti Olfen Depocaps

4. Galimas šalutinis poveikis

5. Kaip laikyti Olfen Depocaps

6. Kita informacija

1. KAS YRA OLFEN DEPOCAPS IR KAM JIS VARTOJAMAS

Olfen Depocaps veikia antireumatiškai, mažina uždegimą ir temperatūrą bei malšina skausmą.

Olfen Depocaps vartojimas gali sumažinti uždegimo simptomus, bet nepašalina priežasties.

Paskyrus gydytojui, Olfen Depocaps gydomos uždegiminės ir degeneracinės raumenų, sąnarių ir jų kapsulės bei tepalinio maišelio, sausgyslių makščių ir stuburo ligos - tai lėtinis poliartritas, artritas, artrozės, ankilozuojantis spondilitas (Bechterevo liga), minkštųjų audinių reumatinės ligos, strėnų gėla, nervų šaknelių, tepalinio maišelio, sausgyslių bei jų makščių uždegimas, pooperacinis arba potrauminis skausmas ir paburkimas, skausmas ir (ar) ginekologinės uždegiminės ligos.

Vien tik temperatūrai mažinti Olfen Depocaps nevartojamas.

Ilgiau veikiančios kapsulės Olfen Depocaps vartojamos, kai per parą ligos simptomams slopinti reikia vartoti 100 mg vaisto. Iš ilgiau veikiančių kapsulių veiklioji medžiaga atsipalaiduoja lėčiau, todėl vaistas veikia ilgiau. Vartojant vaistą vieną kartą per dieną, supaprastėja Olfen Depocaps ilgalaikis vartojimas.

Dėl didelio veikliosios medžiagos kiekio Olfen Depocaps nerekomenduojama skirti vaikams jaunesniems kaip 14 metų.

2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT OLFEN DEPOCAPS

Olfen Depocaps vartoti negalima:

- jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) diklofenakui arba bet kuriai pagalbinei Olfen Depocaps medžiagai;

- žmonėms, kuriems yra padidėjęs jautrumas kitiems priešuždegiminiams, skausmą malšinantiems ar temperatūrą mažinantiems (acetilsalicilinė rūgštis, aspirinas ar ibuprofenas) vaistams bei po jų vartojimo pasireiškė bronchinė astma, sutriko kvėpavimas, kraujotakos sutrikimai, odos bėrimas ar odos ir gleivinės pabrinkimas;

- paskutiniuosius tris nėštumo mėnesius bei žindymo laikotarpiu;

- esant aktyviai arba praeityje buvusiai skrandžio ir/ar žarnos opaligei ar kraujavimui;

- esant sunkiam širdies nepakankamumui.

Specialių atsargumo priemonių reikia:

Savo gydytoją arba vaistininką būtina informuoti, jei jūs:

- sergate astma ar alergija;

- sergate širdies, kepenų ar inkstų ligomis;

- anksčiau sirgote sunkiomis skrandžio ir žarnyno ligomis arba vartojant nesteroidinius antireumatinius vaistus vargino rėmuo, atsirado skrandžio veiklos sutrikimų;

- sutrikęs kraujo krešėjimas ar sergate kitomis ligomis, taip pat ir hepatoporfirija;

- jeigu padidėjęs kraujo spaudimas;

- jeigu vartojate kitus vaistus nuo skausmo;

- jeigu sergate kitomis ligomis;

- jeigu vartojate kitus vaistus (net jeigu nusipirkote juos be recepto!) tokius kaip: nuo diabeto (išskyrus insuliną), vaistus skatinančius šlapimo išsiskyrimą (diuretikus), kraujavimą slopinančius vaistus (antikoaguliantus), kitus nesteroidinius priešuždegiminius vaistus, pvz., acetilsalicilinę rūgštį (aspiriną) arba ibuprofeną, tam tikrus vaistus infekcijos gydymui (chinolonų grupės antibiotikai), litį, digoksiną, metotreksatą ar ciklosporiną, arba vartojate vaistus išoriškai.

Jei vaistą vartojate gana ilgai (ilgiau kaip 2-3 savaites), reikia nepamiršti reguliariai atlikti gydytojo nurodytus tyrimus.

Senyvo amžiaus pacientai yra jautresni vaisto poveikiui, todėl jie turėtų šį vaistą vartoti atsargiai. Gydant senyvo amžiaus ligonius, vartojama mažiausia efektyvi preparato dozė.

Vartojant Olfen Depocaps gali būti sunku pastoti. Todėl moterys, kurios planuoja pastoti arba turi sunkumų pastoti, privalo apie tai informuoti gydytoją.

Tokie vaistai, kaip Olfen Depocaps, gali būti susiję su nedideliu širdies priepuolio („miokardo infarkto") ar insulto pavojaus padidėjimu. Bet koks pavojus yra labiau tikėtinas ilgą laiką vartojant vaistą didelėmis dozėmis. Neviršykite rekomenduotos dozės ar gydymo laiko.

Jei Jūsų širdies veikla yra sutrikusi, patyrėte insultą arba galvojate, kad Jums galėtų grėsti šios būklės (pavyzdžiui, Jūsų kraujospūdis yra padidėjęs, sergate diabetu, turite daug cholesterolio arba rūkote), turite aptarti gydymą su savo gydytoju arba vaistininku.

Kitų vaistų vartojimas

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Olfen Depocaps, vartojamas kartu su ličio preparatais ar digoksinu, didina ličio ir digoksino koncentraciją kraujyje. Olfen, kaip ir kiti NPUV, gali mažinti diuretikų efektyvumą. Kartu vartojami kalį tausojantys diuretikai gali sukelti hiperkalemiją, todėl būtina tirti kalio koncentraciją serume. Kai kartu vartojama kitų priešuždegiminių vaistų ar kortikosteroidų, didėja nepageidaujamų reiškinių rizika. Atsargiai nesteroidinių priešreumatinių vaistų skiriama 24 val. prieš metotreksato vartojimą ar po jo vartojimo, nes gali padidėti metotreksato koncentracija kraujyje ir toksiškumas. Dėl nesteroidinių priešuždegiminių vaistų poveikio inkstų prostaglandinams gali padidėti ciklosporino nefrotoksiškumas. Gauta pavienių pranešimų apie traukulius, kurie galėjo prasidėti dėl kartu vartojamų chinolonų ir NPUV. Diklofenakas gali turėti įtakos acenokumarolio, varfarino (galimai ir fenilbutasono) aktyvumui.

Kaip ir kiti nesteroidiniai priešuždegiminiai vaistai, Olfen Depocaps sąveikauja su kitais vaistais, jeigu jie turi sąveiką su NVNU grupės vaistais. Pavyzdžiui, NVNU gali mažinti AKF inhibitorių, alfa-, beta, ir kalcio kanalų blokatorių hipotenzinį poveikį, padidinti zidovudino (antivirusinis vaistas) toksiškumą bei kraujavimo riziką, jeigu vartojate antitrombozinius vaistus (tiklopidiną, klopidrogelį).

Kartu vartojant nesteroidinių vaistų nuo uždegimo (NVNU) ir angiotenzino II antagonistų ar AKF inhibitorių, gali prasidėti ūminis inkstų funkcijos nepakankamumas bei silpnėti hipotenzinis poveikis.

Olfen Depocaps negalima vartoti vienu metu su kitais nesteroidiniais priešuždegiminiais vaistais, įskaitant COX-2 inhibitorius.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Jei esate nėščia arba planuojate pastoti, žindote kūdikį, apie tai praneškite gydytojui. Šiais atvejais savo nuožiūra vartoti Olfen Depocaps negalima.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Vaisto vartojimas gali turėti įtakos reakcijai, vairavimui bei mechanizmų valdymui.

Jei svaigsta galva, atsiranda kitų centrinės nervų sistemos pažeidimo simptomų, sutrinka regėjimas, nevairuokite ir nedirbkite su judančiais mechanizmais bei kreipkitės į gydytoją.

Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Olfen Depocaps medžiagas

Vaisto sudėtyje yra laktozės. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

3. KAIP VARTOTI OLFEN DEPOCAPS

Olfen Depocaps visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Jei kitaip nenurodyta, iš pradžių per parą vartojama 100-150 mg vaisto dozė.

Lengvesniu atveju arba jei numatytas ilgalaikis gydymas, daugeliu atveju pakanka 100 mg per parą, geriama viena 100 mg Olfen Depocaps vieną kartą per dieną.

Olfen Depocaps nuryjamos nekramčius prieš valgį. Vartojant vaistą, reikia išgerti stiklinę vandens.

Paprastumo dėlei, pailginto atpalaidavimo kapsulę galima išardyti ir jos turinį išgerti be apvalkalėlio.

Mėnesinių sukeliamiems skausmams malšinti vartojama 50-150 mg vaisto per parą. Iš pradžių vartojama 50-100 mg dozė, prireikus per kitus ciklus dozė didinama (didžiausia paros dozė – 200 mg).

Gydymas pradedamas pasireiškus pirmiesiems simptomams, o prireikus tęsiamas keletą dienų, priklausomai nuo simptomų.

Savo nuožiūra vaisto dozės keisti negalima. Jeigu manote, kad Olfen Depocaps veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Pavartojus per didelę Olfen Depocaps dozę

Perdozavus vaisto, apie tai nedelsdami praneškite gydytojui.

Ūminio apsinuodijimo nesteroidiniais priešreumatiniais vaistais gydymas yra palaikomasis ar simptominis.

Perdozavimas gydomas taip: vaistą nurijus, kuo greičiau mažinti rezorbciją - nedelsiant plauti skrandį ir duoti aktyvintos anglies.

Pamiršus pavartoti Olfen Depocaps

Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

Olfen Depocaps, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, kurį kartais reikia net gydyti, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Jei, vartojant Olfen Depocaps, pasireiškia skrandžio sutrikimų, rėmuo, pilvo viršutinės dalies skausmas, neįprastas silpnumas arba bendras negalavimas, ilgalaikis pykinimas ir (ar) vėmimas, netenkate apetito, vemiate krauju, pajuoduoja išmatos arba šlapinatės su kraujo priemaišomis, ima niežėti oda arba išberia, sunku kvėpuoti arba švokščiate, pagelsta oda arba akys, skauda gerklę ir karščiuojate, patinsta veidas, pėdos ir blauzdos, ima skaudėti galvą ir krūtinę, pradedate kosėti, apie tai informuokite gydytoją ir daugiau vaisto nevartokite.

Taip pat gali prasidėti viduriavimas, kartais su krauju, atsirasti skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opa, vidurių užkietėjimas, žarnų spazmai, pilvo pūtimas, apetito pablogėjimas, galvos svaigimas, rankų ir kojų tirpimas, dezorientacija, regėjimo sutrikimas (susilieja vaizdai ar dvejinasi), gali pablogėti klausa, spengimas ausyse (tinitas), nemiga, padidėjęs dirglumas, spazmai, depresija, drebulys, iškrinta plaukai, padidėja odos jautrumas šviesai, atsiranda mėlynių, staiga sumažėja šlapimo kiekis, padidėja kraujo spaudimas, sąmonės sutrikimas.

Tokie vaistai, kaip Olfen Depocaps, gali būti susiję su širdies priepuolio („miokardo infarkto") ar insulto pavojaus nedideliu padidėjimu.

Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

5. KAIP LAIKYTI OLFEN DEPOCAPS

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje.

Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo drėgmės.

Ant dėžutės po Tinka iki nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, vaisto vartoti negalima.

6. KITA INFORMACIJA

Olfen Depocaps sudėtis

- Veiklioji medžiaga yra: vienoje kapsulėje yra 100 mg diklofenako natrio druskos (Diclofenacum natricum).

- Pagalbinės medžiaga yra laktozė, mikrokristalinė celiuliozė PH 102, natrio karboksimetilceliuliozė, gliceriltrimiristatas, titano dioksidas E171, metakrilo rūgšties ir etilakrilato 1:1 kopolimero 30% dispersija, trietilcitratas, silicio dioksidas, želatina, juodasis geležies oksidas E172, raudonasis geležies oksidas E172, eritrozinas E127.

Olfen Depocaps išvaizda ir kiekis pakuotėje

Olfen Depocaps pakuotėje yra 20 pailginto atpalaidavimo kietų kapsulių.

Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

Mepha Lda.

R. Elias Garcia, 28-C, Apartado 6617, Venda Nova, 2701-355 Amadora, Portugalija

Gamintojas, atsakingas už serijų išleidimą

Tamro Ltd., Kleistu 24, Riga, Latvija

Gamybos vieta

Mepha Ltd., Dornacherstrasse 114, P.O. Box-445, CH-4147, Aesch-Basel, Šveicarija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

Mepha Baltic Ltd

Žalgirio 92

Vilnius LT-09303

Tel. + 370 5 263 60 57

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2007-06-06 

Prašome įdėmiai perskaityti pakuotės lapelį ir vaistą vartoti, kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai.