DicloRapid


DicloRapid 75mg skrandyje neirios k.kapsulės N30
PharmaSwiss
Kaina apie 4.21 Eur

PAKUOTĖS LAPELIS: INFORMACIJA VARTOTOJUI

DicloRapid 75 mg skrandyje neirios kietos kapsulės

Diklofenako natrio druska

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.

- Neišmeskite lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.

- Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

- Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos

simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).- Jeigu pasireiškia sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Lapelio turinys

1. Kas yra DicloRapid ir kam jis vartojamas

2. Kas žinotina prieš vartojant DicloRapid

3. Kaip vartoti DicloRapid

4. Galimas šalutinis poveikis

5. Kaip laikyti DicloRapid

6. Kita informacija

1. KAS YRA DICLORAPID IR KAM JIS VARTOJAMAS

Tai priešuždegiminis ir priešreumatinis vaistas (nesteroidinis vaistas nuo uždegimo, NVNU).

Indikacijos

Simptominis skausmo ir uždegimo gydymas, kai yra:

- sąnarių ligos: reumatoidinis artritas, osteoartritas, ankilozinis spondilitas, ūminė podagra;

- ūminiai raumenų, kaulų ir jungiamojo audinio sutrikimai, pavyzdžiui, apie sąnarį esančių audinių uždegimas (periartritas), sausgyslės uždegimas (tendinitas), sausgyslės makšties uždegimas (tenosinovitas), tepalinio maišelio uždegimas (bursitas);

- skausmingas patinimas ar uždegimas po traumų.

2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT DICLORAPID

DicloRapid vartoti negalima:

- jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) diklofenako natrio druskai arba bet kuriai pagalbinei DicloRapid medžiagai;

- jeigu sergate ūmine arba praeityje buvo pasikartojančių virškinimo trakto opų (kraujavimas iš virškinimo trakto, kai nustatyti du ar daugiau skirtingi opos ar kraujavimo epizodai);

- jei Jums, pavartojus acetilsalicilo rūgšties ar kitų nesteroidinių vaistų nuo uždegimo (NVNU) praeityje yra buvę tokios reakcijos kaip bronchų spazmas, astma, rinitas arba dilgėlinė;

- yra neaiškios kilmės kraujodaros sutrikimas;

- jeigu praeityje buvo su gydymu NVNU susijęs kraujavimas iš virškinimo trakto arba virškinimo trakto prakiurimas;

- jeigu pasireiškia kraujavimas į smegenis (smegenų kraujagyslių kraujosruva) arba kitas aktyvus kraujavimo sutrikimas;

- jeigu Jums yra sunkus kepenų ar inkstų funkcijos nepakankamumas;

- jeigu sergate sunkiu širdies nepakankamumu;

- per tris paskutinius nėštumo mėnesius.

Vaikams ir jaunesniems kaip 18 metų paaugliams DicloRapid 75 mg skrandyje neirių kietų kapsulių vartoti draudžiama, nes veikliosios medžiagos kiekis yra per didelis .

Specialių atsargumo priemonių reikia vartojant DicloRapid

Toliau išvardytos būklės, kurioms esant DicloRapid galima vartoti tik esant tam tikroms aplinkybėms (pvz., rečiau, mažesnėmis dozėmis arba prižiūrint gydytojui) ir tik labai atsargiai. Jeigu abejojate, paklauskite gydytojo. Būti atsargiems reikia ir tokiu atveju, jeigu tokių būklių buvo praeityje.

Dikolfenako rekomenduojama nevartoti kartu su NVNU (nesteroidiniais vaistais nuo uždegimo), įskaitant selektyvius ciklooksigenazės 2 inhibitorius.

Šalutinį poveikį galima sumažinti, vartojant kiek įmanoma trumpiau simptomus kontroliuojančią mažiausią veiksmingą vaisto dozę.

Senyvi ligoniai

Senyviems žmonėms šalutines reakcijas, ypač kraujavimą iš virškinimo trakto ir virškinimo trakto prakiurimą, kurie gali būti mirtini, NVNU sukelia dažniau.

Senyvi ligoniai turi būti labai atidžiai stebimi gydytojo.

Saugumas virškinimo traktui

Kraujavimas iš virškinimo trakto, virškinimo trakto išopėjimas ar prakiurimas

Kraujavimo iš virškinimo trakto, virškinimo trakto opų ir prakiurimo atvejų, kurie kartais gali būti mirtini, nustatyta bet kuriuo gydymo visais NVNU metu, nepriklausomai nuo to, buvo ar nebuvo įspėjamųjų simptomų ir sunkių virškinimo trakto sutrikimų praeityje.

Kraujavimo iš virškinamojo trakto, virškinamojo trakto opų ar prakiurimo rizika tuo didesnė, kuo didesnė NVNU dozė, jeigu ligoniui praeityje buvo opa, ypač kuri komplikavosi kraujavimu arba prakiurimu (žr. 2 skyrių „DicloRapid vartoti negalima"), ir senyviems žmonėms. Tokiu atveju arba jeigu vartojate mažą aspirino dozę ar kitų vaistų, kurie gali didinti virškinimo trakto sutrikimų riziką, gydymą reikia pradėti mažiausia turima vaisto doze bei kartu vartoti apsauginių medikamentų (pvz.: mizoprostolio, protonų siurblio inhibitorių).

Jeigu praeityje pasireiškė toksinis poveikis virškinimo traktui, ypač jeigu Jūs esate senyvas žmogus, pasakykite gydytojui apie visus neįprastus simptomus pilve, ypač gydymo pradžioje.

Diklofenaką vartoti reikia labai atsargiai, jeigu kartu vartojate vaistų, kurie gali didinti opų ar kraujavimo riziką, pavyzdžiui, geriate kortikosteroidų, vartojate antikoaguliantų (pvz., varfariną), selektyvių serotonino reabsorbcijos inhibitorių, kurie vartojami depresijos gydymui, ar vaistų, slopinančių trombocitų funkciją (pvz., aspiriną) (žr. 2 skyrių „DicloRapid vartojimas su kitais vaistais").

Jeigu vartojate diklofenaką ir prasideda kraujavimas iš virškinimo trakto arba virškinimo traktas išopėja, gydymą reikia nutraukti.

Jeigu praeityje sirgote virškinimo trakto ligomis (opiniu kolitu, Krono liga), NVNU reikia vartoti atsargiai, nes minėtos būklės gali paūmėti.

Odos reakcijos

Labai retais atvejais pasireiškė sunkių, kartais mirtinų odos reakcijų su paraudimais ir pūslėmis, įskaitant eksfoliacinį dermatitą, Stivenso ir Džonsono sindromą ir toksinę epidermio nekrolizę (Lyell sindromas), žr 4 skyrių. Gydymo pradžioje tokių reakcijų tikimybė didesnė, nes daugeliu atvejų šios reakcijos pasireiškė pirmąjį gydymo mėnesį. Reikia nutraukti diklofenako vartojimą ir nedelsiant pasikonsultuoti su gydytoju, vos tik pasireiškus pirmiems odos reakcijų, gleivinės pažeidimo ar kitiems padidėjusio jautrumo požymiams.

Saugumas širdies ir kraujagyslių sistemai

Tokie vaistai, kaip DicloRapid, gali būti susiję su nedideliu širdies priepuolio („miokardo infarkto") ar insulto pavojaus padidėjimu. Bet koks pavojus yra labiau tikėtinas ilgą laiką vartojant vaistą didelėmis dozėmis. Neviršykite rekomenduotos dozės ar gydymo laiko.

Jei Jūsų širdies veikla yra sutrikusi, patyrėte insultą arba galvojate, kad Jums galėtų grėsti šios būklės (pavyzdžiui, Jūsų kraujospūdis yra padidėjęs, sergate diabetu, turite daug cholesterolio arba rūkote), turite aptarti gydymą su savo gydytoju arba vaistininku.

Poveikis kepenims:
Būtina atsargiai (aptarimo su gydytoju arba vaistininku) pradėti gydymą pacientams su kepenų funkcijos sutrikimu, nes jų būklė gali pablogėti gydantis diklofenaku. Jei DicloRapid vartojama ilgą laiką, arba pakartotinai, kaip atsargumo priemonę reikia reguliariai stebėti kepenų funkciją. Jei klinikiniai kepenų ligos požymiai nustatomi, DicloRapid vartojimas turi būti nedelsiant nutrauktas.

Specialių atsargumo priemonių vartojant DicloRapid reikia, jeigu:

· sergate paveldimais kraujo gamybos sutrikimais (porfirija);

· sergate kokia nors autoimunine liga (sistemine raudonąja vilklige, mišriomis jungiamojo audinio ligomis).

Ypač atidi gydytojo priežiūra

reikalinga jei:· sergate inkstų funkcijos sutrikimu;

· sergate sunkiu kepenų funkcijos sutrikimu;

· tik ką patyrėte didelę chirurginę operaciją;

· alergija (pvz., odos reakcija į kitas medžiagas, astma, šienligė), chroninis gleivinių pabrinkimas arba chroninės kvėpavimo ligos susijusios su kvėpavimo takų susiaurėjimu.

Sunki ūmi padidėjusio jautrumo reakcija (pvz., anafilaksinis šokas) buvo stebima labai retai. Jei pasireiškė padidėjusio jautrumo reakcija, pavartojus DicloRapid, gydymas turi būti nutrauktas. Kvalifikuoti asmenys turi pritaikyti medicininiu požiūriu būtinas į simptomus orientuotas priemones.

Svarbi informacija apie DicloRapid

Diklofenakas gali paslėpti užkrečiamosios ligos požymius bei simptomus, įskaitant karščiavimą. Taigi, jeigu gresia tokios ligos rizika, gydytis šiuo vaistu rekomenduojama atsargiai. Jei atsiranda užkrečiamosios ligos požymių (pvz., paraudimas, patinimas, karštis, skausmas ar karščiavimas) ar jie paūmėja, būtina nedelsiant kreiptis į gydytoją.

Jei DicloRapid vartojate kartu su vaistais, kurie slopina kraujo krešėjimą arba mažina gliukozės koncentraciją kraujyje, periodiškai reikia ištirti Jūsų kraujo krešėjimą bei gliukozės koncentraciją kraujyje.

Diklofenakas gali laikinai slopinti trombocitų agregaciją. Ligonį, kurio kraujo krešėjimas sutrikęs, reikia atidžiai stebėti.

Jeigu DicloRapid vartojamas ilgą laiką, būtina reguliariai tirti kepenų ir inkstų funkciją bei kraujo ląstelių kiekį.

Jeigu vartojate DicloRapid prieš chirurginę operaciją, pasakykite apie tai gydytojui ar odontologui.

Jeigu ilgą laiką vartojate vaistų nuo skausmo, gali pradėti skaudėti galvą. Tokį skausmą malšinti didinant vaisto dozę negalima.

Jeigu jūs dažnai kenčiate galvos skausmą, net ir vartojant DicloRapid, pasitarkite su gydytoju.

Nuolatinis analgetikų vartojimas, ypač vartojant kartu keletą vaistų nuo skausmo, gali sukelti ilgalaikį inkstų pažeidimą, susijusį su inkstų nepakankamumo rizika (analgezinę nefropatiją).

Kaip ir kitus prostaglandinų sintezę slopinančius vaistus, vartojant DicloRapid gali būti sunku pastoti. Jūs turite pasakyti savo gydytojui, jei planuojate pastoti ar turite kokių nors problemų dėl pastojimo.

Kitų vaistų vartojimas

Jeigu DicloRapid vartojamas kartu su toliau išvardytais vaistais, vaistų poveikis gali keistis.

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Kartu su DicloRapid vartojamų digoksino (vaistas, sustiprinantis širdies susitraukimus), fenitoino (vaistas, kuriuo gydoma epilepsija) ar ličio preparatų (vaistai, kuriais gydomi psichikos ir nuotaikos sutrikimai) koncentracija kraujyje gali padidėti. Ličio koncentraciją serume stebėti būtina. Rekomenduojama stebėti digoksino ir fenitoino koncentraciją serume.

DicloRapid vartojant kartu su kalį tausojančiais diuretikais (šlapimo išsiskyrimą skatinančių vaistų grupė), gali padidėti kalio koncentracija kraujyje. Rekomenduotina stebėti kalio koncentraciją.

Kortikosteroidai

Vartojant kartu didėja virškinimo trakto išopėjimo ar kraujavimo iš virškinimo trakto rizika.

Trombocitų funkciją slopinantys vaistai kaip acetilsalicilo rūgštis ir tam tikri antidepresantai (selektyvūs serotonino reabsorbcijos inhibitoriai (SSRI)). Vartojant kartu gali padidėti kraujavimo iš virškinimo trakto rizika.

Diuretikai, AKF inhibitoriai ir angiotenzino II antagonistai

NVNU gali silpninti diuretikų (vaistai, skatinantys šlapimo išsiskyrimą) ir kitų antihipertenzinių vaistų (vaistai, kurie mažina kraujospūdį) poveikį. Vartojant juos kartu gali padidėti inkstų nepakankamumo rizika.

Jeigu inkstų funkcija sutrikusi (pvz., netekote skysčių, esate senyvas žmogus ir Jūsų inkstų funkcija sutrikusi), vartojant kartu su AKF inhibitoriais ir angiotenzino II receptorių antagonistais (vaistai, kuriais gydomas širdies nepakankamumas ir mažinamas kraujospūdis) bei ciklooksigenazės inhibitoriais, inkstų funkcija gali dar pablogėti (gali pasireikšti net ūminis inkstų nepakankamumas, kuris dažniausiai būna trumpalaikis). Taigi minėtus preparatus vartoti kartu reikia atsargiai, ypač senyviems žmonėms. Pacientas turi vartoti pakankamai skysčių, būtina nuolat stebėti jo inkstų funkciją pradėjus kartu vartoti minėtų vaistų ir reguliariai tikrinti, tęsiant gydymą.

Jeigu DicloRapid vartojamas 24 valandų laikotarpiu prieš arba po metotreksato pavartojimo, gali padidėti metotreksato koncentracija kraujyje bei sustiprėti jo šalutinis poveikis.

Vaistai, kuriuose yra probenecido ar sulfinpirazono (vaistai, kuriais gydoma podagra), gali lėtinti diklofenako ekskreciją. Dėl to diklofenakas gali kauptis organizme, o tai susiję su šalutinio poveikio padidėjimu.

Nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo (pvz., diklofenakas) gali stiprinti toksinį ciklosporino (vaisto, vartojamo norint išvengti transplantato atmetimo, o taip pat reumato gydymui) ir takrolimuzo poveikį inkstams.

Antikoaguliantai

NVNU gali sustiprinti antikoaguliantų, pavyzdžiui, varfarino, poveikį.

DicloRapid vartojimas su maistu ir gėrimais

Gydantis DicloRapid alkoholio patariama nevartoti.

Nėštumas

ir žindymo laikotarpisPrieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

Nėštumas

Jeigu pastojote vartodama DicloRapid, apie tai pasakykite gydytojui. Per pirmuosius šešis nėštumo mėnesius DicloRapid vartoti nepasitarus su gydytoju negalima. Per paskutinius tris nėštumo mėnesius DicloRapid vartoti draudžiama.

Žindymo laikotarpis

Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

Mažas veikliosios medžiagos diklofenako bei jo skilimo produktų kiekis prasiskverbia į motinos pieną. Iki šiol jokio nepageidaujamo poveikio kūdikiui nepastebėta, taigi žindyvėms, kurios vartoja preparatą trumpą laiką, paprastai žindymo nutraukti nereikia. Jeigu ilgą laiką vartojamos didelės vaisto dozės, reikia spręsti, ar galima nutraukti žindymą.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Vartojant DicloRapid, yžač didelėmis dozėmis, gali pasireikšti šalutinis poveikis centrinei nervų sistemai, pavyzdžiui, nuovargis ar galvos svaigimas, o tai kai kuriais atvejais gali bloginti gebėjimą vairuoti ir (arba) valdyti mechanizmus. Galite per lėtai ir netinkamai reaguoti netikėtose ar staigių sprendimų reikalaujančiose situacijose. Tokiais atvejais atsisakykite veiklos, kuri gali kelti grėsmę. Toks poveikis labai sustiprėja, jeigu kartu su vaistu vartojama alkoholio. Negalima dirbti be patikimų saugos sąlygų.

3. KAIP VARTOTI DICLORAPID

DicloRapid visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Diklofenako dozė priklauso nuo ligos sunkumo. Rekomenduojama dozė nuo 50 mg iki 150 mg diklofenako natrio druskos per parą. Diklofenako dozė priklauso nuo ligossunkumo.

Jeigu gydytojo nepaskirta kitaip, rekomenduojama dozuoti taip, kaip nurodyta toliau.

Amžius

Vienkartinė dozė: DicloRapid kapsulių skaičius

Didžiausia paros dozė: DicloRapid kapsulių skaičius

Suaugusieji

1 (atitinka 75 mg diklofenako natrio druskos)

2 (atitinka 75‑150 mg diklofenako natrio druskos)

Vartojimo būdas ir metodas

DicloRapid 75 mg skrandyje neirią kapsulę reikia nuryti visą, užsigeriant dideliu kieku skysčio (stikline vandens) 1 ar 2 val. prieš valgį. Kapsulę būtina išgerti nevalgius.

Vartojimo trukmė

Gydymo trukmę nustato gydytojas.

Jeigu gydoma reumatinė liga, gali prireikti vartoti DicloRapid ilgą laiką. Jeigu kapsulės vartojamos ilgai, atsižvelgus į organizmo reakciją į gydymą, paros dozė sumažinama ir, jeigu galima, vartojama 75 mg diklofenako natrio druskos dozė per parą.

Jeigu manote, kad DicloRapid veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Pavartojus per didelę DicloRapid dozę

DicloRapid visada vartokite taip, kaip nurodė gydytojas arba kaip nurodyta šiame lapelyje. Jeigu manote, kad skausmas malšinamas netinkamai, dozę didinti nepasitarus su gydytoju negalima.

Galimi perdozavimo simptomai yra šie: centrinės nervų sistemos sutrikimai, pavyzdžiui, galvos skausmas, galvos svaigimas, mieguistumas ar sąmonės netekimas (vaikams gali atsirasti miokloninių traukulių), taip pat gali pasireikšti pilvo skausmas, pykinimas ir vėmimas. Galimas kraujavimas iš virškinimo trakto, kepenų ar inkstų funkcijos sutrikimas. Gali kristi kraujospūdis, sulėtėti/ pasidaryti paviršutiniškas kvėpavimas (kvėpavimo slopinimas) ir pamėlynuoti ar parausti oda ir gleivinės (cianozė).

Specifinio priešnuodžio nėra.

Jeigu manote, kad perdozavote DicloRapid, pasakykite gydytojui. Atsižvelgęs į apsinuodijimo sunkumą, gydytojas nuspręs, kokių priemonių reikia.

Pamiršus pavartoti DicloRapid

Praleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima.

Jeigu kiltų bet kokių klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

DicloRapid, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems. Jeigu galvojate, kad pasireiškė kuris nors iš toliau išvardytų šalutinių reiškinių, aptarkite tai su gydytoju, kuris nuspręs, kaip elgtis.

Šalutinis poveikis skirstomas pagal pasireiškimo dažnumą, naudojant tokius dažnumo apibūdinimus.

Labai dažni

Dažniau kaip 1 iš 10 pacientų.

Dažni

Rečiau kaip 1 iš 10, bet dažniau kaip 1 iš 100 pacientų.

Nedažni

Rečiau kaip 1 iš 100, bet dažniau kaip 1 iš 1000 pacientų

Reti

Rečiau kaip 1 iš 1000, bet dažniau kaip 1 iš 10 000 pacientų

Labai reti

Rečiau kaip 1 iš 10 000 pacientų, įskaitant pavienius atvejus.

Nežinomas

negali būti nustatytas pagal turimus duomenis

Koks šalutinis poveikis gali pasireikšti gydantis DicloRapid ir kokių priemonių reikia imtis?

Būtina nepamiršti, kad šios šalutinės reakcijos priklauso nuo dozės ir skirtingiems asmenims būna skirtingos. Nuo dozės bei vartojimo trukmės ypač priklauso kraujavimo iš virškinimo trakto (skrandžio gleivinės uždegimo, gleivinės pažeidimo, opų) rizika.

Dažniausiai nepageidaujamų reiškinių atsiranda virškinamajame trakte. Galimos skrandžio ir dvilikapirštės žarnos opos (pepsinės opos), virškinamojo trakto prakiurimas arba kraujavimas iš virškinamojo trakto, kurie kartais gali baigtis mirtini, ypač senyviems žmonėms (žr. 2 skyrių "Specialių atsargumo priemonių reikia vartojant DicloRapid"). Pavartojus vaistinį preparatą buvo pranešimų apie pykinimą, vėmimą, viduriavimą, vidurių pūtimą, vidurių užkietėjimą, dispepsiją, pilvo skausmą, deguto spalvos išmatas, vėmimą krauju, opinį burnos gleivių uždegimą (opinį stomatitą), kolito paūmėjimą ir Krono ligą (žr. 2 skyrių "Specialių atsargumo priemonių reikia vartojant DicloRapid"). Rečiau pasitaikė skrandžio gleivinės uždegimas.

Vartojant NVNU, buvo pranešimų apie skysčių susilaikymą (edema), padidėjusį kraujospūdį ir širdies nepakankamumą.

Tokie vaistai, kaip DicloRapid, gali būti susiję su širdies priepuolio („miokardo infarkto") ar insulto pavojaus nedideliu padidėjimu.

Kraujo ir limfinės sistemos sutrikimai

Nedažni: kraujo gamybos sutrikimai (anemija, leukopenija, agranuliucitozė, trombocitopenija, pancitopenija). Gali būti tokių pradinių simptomų: karščiavimas, gerklės skausmas, paviršinės burnos žaizdos, į gripą panašūs simptomai, didelis nuovargis, kraujavimas iš nosies bei odos kraujosruvos. Tokiais atvejais reikia nedelsiant nutraukti vaisto vartojimą ir kreiptis į gydytoją. Ligoniams, kuriems atsiranda tokių simptomų, gydytis savarankiškai skausmą malšinančiais ar karščiavimą mažinančiais vaistais draudžiama. Gydant ilgą laiką, būtina reguliariai ištirti kraujo ląstelių kiekį.

Labai reti: hemolizinė anemija (mažakraujystė dėl sustiprėjusio eritrocitų suirimo).

Imuninės sistemos sutrikimai

Dažni: padidėjusio jautrumo reakcijos, tokios kaip odos bėrimas ir niežėjimas.

Nedažnos: dilgėlinė.

Galimos sunkios padidėjusio jautrumo reakcijos, kurios gali pasireikšti veido, liežuvio ar gerklų patinimu, susiaurinančiu kvėpavimo takus, dusuliu ir astmos priepuoliu, pulso padažnėjimu, kraujospūdžio sumažėjimu ar net gyvybei pavojingu šoku. Jeigu atsiranda kuris nors iš minėtų simptomų (jų gali atsirasti net pirmą kartą pavartojus vaistą), skubi medicininė pagalba yra būtina. Šiais atvejais nedelsiant vaisto vartojimą reikia nutraukti ir kreiptis į gydytoją.

Nedažni: gali atsirasti edema (skysčio susikaupimas organizme, pavyzdžiui, periferinė edema), ypač ligoniams, kurių padidėjęs kraujospūdis arba sutrikusi inkstų funkcija.

Labai reti: alerginis kraujagyslių (vaskulitas) ir plaučių (pneumonitas) uždegimas.

Infekcijos ir infestacijos

Labai reti: su nesteroidinių vaistų nuo uždegimo, kuriems priklauso DicloRapid) vartojimu susijęs infekcinio uždegimo pablogėjimas (pvz., pasireiškia nekrozinis jungiamojo audinio plėvės (fascijos) uždegimas (fascijitas)).

Jeigu vartojant DicloRapid atsiranda infekcinės ligos požymių (pvz., paraudimas, patinimas, hipertermija, skausmas, karščiavimas) arba jie blogėja, turite nedelsdamas kreiptis į gydytoją.

Labai reti: gali pasireikšti sunkus galvos skausmas, pykinimas, vėmimas, karščiavimas, kaklo sustingimas ar sąmonės sutrikimas. Šis sutrikimas dažniau pasitaiko pacientams, kurie serga autoimuninėmis ligomis (sistemine raudonąja vilklige, mišriomis jungiamojo audinio ligomis).

Metabolizmo ir mitybos sutrikimai

Labai reti: kasos uždegimas.

Nervų sistemos sutrikimai

Dažni: centrinės nervų sistemos sutrikimai, pavyzdžiui, galvos skausmas, susijaudinimas, irzlumas, nuovargis, mieguistumas, galvos svaigimas.

Labai reti: jautrumo sutrikimai, skonio pojūčio sutrikimai, atminties pablogėjimas, orientacijos sutrikimas, mėšlungis ir drebulys.

Akies sutrikimai
Labai reti: regos sutrikimai (neryškus matymas, dvejinimasis akyse).

Ausų ir labirintų sutrikimai
Labai reti: spengimas ausyse bei laikinas klausos sutrikimas,

Psichikos sutrikimai

Labai reti: psichikos reakcijos, depresija, nerimas ir košmarai.

Širdies sutrikimai

Labai reti: dažno širdies plakimo pojūtis (palpitacija), širdies nepakankamumas, edema ir miokardo infarktas.

Kraujagyslių sutrikimai
Labai reti: hipertenzija.

Virškinimo trakto sutrikimai

Gali atsirasti pepsinių opų, virškinimo trakto prakiurimas ir prasidėti kraujavimas iš virškinimo trakto, kurie kartais gali būti mirtini, ypač senyviems žmonėms.

Labai dažni: nusiskundimai virškinimo trakto veikla, pavyzdžiui, pykinimas, vėmimas ir viduriavimas, skrandžio uždegimas, o taip pat silpnas kraujavimas iš virškinimo trakto, kuris išimtiniais atvejais gali sukelti anemiją.

Dažni: virškinimo sutrikimai, vidurių pūtimas, pilvo diegliai, apetito netekimas, skrandžio bei žarnų opos (kartu gali būti kraujavimas ar prakiurimas), kartais vėmimas krauju, išmatos su krauju ar viduriavimas kraujingomis išmatomis.

Jeigu skauda pilvo apačią, tuštinatės juodomis išmatomis arba išmatomis su krauju, nedelsdamas nutraukite DicloRapid vartojimą ir kreipkitės į gydytoją.

Labai reti: burnos gleivinės uždegimas, liežuvio uždegimas, stemplės pažeidimai (stemplės žaizdos), vidurių užkietėjimas ir nusiskundimai apatinės pilvo dalies veikla, pavyzdžiui, storosios žarnos uždegimas su kraujavimu, Krono ligos ir (arba) opinio kolito pasunkėjimas (storosios žarnos uždegiminė liga, susijusi su išopėjimu). Žarnų susiaurėjimas (striktūros).

Kepenų ir tulžies sistemos sutrikimai

Dažni: kepenų funkcijos tyrimų rodmenų padidėjimas (transaminazių serume padaugėjimas).

Nedažni: kepenų pažeidimas , ypač ilgalaikio gydymo metu, kepenų uždegimas su gelta arba be jos, labai retai jis gali būti žaibinės eigos, įskaitant atvejus, kai perspėjamųjų simptomų nebūna.

Reikia reguliariai tirti kepenų funkcijos tyrimų rodmenis.

Odos ir poodinio audinio sutrikimai

Nedažni: nuplikimas.

Labai reti: odos paraudimas (eritema, egzema, egzantema), padidėjęs jautrumas šviesai, taškinė odos kraujosruva (purpura) ir sunkios pūslinės odos reakcijos, įskaitant Stivenso ir Džonsono sindromą bei toksinę epidermio nekrolizę (Lyell sindromas).

Inkstų ir šlapimo takų sutrikimai

Nedažni: edema (skysčių susilaikymas kūne, pvz periferinė edema), ypač pacientams, turintiems didelį kraujo spaudimąarba sergantiems inkstų nepakankamumu.

Labai reti: inkstų audinio pažeidimas (intersticinis nefritas, papilų nekrozė), jis gali būti susijęs su ūminiu inkstų funkcijos sutrikimu (inkstų nepakankamumu), albuminų (proteinurija) ir (arba) kraujo (hematurija) išsiskyrimu su šlapimu.

Gali pasireikšti nefrozinis sindromas (skysčio susikaupimas organizme (edema) ir didelio kiekio albuminų išsiskyrimas su šlapimu).

Šlapimo išsikyrimo sumažėjimas, skysčio susikaupimas organizme (edema) ir bendras negalavimas gali būti inkstų ligos ar net inkstų nepakankamumo požymiai.

Jeigu atsiranda minėtų simptomų arba jie pablogėja, nutraukite DicloRapid vartojimą ir nedelsdamas kreipkitės į gydytoją.

Jeigu pasireiškia stiprus šalutinis poveikis arba jeigu atsiranda šiame lapelyje nepaminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

5. KAIP LAIKYTI DICLORAPID

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

Ant kartono dėžutės ir lizdinės plokštelės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, DicloRapid vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės to mėnesio dienos.

Laikyti ne aukštesnėje kaip 30°C temperatūroje.

Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo drėgmės.

Vaistų likučių negalima mesti į kanalizaciją arba kartu su buitinėmis atliekomis. Kaip naikinti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Visa tai padės apsaugoti aplinką.

6. KITA INFORMACIJA

DicloRapid sudėtis

Veiklioji medžiaga ‑ diklofenako natrio druska.

Vienoje skrandyje neirioje kietoje kapsulėje yra 75 mg diklofenako natrio druskos.

Pagalbinės medžiagos

Kapsulės turinys: talkas, mikrokristalinė celiuliozė, povidonas, koloidinis bevandenis silicio dioksidas, propilenglikolio, metakrilo rūgšties ir etilakrilato 1:1 kopolimeras.

Kapsulės dangtelis: želatina, eritrozinas E 127, titano dioksidas E 171, geltonasis geležies oksidas E 172, natrio laurilsulfatas.

Kapsulės korpusas: eritrozinas E 127, titano dioksidas E 171, geltonasis geležies oksidas E 172, želatina, natrio laurilsulfatas.

DicloRapid išvaizda ir kiekis pakuotėje

DicloRapid yra nepermatomos, raudonos spalvos skrandyje neirios kietos kapsulės.

Pakuotėje yra 10, 30 arba 50 skrandyje neirių kietų kapsulių.

Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

Rinkodaros teisės turėtojas

UAB „PharmaSwiss"

Šeimyniškių g. 21B

LT-09200, Vilnius

Lietuva

Tel. + 370 5 2790702

Gamintojas

Temmler Werke GmbH

Weihenstephaner Str.28

D-81673 München

Vokietija 

Prašome įdėmiai perskaityti pakuotės lapelį ir vaistą vartoti, kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai.

Raktiniai žodžiai

DicloRapid, Diklofenakas, Nuo, Uždegimo, Reumato, Reumatoidinis, Artritas, Osteoartritas, Ankilozinis, Spondilitas, Podagra, Periartritas, Sausgyslės, Uždegimas, Tendinitas, Tepalinio, Maišelio, Bursitas, Patinimas, Skausmas