Diclofenac


Diclofenac-ratiopharm uno 150mg p.atp.tab.N50
Ratiopharm
Kaina apie 5.58 Eur

PAKUOTĖS LAPELIS: INFORMACIJA VARTOTOJUI

Diclofenac-ratiopharm uno 150 mg pailginto atpalaidavimo tabletės

Diklofenakas

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą

- Neišmeskite lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.

- Jeigu kiltų klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

- Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Preparatas gali jiems pakenkti net tokiu atveju, jeigu jų ligos

simptomai yra tokie patys kaip Jūsų.- Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Lapelio turinys

1. Kas yra Diclofenac-ratiopharm uno ir nuo kam jis vartojamas

2. Kas žinotina prieš vartojant Diclofenac-ratiopharm uno

3. Kaip vartoti Diclofenac-ratiopharm uno

4. Galimas šalutinis poveikis

5. Kaip laikyti Diclofenac-ratiopharm uno

6. Kita informacija

1. KAS YRA DICLOFENAC-RATIOPHARM UNO IR KAM JIS VARTOJAMAS

Šis vaistas vartojamas skausmui malšinti ir uždegimui slopinti, kai esti:

- lėtinis sąnarių uždegimas, reumatoidinis artritas (lėtinis poliartritas).

2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT DICLOFENAC-RATIOPHARM UNO

Diclofenac-ratiopharm uno vartoti negalima:

- nustatytas padidėjęs jautrumas veikliajai medžiagai diklofenakui arba pagalbinėms medžiagoms;

- yra neaiškios kilmės kraujodaros ir kraujo krešumo sutrikimų;

- nustatyta skrandžio arba žarnų opa;

- kraujuoja iš skrandžio ar žarnų (kraujavimas virškinamajame trakte), į smegenis ar kitus organus;

- paskutiniuosius tris nėštumo mėnesius;

- vaikams

ir jaunesniems negu 18 metų paaugliams gydyti.

Įspėjimai

Tokie vaistai, kaip Diclofenac-ratiopharm uno pailginto atpalaidavimo tabletės, gali būti susiję su nedideliu širdies priepuolio („miokardo infarkto") ar insulto pavojaus padidėjimu. Bet koks pavojus yra labiau tikėtinas ilgą laiką vartojant vaistą didelėmis dozėmis. Neviršykite rekomenduotos dozės ar gydymo laiko.

Jei Jūsų širdies veikla yra sutrikusi, patyrėte insultą arba galvojate, kad Jums galėtų grėsti šios būklės (pavyzdžiui, Jūsų kraujospūdis yra padidėjęs, sergate diabetu, turite daug cholesterolio arba rūkote), turite aptarti gydymą su savo gydytoju arba vaistininku.

Specialių atsargumo priemonių reikia:Vartodami Diclofenac-ratiopharm uno pailginto atpalaidavimo tabletes būkite atsargūs (pvz., nustatydami ilgesnį vartojimo laiką) ir pasitarkite su gydytoju, kai:

- sergate kai kuriomis paveldimomis kraujo ligomis (esant porfirijos atsiradimo galimybėms),

- yra virškinamojo trakto funkcijos sutrikimų, anamnezės duomenų apie galimą skrandžio ar žarnų opaligę, storosios žarnos uždegimą (opinį kolitą, Krono ligą),

- padidėjęs kraujospūdis, širdies veiklos nepakankamumas,

- nustatyti inkstų pažeidimai,

- sunkiai sutrikusi kepenų funkcija,

- neseniai buvo atlikta operacija;

- sergate kai kuriomis autoimuninėmis ligomis (sistemine raudonąja vilklige arba mišria jungiamojo audinio liga),

- pirmuosius 6 nėštumo mėnesius,

- jei žindote kūdikį.

Ką dar reikėtų žinoti vartojant vaistą

Jei skausmą malšinantys vaistai vartojami ilgai ir ne pagal gydytojo nurodymus, gali prasidėti galvos skausmas, kurio nenuramina netgi didelės vaistų dozės.

Kai nuolat vartojami skausmą malšinantys vaistai, ypač jei derinami keli skirtingai veikiantys, gali atsirasti ilgalaikis inkstų pažeidimas ir inkstų funkcijos sutrikimų pavojus (analgetikų sukeliama nefropatija).

Tik laikantis atsargumo ir prižiūrint gydytojui Diclofenac-ratiopharm uno pailginto atpalaidavimo tabletes gali vartoti pacientai, kurie serga alergine sloga, paburkusi jų nosies gleivinė (turi nosies polipų), serga lėtinėmis obstrukcinėmis kvėpavimo takų ligomis (pvz., astma), taip pat ligoniai, kuriems nustatytas padidėjęs jautrumas analgetikams ar nesteroidiniams uždegimą slopinantiems ir skausmą malšinantiems vaistams, kuriais gydomas reumatas.

Jei minėti pacientai vartoja Diclofenac-ratiopharm uno pailginto atpalaidavimo tabletes, kyla ypatingas padidėjusio jautrumo (alerginių reakcijų) pavojus.

Šios reakcijos gali reikštis astmos priepuoliu (vadinamoji astma analgetikams), odos ir gleivinių paburkimu (vadinamoji Kvinkės edema) ar dilgėline (urtikarija).

Tokia priežiūra būtina ir tiems pacientams, kurių padidėjęs jautrumas (alergiški) kitoms medžiagoms, nes jiems vartojant Diclofenac-ratiopharm uno pailginto atpalaidavimo tabletes taip pat kyla didesnis alerginių reakcijų pavojus.

Diklofenakas gali sukelti trumpalaikį trombocitų agregacijos slopinimą.

NėštumasPrieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

Jei ilgai gydantis Diclofenac-ratiopharm uno pailginto atpalaidavimo tabletėmis pastojote, praneškite apie tai gydytojui.

Tik pasitarus su gydytoju Diclofenac-ratiopharm uno pailginto atpalaidavimo tabletes galima vartoti pirmuosius 6 nėštumo mėnesius. Diclofenac-ratiopharm uno pailginto atpalaidavimo tablečių nereikėtų vartoti 3 paskutiniuosius nėštumo mėnesius, nes gimdymo metu gali padidėti komplikacijų pavojus motinai ir vaikui.

Žindymo laikotarpisPrieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

Nedidelis kiekis veikliosios medžiagos (diklofenako) ir jo irimo produktų patenka į motinos pieną. Jei diklofenakas vartojamas trumpai, šalutinio poveikio kūdikiui nebūna, kūdikio žindymo nutraukti nereikia. Jei skiriamos didelės vaisto dozės vartoti ilgam, reikėtų kuo anksčiau nustoti žindyti.

Vairavimas ir mechanizmų valdymasKadangi vartojant Diclofenac-ratiopharm uno pailginto atpalaidavimo tabletes gali atsirasti kai kurių šalutinio poveikio centrinei nervų sistemai požymių (nuovargis, svaigulys), tai pavieniais atvejais gali trikdyti gebėjimą vairuoti, valdyti mechanizmus arba dirbti nesaugiomis sąlygomis. Jūsų reakcija gali būti lėtesnė ir nelabai tiksli tuomet, kai įvyksta kas nors staigaus ir netikėto. Nevairuokite tokiais atvejais ir nedirbkite su mechanizmais! Nedirbkite nesaugiomis sąlygomis!

Poveikis gali dar sustiprėti, jei kartu su vaistu vartojama alkoholio.

Kitų vaistų vartojimasJeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytų be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Vartojant Diclofenac-ratiopharm uno kartu su digoksinu (širdį stiprinančiu vaistu), fenitoinu (vaistu traukuliams slopinti) arba ličiu (psichikos ligoms gydyti tinkančiais vaistais), gali padidėti šių vaistų koncentracija kraujo plazmoje.

Diclofenac-ratiopharm uno gali susilpninti šlapimą varančių ir kraujospūdį mažinančių vaistų poveikį.

Diclofenac-ratiopharm uno gali taip pat susilpninti AKF inhibitorių (vaistai širdies veiklos silpnumui ir padidėjusiam kraujospūdžiui gydyti) poveikį. Jei šie preparatai vartojami kartu, padidėja inkstų pažeidimų pavojus.

Vartojant su Diclofenac-ratiopharm uno šlapimo išsiskyrimą skatinančius vaistus, kurie sulaiko organizme kalį, gali padidėti kalio kiekis kraujyje.

Skiriant Diclofenac-ratiopharm uno kartu su kitais panašiais uždegimą slopinančiais ir skausmą malšinančiais (nesteroidiniais uždegimą slopinančiais ir skausmą malšinančiais) vaistais arba gliukokortikoidais (kortizolio preparatais), padidėja šalutinio poveikio pavojus virškinamajam traktui.

Jei Diclofenac-ratiopharm uno vartojamas 24 valandas prieš metotreksato vartojimą arba po jo, kraujyje gali padidėti metotreksato koncentracija ir sustiprėti jo šalutinis poveikis.

Iki šiol atliktais klinikiniais tyrimais nustatyta, kad sąveikos tarp diklofenako ir kraujo krešumą mažinančių vaistų nėra. Tačiau, kai gydoma abiem šiais preparatais, dėl saugumo reikėtų tirti krešumą.

Nesteroidiniai preparatai reumatui gydyti (kaip ir Diclofenac-ratiopharm uno pailginto atpalaidavimo tabletės) gali sustiprinti ciklosporino (vaisto, slopinančio imuninę sistemą, pvz., po organų transplantacijos) toksinį poveikį inkstams. Pasitaikė pavienių pranešimų apie gliukozės kiekio kraujyje pakitimus vartojant diklofenaką, kurie privertė keisti diabetui gydyti vartojamų vaistų dozę. Todėl, vartojant šiuos preparatus kartu ir norint išvengti komplikacijų, reikia kontroliuoti gliukozės kiekį kraujyje.

3. KAIP VARTOTI DICLOFENAC-RATIOPHARM UNO

Diklofenako dozė priklauso nuo ligos sunkumo.

Suaugusiesiems skiriama vartoti po vieną pailginto atpalaidavimo tabletę per parą (atitinka 150 mg natrio diklofenako).

Pailginto atpalaidavimo tabletes reikia nuryti nesukramtytas, gausiai užsigerti skysčiu (pvz., stikline vandens) prieš valgymą. Kai skrandis jautrus, Diclofenac-ratiopharm patariama vartoti valgymo metu.

Vartojimo trukmę nustato gydytojas. Sergant reumatinėmis ligomis vaisto galima vartoti ilgai.

Jeigu manote, kad Diclofenac-ratiopharm uno pailginto atpalaidavimo tabletės veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Pavartojus per didelę Diclofenac-ratiopharm uno dozę

Vartokite Diclofenac-ratiopharm uno pailginto atpalaidavimo tabletes taip, kaip nurodė gydytojas arba tokia doze, kuri nurodyta informaciniame lapelyje. Jei skausmas visiškai nenurimsta, pasitarkite su gydytoju. Nedidinkite dozės savo nuožiūra.

Perdozavus vaisto gali būti centrinės nervų sistemos sutrikimų: galvos skausmas, svaigulys, apstulbimo pojūtis, sąmonės pritemimas. Be to, skauda pilvą, pykina, vemiama. Tai pat pasitaikė kraujavimas iš virškinamojo trakto, kepenų ir inkstų funkcijos sutrikimas. Specifinio priešnuodžio diklofenakui nėra.

Atsiradus įtarimui dėl perdozavimo, pasitarkite su gydytoju, kuris, įvertinęs apsinuodijimo sunkumą, nuspręs, kokių gydomųjų priemonių reikėtų imtis.

4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

Diclofenac-ratiopharm uno, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems.

Reikia prisiminti, kad žemiau išvardijami šalutinio poveikio požymiai ypač priklauso nuo vaisto dozės ir kiekvienam žmogui yra individualūs. Tai taikytina kraujavimo iš virškinamojo trakto pavojui (skrandžio gleivinės uždegimas ir erozijos, opos), kuris priklauso nuo dozės dydžio ir vartojimo trukmės.

Šalutinio poveikio dažnumo įvertinimui naudojami tokie duomenys. Galimi nepageidaujamo poveikio požymiai išvardyti pagal organų sistemų klases ir jų dažnį.

Labai dažni

daugiau nei 1 tarp 10 gydytų pacientų

Dažni

mažiau nei 1 tarp 10, bet daugiau nei 1 tarp 100 gydytų pacientų

Nedažni

mažiau nei 1 tarp 100, bet daugiau nei 1 tarp 1000 gydytų pacientų

Reti

mažiau nei 1 tarp 1000, bet daugiau nei 1 tarp 10000 gydytų pacientų

Labai reti

mažiau nei 1 tarp 10000 gydytų pacientų, taip pat pavieniai atvejai

Virškinamojo trakto sutrikimai

Tokie virškinamojo trakto sutrikimai kaip pykinimas, vėmimas ir viduriavimas pasitaiko dažnai. Neintensyvus kraujavimas iš virškinamojo trakto taip pat neretas reiškinys ir gali sukelti mažakraujystę.

Nedažnai sutrinka virškinimas skrandyje, žarnyne susikaupia dujų, atsiranda spazmų, sumažėja apetitas ir virškinamajame trakte atsiveria opų (kai kada jos kraujuoja ar prakiūra). Retai pasitaiko vėmimas su krauju, kraujo išmatose ar viduriavimas su kraujo priemaiša.

Pacientus reikėtų įspėti, kad, atsiradus šiems požymiams, reikia liautis vartoti vaisto ir nedelsiant kreiptis į gydytoją.

Pavieniais atvejais pasitaikė: burnos ir liežuvio gleivinės uždegimas, stemplės pažeidimas, vidurių užkietėjimas (kai vaistas geriamas) ir apatinės virškinamojo trakto dalies funkcijos sutrikimų (pvz., kolitas su kraujavimu, pablogėjo Krono ligos ar opinio kolito eiga), žarnyno susiaurėjimas (kai susidaro į plėvę panašus susiaurėjimas).

Pasitaiko pavienių kasos uždegimo (pankreatito) atvejų.

Nervų sistemos sutrikimai

Nedažnai pasitaiko tokių centrinės nervų sistemos sutrikimų: karščiavimas, sujaudinimas, dirglumas, nuovargis, apdujimas, svaigulys.

Pavieniais atvejais atsirado jutimo sutrikimų – pakitęs skonis, regėjimas (dvejinimasis, neaiškus matymas), spengimas ausyse, laikinas klausos sutrikimas,

susilpnėjusi atmintis ir sutrikusi orientacija, traukuliai, baimės pojūtis, košmarai, drebulys, depresija ir kitų psichikos reakcijų.

Vartojant diklofenako, pavieniais atvejais pasitaikė sprando sustingimas (rigidiškumas), galvos skausmas, pykinimas, vėmimas, karščiavimas ar netgi pritemusi sąmonė (aseptinio meningito požymiai). Sergantiesiems autoimuninėmis ligomis (sistemine raudonąja vilklige, mišriomis jungiamojo audinio ligomis) tai atsitiko dažniau.

Odos ir poodinio audinio sutrikimai

Nedažnai kyla padidėjusio jautrumo reakcijų: bėrimas, niežulys, rečiau – dilgėlinė ar židininis nuplikimas.

Pasitaikė pavienių pūslinio bėrimo, egzemos, eritemos, padidėjusio jautrumo šviesai, rožinio bėrimo (įskaitant alerginę purpurą) ir sunkių odos pažeidimų (Stevenso-Džonsono, Lajelio sindromo) atvejų.

Inkstų ir šlapimo takų sutrikimai

Pavieniais atvejais pažeidžiamas inkstų audinys (intersticinis nefritas, papilių nekrozė), ir dėl to gali staiga sutrikti inkstų funkcija, šlapime atsirasti baltymo (proteinurija) ir/arba kraujo (hematurija).

Retai gali būti nefrozės sindromas (organizme susilaiko skysčiai {edema} ir su šlapimu išsiskiria daug baltymo).

Dėl to inkstų funkcija turi būti reguliariai tiriama.

Sumažėjęs šlapimo išsiskyrimas, patinimai ir bendroji negalia gali būti inkstų ligos ar netgi inkstų nepakankamumo požymiai. Atsiradus šiems požymiams arba jiems blogėjant, reikia liautis Diclofenac-ratiopharm uno pailginto atpalaidavimo tabletes vartoti ir nedelsiant pasitarti su gydančiuoju gydytoju.

Kepenų ir tulžies sistemos sutrikimai

Nedažnai kraujo serume padaugėja kepenų fermentų (transaminazių).

Retais atvejais gali būti pažeistos kepenys (kepenų uždegimas su gelta ar be jos, pavieniais atvejais žaibinė jo eiga be jokių ligos pradžios požymių ar jam būdingų požymių). Todėl reikia reguliariai tirti ir kepenų funkciją.

Kraujo ir limfinės sistemos sutrikimai

Retais atvejais gali atsirasti kraujodaros sistemos sutrikimų (anemija, leukopenija, agranulocitozė, trombocitopenija). Pirmieji simptomai gali būti: karščiavimas, gerklės skausmas, odos pažeidimai, į gripą panašūs požymiai, išsekimas, kraujavimas iš nosies, kraujosruvos odoje. Tuomet reikia nedelsiant liautis vartoti vaistą ir pasitarti su gydytoju. Negalima be gydytojo nurodymų vartoti skausmą ir karščiavimą mažinančių vaistų. Jei vaistas vartojamas ilgai, būtina reguliariai tirti kraujo sudėtį.

Pavieniais atvejais pasitaiko hemolizinė anemija (anemija dėl pagreitėjusio raudonųjų kraujo ląstelių irimo).

Širdies ir kraujagyslių sutrikimai

Pasitaiko pavienių pranešimų apie juntamą širdies plakimą, skausmą krūtinėje ar padidėjusį kraujospūdį.

Tokie vaistai, kaip Diclofenac-ratiopharm uno pailginto atpalaidavimo tabletės, gali būti susiję su širdies priepuolio („miokardo infarkto") ar insulto pavojaus nedideliu padidėjimu.

Bendri sutrikimai ir vartojimo vietos pažeidimai

Gali būti sunkių padidėjusio jautrumo reakcijų. Jos gali reikštis taip: pabrinksta veidas, liežuvis, gerklos, susiaurėja kvėpavimo takai, pasunkėja kvėpavimas, gali prasidėti netgi astmos priepuolis, tachikardija, sumažėti kraujospūdis ir ligai progresuojant ištikti gyvybei pavojingas šokas. Jei atsiranda bet koks iš šių požymių, kuris gali būti net pirmąjį kartą pavartojus vaisto, reikalinga skubi medicinos pagalba.

Esant padidėjusiam kraujospūdžiui ar sutrikusiai inkstų funkcijai, retais atvejais gali atsirasti patinimų (periferiniai patinimai).

Pavieniais atvejais pasitaikė kraujagyslių uždegimas (vaskulitas) ar plaučių uždegimas.

Retai, tuomet kai kartu vartojami uždegimą slopinantys vaistai (sisteminiai nesteroidiniai preparatai, kurių grupei priklauso Diclofenac-ratiopharm uno pailginto atpalaidavimo tabletės), buvo pranešama apie uždegimo sustiprėjimą dėl prisimetusios infekcijos (pvz., atsiranda nekrozuojantis fascitas).

Jei, vartojant Diclofenac-ratiopharm uno pailginto atpalaidavimo tabletes atsiranda infekcijos požymių (pvz., paraudimas, patinimas, karščiavimas, skausmas) ar jie sustiprėja, nedelsiant rekomenduojama pasitarti su gydytoju.

Jeigu atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

5. KAIP LAIKYTI DICLOFENAC-RATIOPHARM UNO

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

Laikyti išorinėje gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo drėgmės.

Vaisto tinkamumo laikas nurodytas ant dėžutės. Pasibaigus tinkamumo laikui, vaisto vartoti negalima.

6. KITA INFORMACIJA

Diclofenac-ratiopharm uno sudėtis:

-Veiklioji medžiaga yra natrio diklofenakas; vienoje tabletėje yra 150 mg natrio diklofenako.

-Pagalbinės medžiagos yra hipromeliozė, manitolis, povidonas, talkas, mikrokristalinė celiuliozė, koloidinis silicio dioksidas, magnio stearatas, hidrintas ricinos aliejus, etilceliuliozė, natrio krakmolo glikolatas, dažiklis E 172.

Pakuotė

Gamintojo pakuotėje yra 10, 20 arba 50 pailginto atpalaidavimo tablečių.

Rinkodaros teisės turėtojas

ratiopharm GmbH, Graf-Arco-Str. 3, 89070 Ulm, Vokietija,

Telefonas 49 (0) 731 4 01 01

Faksas 49 (0) 731 4 02 73 30

GamintojasMerckle GmbH, Ludwig-Merckle-Str. 3, 89143 Blaubeuren, Vokietija

Telefonas 49 7 34 41 40; faksas 49 73 44 14 16 20

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

ratiopharm International GmbH

Subačiaus g. 23-2/ Rasų g. 2-2,

Vilnius LT 11350

Tel.: +370 5 212 32 95

Fax.: +370 5 260 8737

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2007-05-09 

Prašome įdėmiai perskaityti pakuotės lapelį ir vaistą vartoti, kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai.

Raktiniai žodžiai

Diclofenac, Diklofenakas, Ūmiam, Skausmui, Malšinti, Sąnarių, Uždegimas, Artritas, Podagra, Reumatoidinis