Diclac


Diclac 1% gelis 50g
Sandoz
Kaina apie 4.66 Eur

INFORMACINIS LAPELIS

Atidžiai perskaitykite visą informacinį lapelį, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.

Šio vaisto galima įsigyti be recepto, tačiau jo reikėtų vartoti tiksliai taip, kaip nurodyta, kad poveikis būtų geriausias.

- Neišmeskite lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.

- Jeigu norite sužinoti daugiau arba pasitarti, kreipkitės į vaistininką.

- Jeigu simptomai pasunkėja arba per 3 dienas nepalengvėjo, būtina kreiptis į gydytoją.

Lapelio turinys

1. Kas yra Diclac ir nuo ko jis vartojamas

2. Kas žinotina prieš vartojant Diclac

3. Kaip vartoti Diclac

4. Galimas šalutinis poveikis

5. Diclac laikymo sąlygos

6. Kita informacija

Diclac 1% gelis

Diklofenako natrio druska

- Veiklioji medžiaga yra diklofenako natrio druska, jos viename grame gelio yra 10 mg

- Pagalbinės medžiagos yra: amoniakas, karbomeras 980, deciloleatas, dinatrio edetatas, oktildodekanolis, lecitinas, izopropilo alkoholis, RRR-alfa-tokoferolis, aromatinės medžiagos, išgrynintas vanduo.

Registravimo liudijimo turėtojas

Sandoz d.d.

Verovškova 57,

1000 Ljubljana,

Slovėnija

Gamintojas

SALUTAS Pharma GmbH

Otto-von-Guericke-Allee 1

D-39179 Barleben, Vokietija

1. KAS YRA DICLAC IR NUO KO JIS VARTOJAMAS

Diclac yra liposomų emulsijos gelis.

Vaistas vartojamas iš išorės skausmui malšinti, uždegimui slopinti bei patinimui mažinti, jei yra:

Skausmo malšinimas bei uždegimo slopinimas, jei yra:

· reumatinių ligų sukeltas minkštųjų audinių pažeidimas: sausgyslių ir jų makščių, tepalinio maišelio, raumenų ir jų dangalų uždegimas, peties-plaštakos sindromas;

· degeneracinė galūnių sąnarių (kelio ir smulkesnių) artrozė;

· sporto traumos ar nelaimingo atsitikimo sukeltas pažeidimas (sąnario raiščių patempimas, sumušimas, sausgyslių pertempimas).

2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT DICLAC

Diclac vartoti draudžiama: - jei padidėjęs jautrumas diklofenakui, bet kuriai preparato sudėtyje esančiai medžiagai arba kitokiems vaistams nuo skausmo ir reumato (nesteroidiniams vaistams nuo uždegimo).

Specialių atsargumo priemonių reikia: ligoniams, sergantiems bronchine astma, šienlige, nosies gleivinės paburkimu (nosies polipais), lėtine kvėpavimo takų liga

, kuri siaurina bronchus (obstrukcine kvėpavimo takų liga), lėtine kvėpavimo organų infekcine liga (ypač jei ji susijusi su simptomais, kurie panašūs į šieno slogos simptomus), taip pat pacientams, kurių jautrumas visų rūšių skausmą malšinantiems ir antireumatiniams vaistams yra padidėjęs, vartojant Diclac gelio, greičiau nei kitiems ligoniams gali prasidėti bronchinės astmos priepuolis (vadinamasis analgetikų netoleravimas, arba analgetikų astma), lokaliai patinti oda ir gleivinė (prasidėti Kvinkės edema) arba atsirasti dilgėlinė. Šiems ligoniams Diclac gelio galima vartoti tik ėmusis tam tikrų atsargumo priemonių ir nuolat prižiūrint medikui.Toks atsargumas reikalingas ir pacientams, kurie daug jautriau reaguoja į kitas medžiagas (yra alergiški), pavyzdžiui, jiems prasideda odos reakcija (atsiranda niežulys arba dilgėlinė).

Nėštumas

Pirmuosius 6 nėštumo mėnesius Diclac galima vartoti tik gydytojo nurodymu. Dėl didesnio komplikacijų pavojaus motinai ir kūdikiui gimdymo metu paskutiniais trimis nėštumo mėnesiais bei žindymo laikotarpiu Diclac vartoti ilgai bei juo tepti didelį odos plotą negalima.

Žindymo laikotarpis

Nedidelis veikliosios medžiagos diklofenako natrio druskos kiekis patenka į motinos pieną. Jei įmanoma, žindymo laikotarpiu medikamentu tepti ilgiau ir/arba didesnį odos plotą reikėtų vengti. Be to, kad kūdikis neturėtų jokio kontakto su medikamentu, žindyvei tepti krūtis Diclac draudžiama.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Manoma, kad Diclac paciento gebėjimui reaguoti įtakos nedaro.

Kitų vaistų vartojimas

Diclac, jei jo vartojama tinkamai, sąveikos su kitais vaistais nepastebėta. Vis dėlto, jei pacientas kartu vartoja ar neseniai vartojo kitokių vaistų, reikia informuoti gydytoją.

3. KAIP VARTOTI DICLAC

Medikamento galima vartoti tik iš išorės! Jo nuryti draudžiama!

Diclac 1 % gelio reikia vartoti 3 kartus per dieną. Iš tūbelės reikia išspausti 11 cm gelio juostelę, kuri yra ekvivalentiška 3 g gelio (30 mg diklofenako natrio) ir ja patepti skaudamą vietą. Per dieną galima vartoti ne daugiau kaip 9 g gelio (atitinka 90 mg diklofenako natrio).

Ant reikiamos kūno dalies reikia užtepti ploną Diclac sluoksnį ir po to jį švelniai įtrinti.

Prieš apsirengiant reikia kelias minutes palaukti, kol gelis išdžius. Preparato vartoti po sandarinamuoju tvarsčiu nerekomenduojama.

Be to, Diclac, kaip pagalbinės priemonės, galima vartoti kartu su kitomis medikamentų formomis, kurių sudėtyje yra diklofenako.

Kaip ilgai vartoti Diclac? Gydymo trukmę nustato gydytojas.

Pavartojus per didelę Diclac dozę

Užtepus didesnę, negu rekomenduojama, dozę, gelį reikia nušluostyti ir po to odą nuplauti vandeniu. Diclac pavartojus netinkamai ar daug didesnę dozę, reikia informuoti gydytoją. Specifinio priešnuodžio nėra..

Pamiršus pavartoti Diclac

Praleidus vienkartinę dozę, į tai reikia nekreipti dėmesio ir vaisto vartoti toliau taip, kaip nurodyta. Jei pacientui atsiranda abejonių arba jis nori gydymą pertraukti ar baigti anksčiau laiko, reikia pasitarti su gydytoju.

4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

Diclac, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį.

Retkarčiais prasideda lokali odos reakcija: paraudimas, niežėjimas, deginimas, išbėrimas, kuris retkarčiais būna susijęs su pūlinėliais ar dilgėline.

Diclac retai gali sukelti padidėjusio jautrumo reakciją, t. y. lokalią alerginę reakciją (kontaktinį dermatitą).

Jei Diclac tepamas ilgai ir (arba) didelis odos plotas, gali pasireikšti toks pats šalutinis poveikis kai kurioms organų sistemoms ar net visam organizmui, kokį sukelia sistemiškai vartojami diklofenako preparatai.

Pavartojus lokaliai preparatų, kurių sudėtyje yra diklofenako, pastebėta virškinimo trakto veiklos sutrikimo, generalizuoto odos išbėrimo, padidėjusios jautrumo reakcijos, pasireiškusios veido patinimu (angioedema) ir dusuliu, bei padidėjusio jautrumo šviesai pavienių atvejų.

Jei pasireiškia nepageidaujamas poveikis, reikia kreiptis į gydytoją ar vaistininką. Tik gydytojas nusprendžia, ar vaisto galima vartoti toliau.

Jeigu atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

5. LAIKYMO SĄLYGOS

Laikyti vaikams

nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje

Vaisto tinkamumo laikas išspausdintas ant pakuotės. Jam pasibaigus, preparato vartoti negalima!

6. KITA INFORMACIJA

Daugiau informacijos apie šį vaistinį preparatą gali suteikti vietinis registravimo liudijimo turėtojo atstovas.

Sandoz d.d.Šeimyniškių g. 3 A

LT 09312, Vilnius, Lietuva.

Telefonas 8 526 36 037

Informacinis lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2006-08-08 

Prašome įdėmiai perskaityti pakuotės lapelį ir vaistą vartoti, kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai.

Raktiniai žodžiai

Diclac, Diklofenakas, Malšina, Skausmą, Slopina, Uždegimą, Mažina, Patinimą, Karščiavimą, Artrozė, Artritas, Nugaros, Skausmas, Sąnario, Patempimas, Raiščių, Sumušimas