Ketanov


Ketanov 10mg plėvele dengtos tabletės N20
Ranbaxy
Kaina apie 3.47 Eur

PAKUOTĖS LAPELIS: INFORMACIJA VARTOTOJUI

Ketanov 10 mg plėvele dengtos tabletės

Ketorolakas

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.

- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.

- Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

- Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos

simptomai yra tokie patys kaip Jūsų.- Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Lapelio turinys

1. Kas yra Ketanov ir kam jis vartojamas

2. Kas žinotina prieš pradedant vartoti Ketanov

3. Kaip vartoti Ketanov

4. Galimas šalutinis poveikis

5. Kaip laikyti Ketanov

6. Kita informacija

1. KAS YRA KETANOV IR KAM JIS VARTOJAMAS

Ketanov yra nesteroidinis vaistas nuo uždegimo (NVNU), slopinantis skausmą. Vaistas vartojamas vidutinio stiprumo ir stipriam skausmui malšinti trumpą laiką.

2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT KETANOV

Tokie vaistai, kaip Ketanov gali būti susiję su nedideliu širdies priepuolio („miokardo infarkto") ar insulto pavojaus padidėjimu. Bet koks pavojus yra labiau tikėtinas ilgą laiką vartojant vaistą didelėmis dozėmis. Neviršykite rekomenduotos dozės ar gydymo laiko.

Jei Jūsų širdies veikla yra sutrikusi, patyrėte insultą arba galvojate, kad Jums galėtų grėsti šios būklės (pavyzdžiui, Jūsų kraujospūdis yra padidėjęs, sergate diabetu, turite daug cholesterolio arba rūkote), turite aptarti gydymą su savo gydytoju arba vaistininku.

Ketanov vartoti negalima:Jeigu kada nors buvo išryškėję alerginių reakcijų (pvz.: išbėrimas, niežulys, lūpų, veido ar galūnių tinimas ir sunkesnis kvėpavimas) vartojant ketorolaką, kitus NVNU (pvz., aspiriną) ar nuo vaistų pagalbinių medžiagų.

Specialių atsargumo priemonių reikia:- jeigu esate nėščia ar žindote;

- jei sergate inkstų arba kepenų liga;

- jei yra kokių nors kraujavimo sutrikimų;

- jeigu sergate astma;

- jei yra (buvo) pepsinė opa;

- jeigu kada nors buvo kraujavimas iš virškinimo trakto (patvirtintas ar įtartas);

- jeigu sergate (sirgote) insultu;

- jei nosyje yra polipų;

- jei kada nors buvo patinę veidas, lūpos, galūnės ir kartu pasunkėjęs kvėpavimas arba be kvėpavimo sutrikimo;

- jei neseniai viduriavote arba vėmėte;

- jeigu vartojate kitus vaistus, ypač ličio preparatus (psichikos ligoms gydyti), kitus NVNU, (pvz., aspiriną ar ibuprofeną), pentoksifiliną (galūnių ir smegenų kraujotakai gerinti), probenicidą (podagrai gydyti), antikoaguliantus, pvz., varfariną (kraujo krešėjimui mažinti), steroidinius hormonų preparatus, kalio preparatus, acetaminofeno (arba paracetamolio nuo skausmo ir karščiavimo), hepariną ar trombolitinius vaistus (pvz., streptokinazės ar urokinazės), diuretikus (skysčiams iš organizmo šalinti), kitus preparatus nuo padidėjusio kraujospūdžio, antibiotikus (pvz.: cefamandolą, cefoperazoną ir cefotetaną), valproinę rūgštį (traukuliams slopinti), metotreksatą (antivėžinį, imunitetą slopinantį vaistą);

- jei sergate kokia nors širdies liga;

- jeigu sergate hipertenzija (padidėjusio kraujospūdžio liga);

- jei nuolat vartojate didelį kiekį alkoholio;

- jei rūkote;

- jei sergate infekcine plonųjų žarnų liga (kartojasi viduriuojamo priepuoliai su krauju ir gleivėmis arba be jų, skauda pilvą ir krenta svoris)

Vaikams iki 16 metų Ketanov vartoti nepatariama.

Nėštumas

ir žindymo laikotarpisAr saugu ir veiksminga Ketanov vartoti nėštumo bei žindymo laikotarpiu, nenustatyta.

Kitų vaistų vartojimas

Alkoholis, kortikosteroidai, kalio preparatai, kiti nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo

Vartojant jų kartu su Ketanov 10 mg plėvele dengtomis tabletėmis, gali padidėti nepageidaujamo poveikio virškinimo traktui pavojus.

Acetaminofenas

Ilgai vartojamas kartu su Ketanov, jis gali padidinti nepageidaujamo poveikio inkstams pavojų.

Antikoaguliantai, heparinas, tromboliziniai preparatai

Šie vaistai, vartojami kartu su Ketanov, didina kraujavimo pavojų.

Antihipertenziniai preparatai, diuretikai

Šių medikamentų poveikis gali silpnėti, jeigu jų vartojama kartu su Ketanov, kadangi nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo inkstuose blokuoja prostaglandinų sintezę, todėl organizme susilaiko natris ir skysčiai.

Cefamandolis, cefoperazonas, cefotetanas, valproinė rūgštis

Šie vaistai sukelia hipoprotrombinemiją, todėl vartojant jų su Ketanov gali padidėti kraujavimo pavojus.

Litis

Ketanov, vartojamas kartu su ličiu, didina jo koncentraciją serume.

Metotreksatas

Kadangi nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo gali slopinti inkstų funkciją, gali sumažėti kartu su jais vartojamo metotreksato išsiskyrimas iš organizmo ir padidėti jo toksinis poveikis. 24 valandas po metotreksato infuzijos ketorolako rekomenduojama nevartoti.

Probenecidas

Sumažina Ketanov eliminaciją ir reikšmingai padidina jo koncentraciją plazmoje.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Ketanov gali sukelti galvos svaigimą ir mieguistumą, todėl pacientas, prieš pradėdamas vairuoti ar dirbti kitokį atidumo reikalaujantį darbą, turi žinoti, kokią reakciją gali sukelti šis medikamentas.

3. KAIP VARTOTI KETANOV

Negerkite Ketanov ilgiau ir dažniau, nei nurodė gydytojas. Tada vaisto vartojimas bus saugesnis ir veiksmingesnis.

Vaistą užgerkite pilna stikline vandens.

Paprastai suaugusiems žmonėms galima gerti po 10 mg vaisto 4-6 kartus per dieną. Jei Ketanov

injekuojama, dozę tabletėmis parinks gydytojas, atsižvelgęs į ligonio svorį, lytį ir inkstų

funkciją.

Ketanov gerti ir švirkšti negalima ilgiau nei 5 dienas. Negalima gerti didesnės nei 90 mg

Ketanov tablečių dozės. Ligoniams, kurių inkstų funkcija susilpnėjusi, rekomenduojama vartoti

mažesnę dozę.

Vartoti didesnės vaisto dozės už tą, kurią paskyrė gydytojas, negalima. Vaisto perdozavus,

nedelsdami kreipkitės į gydytoją ar artimiausią gydymo įstaigą. Patariama pasiimti vaisto

pakuotę parodyti gydytojui.

4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

Ketanov, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems.

Jei Ketanov tabletes vartojate ilgai, gydytojas reguliariai tikrins jūsų būklę. Nepasitarus su gydytoju negalima pradėti vartoti jokių kitų vaistų (net ir tų, kurie parduodami be recepto).

Tokie vaistai, kaip Ketanov, gali būti susiję su širdies priepuolio („miokardo infarkto") ar insulto pavojaus nedideliu padidėjimu.

Ketanov gali sukelti svaigulį arba sulėtinti reakciją, ypač tuo atveju, jei kartu vartojama alkoholio. Prieš vairuojant automobilį į tai reikia atsižvelgti. Ketanov, kaip ir kiti vaistai, kai kada gali sukelti nepageidaujamą poveikį. Jei vartojant Ketanov išryškėja alerginių reakcijų, pavyzdžiui, išberia (oda arba gleivinės parausta arba atsiranda dėmių), niežti, patinsta lupos, veidas arba galūnės, pasunkėja kvėpavimas, reikia nedelsiant nutraukti vaisto vartojimą ir kreiptis į gydytoją. Pasireiškus galvos skausmui, miego sutrikimui, pykinimui arba bendrojo pobūdžio negalavimams, virškinimo sutrikimui, viduriavimui, vidurių putimui į gydytoją kreiptis nereikia, nes šie reiškiniai laikini. Tačiau tada, jei toks nepageidaujamas poveikis nepraeina arba pasunkėja, reikia kreiptis į gydytoją. Jei atsirado haliucinacijų, traukulių, svaigulys, ligonis prarado klausą arba jam sutino kojos, reikia nedelsiant kreiptis į gydytoją. Jei šlapimas patamsėjo, tapo drumstas, jame atsirado kraujo arba sutriko šlapinimasis, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

Labai retai dėl kai kurių kraujo ląstelių ar kitų kraujo dalių kiekio pakitimų gali prasidėti neįprastas kraujavimas ar polinkis kraujuoti, atsirasti silpnumas ir blyškumas. Pasireiškus bent vienam minėtam simptomui, nedelsdami kreipkitės į gydytoją. Vartojantiesiems vaistą ilgai, ypač tuo atveju, jei rūkoma arba piktnaudžiaujama alkoholiu, skrandyje gali atsirasti opa, pradėti kraujuoti.

Nepageidaujamą poveikį galima sumažinti vartojant kiek galima trumpiau mažiausią veiksmingai simptomus kontroliuojančią vaistinio preparato dozę.

Senyvi pacientai. Senyviems pacientams ketorolakas nepageidaujamų reakcijų, ypač kraujavimą iš virškinimo trakto ir virškinimo trakto prakiurimą, kurie gali būti mirtini, sukelia dažniau.

Kraujavimas iš virškinimo trakto, virškinimo trakto išopėjimas ir prakiurimas. Kraujavimas iš virškinimo trakto, virškinimo trakto išopėjimas ir prakiurimas, kurie kartais gali būti mirtini, pasireiškė vartojant visus nesteroidinius vaistus nuo uždegimo, bet kuriuo gydymo metu, su perspėjamaisiais simptomais ar be jų, nepriklausomai nuo to, anksčiau buvo sunkių virškinamojo trakto reiškinių ar ne.

Didinant ketorolako dozes pacientams, kuriems praeityje buvo opa, ypač tokia, kuri komplikavosi kraujavimu ar prakiurimu, ir senyviems pacientams kraujavimo iš virškinimo trakto, virškinimo trakto išopėjimo ir prakiurimo rizika didesnė. Tokius ligonius pradėti gydyti reikia mažiausia turima vaistinio preparato doze. Tokiems pacientams ir pacientams, kurie kartu gydomi maža aspirino doze ar kitais vaistiniais preparatais, kurie didina kraujavimo iš virškinimo trakto riziką reikia apgalvotai skirti kartu vartoti apsauginių vaistinių preparatų (pvz., mizoprostolio ar protonų siurblio inhibitorių).

Pacientai, kuriems praeityje pasireiškė toksinis poveikis virškinamajam traktui, ypač senyvi, turi, ypač gydymo pradžioje, pasakyti apie visus neįprastus pilvo simptomus (ypač kraujavimą). Pacientus, kurie kartu vartoja kitų vaistinių preparatų, galinčių didinti išopėjimo ar kraujavimo riziką, pavyzdžiui, kortikosteroidų, antikoaguliantų (pvz., varfariną), selektyviųjų serotonino reabsorbcijos inhibitorių ar antitrombocitinių vaistinių preparatų (pvz., aspiriną), gydyti reikia atsargiai.

Ketorolaką reikia atsargiai vartoti pacientams, kuriems praeityje sirgo virškinimo trakto liga (opiniu kolitu, Krono liga), nes tokia būklė gali paūmėti.

Jei pasireiškė šiame informaciniame lapelyje nepaminėtas nepageidaujamas poveikis, reikia kreiptis į gydytoją.

5. KETANOV TABLEČIŲ LAIKYMO SĄLYGOS

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje.

Vidinę pakuotę laikyti išorinėje dėžutėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos ir drėgmės.

Ant dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima.

6. KITA INFORMACIJA

Ketanov sudėtis

· Veiklioji medžiaga yra ketorolakas.

· Pagalbinės medžiagos yra: mikrokristalinė celiuliozė, kukurūzų krakmolas, koloidinis silicio dioksidas bevandenis, magnio stearatas, hidroksipropilmetilceliuliozė, makrogolis-400, išvalytas talkas, titano dioksidas, išgrynintas vanduo.

Ketanov išvaizda ir kiekis pakuotėje

Dėžutė, kurioje yra du arba dešimt lapelių. Kiekviename jų supakuota 10 tablečių.

Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

Rinkodaros teisės turėtojas

Ranbaxy UK Ltd.,

20 Balderton Street,

London W1K 6TL,

Jungtinė Karalystė

GamintojasRanbaxy Ireland Limited,

Spafield, Cork Road, Cashel, Co-Tipperary, Airija

CEMELOG BRC Kft.,

Budaörs, Vasút u.2., 2040, Vengrija

Olainfarm JSC,

Rupnicu 5, Olaine, Riga, Latvija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

Ranbaxy atstovybė Lietuvoje

Birželio 23-sios gatvė 23G,

LT 50220 Kaunas

Tel.: +370-37-311843

el.paštas: info@ranbaxy.com

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2007-11-29 

Prašome įdėmiai perskaityti pakuotės lapelį ir vaistą vartoti, kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai.